Licytowali i pomagali

Od czytelników

Licytowali i pomagali

28.05.2020
autor: Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic
Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic zakończyło internetową aukcję charytatywną COVID-19 „Licytujesz – życie ratujesz!”. Dzięki ofiarności 21 darczyńców i 24 licytujących, w trakcie aukcji trwającej od 2 do 30 kwietnia udało się zebrać 6.258 zł.
 
Po przeanalizowaniu aktualnych potrzeb związanych z walką z epidemią COVID-19 i jej społecznymi skutkami, zdecydowaliśmy, ż̇e przeznaczymy je na zakup laptopów, które posłużą do zdalnej nauki szkolnej potrzebującym dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Rybienku Leśnym.
Kupiliśmy siedem laptopów o parametrach z nawiązką wystarczających do zdalnej nauki. Aby zwiększyć ich liczbę, zakupiliśmy tzw. sprzęt poleasingowy, znacznie tańszy od nowego o tych samych parametrach. W tym miejscu nisko kłaniamy się firmie Kuplaptopa.pl, która sprzedała nam te laptopy naprawdę w okazyjnej cenie. Dość powiedzieć, że liczyliśmy, że za te pieniądze uda się kupić 5-6 laptopów. A wystarczyło i na siódmy!
Taka ilość laptopów w znacznym stopniu poprawi sytuację edukacyjną najbardziej potrzebujących dzieci z Rybienka Leśnego, Drogoszewa i Latoszka. Szkoła wciąż dostrzega istotne deficyty w tym zakresie, a jednocześnie nie zanosi się na szybki powrót dzieci do szkolnych klas.
Podejmując tę decyzję, kierowaliśmy się zamiarem zaspokojenia w odczuwalnym stopniu najbardziej palących potrzeb społecznych, będących skutkiem przedłużającego się stanu epidemii. Mieliśmy na uwadze także lokalny wymiar naszych działań, a także przebieg i kierunek innych akcji pomocowych na naszym terenie (aby nie dublować działań podjętych przez samorząd, inne organizacje i osoby).
Komputery przekazaliśmy na ręce dyrektora szkoły Pawła Delugi. Wierzymy, że trafią do uczniów, którzy ich najbardziej potrzebują.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej sprawy! Tym, którzy ofiarowali przedmioty na aukcję i tym, którzy licytowali wystawione przedmioty albo po prostu wpłacili pieniądze, nie oczekując niczego w zamian. Kłaniamy się nisko za Waszą ofiarność i zaangażowanie w pomoc potrzebującym!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom