„Kopernik” podsumował rok szkolny

Od czytelników

„Kopernik” podsumował rok szkolny

30.06.2018
autor: In.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w CEZiU „Kopernik” była ukoronowaniem pracy uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie z najwyższymi średnimi ocen, ze 100-procentową frekwencją otrzymali dyplomy i nagrody.  
Na uroczystość przybyli szczególni goście: naczelnik wydziału oświaty starostwa Krzysztof Arbaszewki, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, prezes Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej mjr Sylwester Raniszewski, przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Ciemerych.
Po serdecznym powitaniu dyrektor CEZiU „Kopernik” Grażyna Kalinowska dokonała podsumowania pracy szkoły w roku szkolnym 2017/18, zwracając uwagę na realizowane projekty, programy edukacyjne i przedsięwzięcia, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. Przybliżyła również liczne sukcesy szkoły, życzyła bezpiecznych wakacji oraz odpoczynku.
Był to moment szczególnie ważny dla uczniów trzeciej klasy Szkoły Branżowej z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która kończyła naukę. W jej imieniu podziękowanie dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi złożył uczeń Igor Dąbrowski. Absolwenci tradycyjnie otrzymali upominki od uczniów klas młodszych.
Książkami i dyplomami zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie. Średnią 4,75 i wyżej mogą się pochwalić: Krzysztof Czarnecki, Piotr Skalik, Rafał Kozioł, Olga Radecka, Karol Składanek, Natalia Kłębek, Rafał Osowiecki, Aleksandra Ciemerych. Najlepszym sportowcem szkoły została Adriana Wiśniewska. Uczniowie klas Liceum Bezpieczeństwa Publicznego szczególnie zaangażowani w wypełnianie obowiązków wynikających z Regulaminu Klas Mundurowych zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami.
Miłym akcentem uroczystości był występ Olgi Kaczmarczyk i Kamili Soliwody oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu uczniów klas mundurowych. Uroczystość prowadzili Kamila Pręgier i Szymon Czestkowski.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
List otwarty nauczycieli w sprawie likwidacji szkoły

List otwarty nauczycieli w sprawie likwidacji szkoły

Wszyscy wiemy, że  już od roku szkolnego 2017/18 będzie przeprowadzana kolejna reforma oświaty. Jednym z jej elementów jest likwidacja gimnazjów i przywrócenie ośmioletniej szkoły podstawowej.
zobacz więcej
"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

I czują to uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Rybnie. Już po raz VI Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej połączony został z przeżywaniem Narodowego Święta 11 Listopada w gronie nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.
zobacz więcej
Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach, a konkretnie panie pracujące w świetlicy szkolnej Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda, zorganizowały I Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocną. Konkurs skierowany był do uczniów i ich rodzin i miał na celu integrować rodziny wielopokoleniowe. Organizatorom chodziło też o to, żeby kultywować i przekazywać młodszemu pokoleniu tradycje i zwyczaje wielkanocne.
zobacz więcej
Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Podniosła uroczystość miała miejsce 14 maja w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, Apel Poległych odczytał Mirosław Widlicki, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół. Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan