LIST DO REDAKCJI: Nie tylko na co dzień ale i od święta

Od czytelników

LIST DO REDAKCJI: Nie tylko na co dzień ale i od święta

26.01.2017
autor: Justyna Tchórzewska, Rada Rodziców SP w Leszczydole Starym
W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym kolejny raz, tradycyjnie odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo licznie, jak zwykle, przybyli seniorzy, by podziwiać występy swoich wnucząt.
Babcie i Dziadkowie siedzieli przy zastawionych stołach, popijając kawkę i herbatkę, delektowali się ciastem przygotowanym przez rodziców. Atmosfera była urocza, ale niestety część zaproszonych gości siedziała na świetlicy, oglądając występy na żywo, a druga część siedziała na korytarzu i dzięki przekaźnikowi mogła śledzić przedstawienie.
To kolejny przykład, że w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym bardzo potrzebna jest sala gimnastyczna. Nasi uczniowie w okresie jesienno - zimowym oraz wczesną wiosną ćwiczą na korytarzu. W tym roku kalendarzowym zostaje  przecież siódma klasa, za rok będzie tych klas osiem. Gdzie zatem mają się odbywać lekcje wychowania fizycznego w słotę i mróz? Gdzie Szkoła może organizować lokalne uroczystości po za miesiącami ciepłymi? Prawdą jest, że Władze Gminy Wyszków obiecały wybudować przy naszej Szkole salę gimnastyczną, nawet nowoczesna sala gimnastyczna jest już zaprojektowana, ale jak tu się cieszyć, skoro w budżecie na 2017 rok w Gminie Wyszków nie ma pieniędzy na budowę. A kiedy będą? Mamy nadzieję, że Władze Gminy Wyszków o nas nie zapomną i zrealizują obietnicę do końca.
*
O budowie sali gimnastycznej w Leszczydole Starym mowa była na ostatniej sesji rady miejskiej, 26 stycznia. Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 31 stycznia.

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Marcel Zawadzki finalistą olimpiady matematycznej

Marcel Zawadzki finalistą olimpiady matematycznej

Marcel Zawadzki, uczeń klasy IIIb Gimnazjum nr 2 został finalistą XII Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ) 2016/2017. Marcel jest też jest jednym z naukowych stypendystów.
zobacz więcej
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie będą uczestniczyć  w stażu zagranicznym realizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.65, A.36 oraz szkoły policealnej technik rachunkowości będzie realizowała trzytygodniowy staż w Grenadzie (Hiszpania) w okresie czerwiec/lipiec 2017 r.
zobacz więcej
Wakacyjny streetworking (foto)

Wakacyjny streetworking (foto)

Tradycyjnie już okres lata, a szczególnie wakacji, jest okresem sprzyjającym pedagogicznym działaniom z młodzieżą. 
zobacz więcej
Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach, a konkretnie panie pracujące w świetlicy szkolnej Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda, zorganizowały I Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocną. Konkurs skierowany był do uczniów i ich rodzin i miał na celu integrować rodziny wielopokoleniowe. Organizatorom chodziło też o to, żeby kultywować i przekazywać młodszemu pokoleniu tradycje i zwyczaje wielkanocne.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan