Marcel Zawadzki finalistą olimpiady matematycznej

Od czytelników

Marcel Zawadzki finalistą olimpiady matematycznej

25.02.2017
autor: Gimnazjum nr 2
Marcel Zawadzki, uczeń klasy IIIb Gimnazjum nr 2 został finalistą XII Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ) 2016/2017. Marcel jest też jest jednym z naukowych stypendystów.
OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w olimpiadzie matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym - jedynym konkursem matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Finalistom i laureatom OMJ przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym. Marzeniem Marcela jest dostanie się do XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie do klasy matematycznej z autorskim programem nauczania, tzw. matexu.
Olimpiada składa się z trzech etapów: części korespondencyjnej, części testowej we wrześniu i październiku, zawodów II stopnia, które odbyły się 14 stycznia 2017 r. Zawody III stopnia odbędą się w dniach 25 - 26 marca w Warszawie. Opiekunem Marcela jest Jolanta Sarnacka.
Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów.
 
Wspieramy talenty
Marcel Zawadzki jest też stypendystą Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Stypendium, finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i środków krajowych, przyznawane jest na 10 miesięcy, w łącznej kwocie ok. 4.000 zł. Środki można wydać tylko na cele edukacyjne. Marcel realizuje projekt edukacyjny z matematyki na temat „Nierówności między średnimi” oraz uczęszcza na zajęcia Mini Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej.
Stypendium otrzymał również absolwent naszego gimnazjum z poprzedniego roku, Bartosz Kamiński, obecnie uczeń XIV Licem Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Natomiast uczennica klasy IIIb, Angelika Kuch otrzymała stypendium naukowe ze Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.24% (193 głosów)
29.03% (252 głosów)
7.03% (61 głosów)
7.03% (61 głosów)
34.68% (301 głosów)
manhattan