List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

Od czytelników

List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

28.01.2017
autor: Nauczyciele Gimnazjum nr 2
Szanowny Panie Burmistrzu.
Dziękujemy Panu za udział w zorganizowanej przez nas debacie społecznej, dotyczącej przekształcenia Gimnazjum nr 2 w  Szkołę Podstawową nr 4  ze wszystkimi oddziałami.
Pana obecność uwiarygodniła intencje naszych działań, które mają na celu umożliwienie władzom miasta podjęcia optymalnej decyzji w sprawie wdrażania reformy w naszym mieście. 
Udział gości i publiczności potwierdza, że poruszana na debacie kwestia zmian w systemie oświaty jest niezwykle ważna i  choć na debacie nie zapadły ostateczne ustalenia co do dalszych losów naszej szkoły, mamy nadzieję, że wymiana opinii i wspólna dyskusja pozwoli Radnym Miejskim i Panu podjąć właściwą decyzję. Właściwą nie tylko dla przekształcanego Gimnazjum nr 2, ale dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Mamy nadzieję, że także w Pana ocenie debata była potrzebna. Pewni jesteśmy też, że zaprezentowane przez nas symulacje oparte na danych dotyczących oświaty w Wyszkowie pokazały, że uruchomienie w naszej szkole jedynie oddziałów I, IV i VII, w dodatku bez pewności z jak licznymi klasami i czy w ogóle, nie zlikwiduje nauki na dwie zmiany w pozostałych szkołach. Jednocześnie ten wariant spowoduje, że szkoła w centrum miasta będzie pusta przy jednoczesnym przepełnieniu innych szkół podstawowych.
Wydaje się, że wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości prowadzące nas do celu. Nowe przepisy oświatowe zaczęły obowiązywać. Na ich interpretację nie mamy wpływu.
Jednak nasza debata pokazała, że są one różne. Dlatego też z niecierpliwością czekamy na opinie prawne z Kancelarii Sejmu oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. O ile potwierdzą one, że jedynym możliwym sposobem przekształcenia naszego Gimnazjum jest wariant wskazany przez Pana Burmistrza, przyjmiemy go jako obowiązujący. Dlatego, jeśli opinie dotrą najpierw do nas, naturalnie przekażemy je Panu Burmistrzowi, prosząc o uczynienie tego samego w przypadku, gdyby Gmina uzyskała je jako pierwsza. 
W załączeniu przekazujemy Panu listy poparcia mieszkańców Wyszkowa dla wariantu utworzenia przyszłej SP 4 z  klasami I-VIII. Wynika z nich nie tylko poparcie dla pełnej reaktywacji szkoły, ale też brak zgody społeczeństwa na zmianowość w wyszkowskich szkołach i niepełne wykorzystanie budynków szkolnych. 
W rękach Pana oraz Radnych Miejskich pozostaje decyzja dotycząca warunków edukacyjnych w Wyszkowie na przyszłe lata oraz doprowadzenie do optymalnego uzupełnienia SP 4 nowymi uczniami.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

27 października był dniem szczególnym dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Zostali pasowani, złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny. Świadkami tego wydarzenia był dyrektor szkoły p. Krzysztof Ochmański, rada rodziców z p. Edytą Boroń na czele, sołtys p. Bożena Grzegorczyk, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów i uczniowie. Oczywiście bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I. Były wiersze, piosenki, życzenia, słowa wsparcia od starszych kolegów oraz mnóstwo prezentów. A na zakończenie słodki poczęstunek. 
zobacz więcej
PIT w nowej wakacyjnej odsłonie

PIT w nowej wakacyjnej odsłonie

W najbliższy wtorek 27 czerwca zostanie otwarty Punkt Informacji Turystycznej w zabytkowej stróżówce mieszczącej się w Parku Karola Ferdynanda Wazy. Letnia siedziba punktu została odnowiona i wystylizowana w elementy regionalne, nawiązujące do tradycji kurpiowskich Puszczy Białej.
zobacz więcej
„Kopernik” podsumował rok szkolny

„Kopernik” podsumował rok szkolny

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w CEZiU „Kopernik” była ukoronowaniem pracy uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie z najwyższymi średnimi ocen, ze 100-procentową frekwencją otrzymali dyplomy i nagrody. 
zobacz więcej
Wypoczywali w Wiśle, szusowali na stoku w Izdebnej (foto)

Wypoczywali w Wiśle, szusowali na stoku w Izdebnej (foto)

Stało się tradycją, że każdego roku w zimowy czas członkowie chóru z parafii pw. Świętego Wojciecha pod opieką swojego kierownika – organisty Krzysztofa Zacharskiego wyjeżdżają w góry, aby tam solidnie wypocząć i nabrać sił do intensywnych prób i występów. Liczna jak zawsze, bo aż  60-osobowa grupa, wypoczywała w malowniczo położonym DW „ Potok”. Nie zabrakło przyjaciół i sympatyków chóru. Wiele osób na ten niezwykły, prawdziwie rodzinny wyjazd czeka cały rok. Bo naprawdę warto. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku