Marcel Zawadzki finalistą olimpiady matematycznej

Od czytelników

Marcel Zawadzki finalistą olimpiady matematycznej

25.02.2017
autor: Gimnazjum nr 2
Marcel Zawadzki, uczeń klasy IIIb Gimnazjum nr 2 został finalistą XII Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ) 2016/2017. Marcel jest też jest jednym z naukowych stypendystów.
OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w olimpiadzie matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym - jedynym konkursem matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Finalistom i laureatom OMJ przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym. Marzeniem Marcela jest dostanie się do XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie do klasy matematycznej z autorskim programem nauczania, tzw. matexu.
Olimpiada składa się z trzech etapów: części korespondencyjnej, części testowej we wrześniu i październiku, zawodów II stopnia, które odbyły się 14 stycznia 2017 r. Zawody III stopnia odbędą się w dniach 25 - 26 marca w Warszawie. Opiekunem Marcela jest Jolanta Sarnacka.
Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów.
 
Wspieramy talenty
Marcel Zawadzki jest też stypendystą Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Stypendium, finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i środków krajowych, przyznawane jest na 10 miesięcy, w łącznej kwocie ok. 4.000 zł. Środki można wydać tylko na cele edukacyjne. Marcel realizuje projekt edukacyjny z matematyki na temat „Nierówności między średnimi” oraz uczęszcza na zajęcia Mini Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej.
Stypendium otrzymał również absolwent naszego gimnazjum z poprzedniego roku, Bartosz Kamiński, obecnie uczeń XIV Licem Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Natomiast uczennica klasy IIIb, Angelika Kuch otrzymała stypendium naukowe ze Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

W najkrótszy dzień 2017 roku, 21 grudnia,  na wigilijnym spotkaniu zgromadziła się cała społeczność  Świetlicy „Słoneczna” - dzieci, wychowawcy pod kuratelą pani kierownik Jadwigi Kamienieckiej oraz rodzice.
zobacz więcej
Z życia ZSS w Brańszczyku (foto)

Z życia ZSS w Brańszczyku (foto)

Uczniowie i przedszkolaki ZSS w Brańszczyku przygotowali się do zimowych ferii i propagują aktywny wypoczynek. Czas szybko biegnie, a szkoła żyje jeszcze świątecznymi wspomnieniami.
zobacz więcej
Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Z oficjalnie nieznanych przyczyn ktoś z PiS postanowił odmrozić ustawę, która niechcący rozpętała międzynarodową burzę, choć przygotowano ją ewidentnie na użytek wewnętrzny. Pomysł karania więzieniem za przypisywanie współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów narodowi polskiemu służył tylko miłemu połechtaniu dumy PiS-owskiego suwerena, a zarazem utrudnieniu badań nad ciemnymi stronami naszej historii. Od początku nikt nie łudzi się, że nowelizacja ustawy o IPN będzie miała zastosowanie wobec osób, które szerzą dezinformację na temat np. udziału Polaków w Holokauście, a są obywatelami innych krajów niż Polska. Nie jest to też wcale pierwsza ustawa tego typu- PiS mógł się wzorować chociażby na Rosji, gdzie od 2014 roku obowiązuje prawo, które zabrania wspominania o tym, że ZSRR było sojusznikiem Hitlera. Wróćmy jednak na polskie podwórko, bo PiS bardzo nie lubi, gdy wytyka się mu podobne do Putina metody działania. 
zobacz więcej
Rower dla Jakuba z Przedszkola nr 9

Rower dla Jakuba z Przedszkola nr 9

Jakub Napora z Przedszkola nr 9 „Bajka” w Wyszkowie, z grupy „Biedronek” wygrał nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Jak Kaktus i Mały ratują świat cały”, w kategorii indywidualnej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche