Laleczki ratują życie dzieci (foto)

Od czytelników

Laleczki ratują życie dzieci (foto)

11.03.2019
autor: Emilia Wojtkowska
Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie mogą czerpać z tego radość? Odpowiedź na to pytanie daje akcja „Wszystkie Kolory Świata”.  Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 włączyła się po raz kolejny w ten charytatywny projekt UNICEF. Uczniowie i nauczyciele uszyli 116 szmacianych laleczek, za które podczas licytacji udało się uzyskać 6.030 zł, przekazane na pomoc dzieciom. 
Od 11 marca można głosować na facebooku na lalkę Alicję, reprezentantkę Piątki w ogólnopolskim konkursie.
Uczniowie i nauczyciele uszyli 116 szmacianych laleczek – postacie z różnych kontynentów i bajek, a także polskie gwiazdy (Michał Szpak, Sławomir, Cleo, Robert Lewandowski). Ciekawą laleczką była „Inka”, uczestniczka Powstania Warszawskiego. 
Finalną licytację, wieczorem 28 lutego, poprzedził Dzień Wszystkich Kolorów Świata. Jego gośćmi byli m.in. wolontariusze CEZiU „Kopernik” wraz z opiekunką p. Moniką Lipską. Po raz pierwszy współpracowali z uczniami Piątki w ramach akcji UNICEF. 
Artystyczną oprawę imprezy stanowiły piosenki w różnych językach świata. Najmłodsi – z klasy „0” pod kierunkiem p. Zofii Jeż – zaśpiewali po angielsku, po niemiecku - klasa 2e (pod kierunkiem p. Bogumiły Burawskiej-Sadluk), po rosyjsku i po polsku – wolontariuszki z „Kopernika”. 
Licytacja laleczek zakończyła się sukcesem. Wszystkie laleczki znalazły nowe domy lub zostały wylicytowane przez swoich wykonawców. Udało się zebrać 6.030 zł. Szkołę Podstawową nr 5 w tym roku na ogólnopolskim konkursie będzie reprezentowała laleczka Alicja, wykonana przez Huberta Wójcika z kl. 3a. Głosowanie na facebooku rozpocznie się 11 marca. 
Organizacją projektu zajmowały się panie: Agnieszka Bajorek-Purgacz, Bogumiła Burawska-Sadluk, Agnieszka Lachowska-Marzoch, Renata Zalewska, koordynatorka Emilia Wojtkowska.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Dziękujemy naszym uczniom, którzy przygotowali laleczki, aby pomóc dzieciom z innych kontynentów. Dziękujemy rodzicom, dziadkom i całym rodzinom, które z pewnością pomagały, dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały małe szmaciane dzieła sztuki. Jesteśmy też bezgranicznie wdzięczni rodzicom za okazane serce i udział w licytacji laleczek, a jednocześnie ratowanie życia realnemu dziecku potrzebującemu pomocy.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość