„Kopernik” podsumował rok szkolny

Od czytelników

„Kopernik” podsumował rok szkolny

30.06.2018
autor: In.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w CEZiU „Kopernik” była ukoronowaniem pracy uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie z najwyższymi średnimi ocen, ze 100-procentową frekwencją otrzymali dyplomy i nagrody.  
Na uroczystość przybyli szczególni goście: naczelnik wydziału oświaty starostwa Krzysztof Arbaszewki, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, prezes Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej mjr Sylwester Raniszewski, przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Ciemerych.
Po serdecznym powitaniu dyrektor CEZiU „Kopernik” Grażyna Kalinowska dokonała podsumowania pracy szkoły w roku szkolnym 2017/18, zwracając uwagę na realizowane projekty, programy edukacyjne i przedsięwzięcia, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. Przybliżyła również liczne sukcesy szkoły, życzyła bezpiecznych wakacji oraz odpoczynku.
Był to moment szczególnie ważny dla uczniów trzeciej klasy Szkoły Branżowej z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej, która kończyła naukę. W jej imieniu podziękowanie dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi złożył uczeń Igor Dąbrowski. Absolwenci tradycyjnie otrzymali upominki od uczniów klas młodszych.
Książkami i dyplomami zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie. Średnią 4,75 i wyżej mogą się pochwalić: Krzysztof Czarnecki, Piotr Skalik, Rafał Kozioł, Olga Radecka, Karol Składanek, Natalia Kłębek, Rafał Osowiecki, Aleksandra Ciemerych. Najlepszym sportowcem szkoły została Adriana Wiśniewska. Uczniowie klas Liceum Bezpieczeństwa Publicznego szczególnie zaangażowani w wypełnianie obowiązków wynikających z Regulaminu Klas Mundurowych zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami.
Miłym akcentem uroczystości był występ Olgi Kaczmarczyk i Kamili Soliwody oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu uczniów klas mundurowych. Uroczystość prowadzili Kamila Pręgier i Szymon Czestkowski.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie będą uczestniczyć  w stażu zagranicznym realizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.65, A.36 oraz szkoły policealnej technik rachunkowości będzie realizowała trzytygodniowy staż w Grenadzie (Hiszpania) w okresie czerwiec/lipiec 2017 r.
zobacz więcej
Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

PaTPORT  działający w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach pod kierunkiem opiekunki Iwony Ochmańskiej zorganizował dla uczniów Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Jest on częścią programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Jako jeden z nielicznych w powiecie wyszkowskim nowiński PaTPORT włączył się w tę akcję. Dla swoich kolegów i koleżanek przygotował ciekawy program.
zobacz więcej
Tydzień Przedsiębiorczości w Koperniku

Tydzień Przedsiębiorczości w Koperniku

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Koprenik” aktywnie uczestniczyło w programie Otwarta firma - Biznes przy tablicy. Wolontariusze z różnych firm, nauczyciele przedmiotów zawodowych, ekonomicznych i doradcy zawodowi prowadzili zajęcia promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi.
zobacz więcej
Wycieczka do Piekarni Wawie w Brańszczyku (foto)

Wycieczka do Piekarni Wawie w Brańszczyku (foto)

3 października uczniowie ZSS w Brańszczyku wybrali się na wycieczkę do Piekarni Wawie w Brańszczyku. Kierownik produkcji w przystępny sposób omówił przeznaczenie i zaprezentował działanie różnych maszyn, bardzo ciekawie opowiedział o etapach powstawania chleba i pracy piekarza.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku