LIST DO REDAKCJI: Nie tylko na co dzień ale i od święta

Od czytelników

LIST DO REDAKCJI: Nie tylko na co dzień ale i od święta

26.01.2017
autor: Justyna Tchórzewska, Rada Rodziców SP w Leszczydole Starym
W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym kolejny raz, tradycyjnie odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo licznie, jak zwykle, przybyli seniorzy, by podziwiać występy swoich wnucząt.
Babcie i Dziadkowie siedzieli przy zastawionych stołach, popijając kawkę i herbatkę, delektowali się ciastem przygotowanym przez rodziców. Atmosfera była urocza, ale niestety część zaproszonych gości siedziała na świetlicy, oglądając występy na żywo, a druga część siedziała na korytarzu i dzięki przekaźnikowi mogła śledzić przedstawienie.
To kolejny przykład, że w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym bardzo potrzebna jest sala gimnastyczna. Nasi uczniowie w okresie jesienno - zimowym oraz wczesną wiosną ćwiczą na korytarzu. W tym roku kalendarzowym zostaje  przecież siódma klasa, za rok będzie tych klas osiem. Gdzie zatem mają się odbywać lekcje wychowania fizycznego w słotę i mróz? Gdzie Szkoła może organizować lokalne uroczystości po za miesiącami ciepłymi? Prawdą jest, że Władze Gminy Wyszków obiecały wybudować przy naszej Szkole salę gimnastyczną, nawet nowoczesna sala gimnastyczna jest już zaprojektowana, ale jak tu się cieszyć, skoro w budżecie na 2017 rok w Gminie Wyszków nie ma pieniędzy na budowę. A kiedy będą? Mamy nadzieję, że Władze Gminy Wyszków o nas nie zapomną i zrealizują obietnicę do końca.
*
O budowie sali gimnastycznej w Leszczydole Starym mowa była na ostatniej sesji rady miejskiej, 26 stycznia. Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 31 stycznia.

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku