LIST DO REDAKCJI: Nie tylko na co dzień ale i od święta

Od czytelników

LIST DO REDAKCJI: Nie tylko na co dzień ale i od święta

26.01.2017
autor: Justyna Tchórzewska, Rada Rodziców SP w Leszczydole Starym
W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym kolejny raz, tradycyjnie odbyła się przepiękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo licznie, jak zwykle, przybyli seniorzy, by podziwiać występy swoich wnucząt.
Babcie i Dziadkowie siedzieli przy zastawionych stołach, popijając kawkę i herbatkę, delektowali się ciastem przygotowanym przez rodziców. Atmosfera była urocza, ale niestety część zaproszonych gości siedziała na świetlicy, oglądając występy na żywo, a druga część siedziała na korytarzu i dzięki przekaźnikowi mogła śledzić przedstawienie.
To kolejny przykład, że w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym bardzo potrzebna jest sala gimnastyczna. Nasi uczniowie w okresie jesienno - zimowym oraz wczesną wiosną ćwiczą na korytarzu. W tym roku kalendarzowym zostaje  przecież siódma klasa, za rok będzie tych klas osiem. Gdzie zatem mają się odbywać lekcje wychowania fizycznego w słotę i mróz? Gdzie Szkoła może organizować lokalne uroczystości po za miesiącami ciepłymi? Prawdą jest, że Władze Gminy Wyszków obiecały wybudować przy naszej Szkole salę gimnastyczną, nawet nowoczesna sala gimnastyczna jest już zaprojektowana, ale jak tu się cieszyć, skoro w budżecie na 2017 rok w Gminie Wyszków nie ma pieniędzy na budowę. A kiedy będą? Mamy nadzieję, że Władze Gminy Wyszków o nas nie zapomną i zrealizują obietnicę do końca.
*
O budowie sali gimnastycznej w Leszczydole Starym mowa była na ostatniej sesji rady miejskiej, 26 stycznia. Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 31 stycznia.

Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

W trosce o uczniów w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się szkolny apel poświęcony bezpieczeństwu podczas zbliżających się ferii zimowych. Jego zadaniem było propagowanie zasad prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.
zobacz więcej
Dni Zawodowca w Koperniku (foto)

Dni Zawodowca w Koperniku (foto)

W dniach 22 - 23 lutego w „Koperniku” odbyły się Dni Zawodowca.
zobacz więcej
Jesienna wycieczka na wyszkowski kirkut (foto)

Jesienna wycieczka na wyszkowski kirkut (foto)

Uczniowie kl. VII i III gla SOSW w Wyszkowie poznawali historię wyszkowskich Żydów. Na lekcjach języka polskiego wysłuchali opowieści o Żydach zamieszkujących przed wojną nasze miasto, poznali ich tradycje, zwyczaje i codzienne życie. Dowiedzieli się, kim był urodzony w Wyszkowie Mordechaj Anielewicz oraz gdzie stała kiedyś żydowska synagoga i mykwa. Oglądali stare fotografie. Historia wyszkowskiego kirkutu i Pomnika Pamięci Żydów Wyszkowa tak ich zafascynowała, że postanowili na własne oczy zobaczyć to miejsce.
zobacz więcej
Przegląd Piosenki Ekologicznej (foto)

Przegląd Piosenki Ekologicznej (foto)

W środę 25 maja w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie odbył się Przegląd Piosenki Ekologicznej. Celem przeglądu było zaprezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star