Kolęda jednoczy (foto)

Od czytelników

Kolęda jednoczy (foto)

24.12.2016
autor: Ewa Elward
Wyszkowscy piłsudczycy spotkali się przed Bożym Narodzeniem, by przełamać się opłatkiem i wspólnie spędzić czas w świątecznej atmosferze. Uroczystość, na którą zaprosili swoich przyjaciółmi odbyła się w dawnej bursie.
Wśród gości były m.in. dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” Grażyna Kalinowska z zastępcą Natalią Szczerbą, Barbara Ślubowska z biblioteki w Blochach, przedsiębiorca Kazimierz Kobiałka. Zebranych przywitał prezes związku płk Konrad Wróbel. Zwrócił uwagę na szczególne miejsce świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji i historii. – Nasi chłopcy bili się na wszystkich frontach, nieraz musieli strzelać do swoich braci. Kolęda była tym, co jednoczyła Polaków walczących po przeciwnych stronach. – mówił. – Życzę państwu wszystkiego najlepszego na nadchodzące święta, radości, przede wszystkim szczęścia w pracy, rodzinie. Szczęścia i radości z tego, co robimy wspólnie. 
W sposób szczególny podziękował dyr. Kalinowskiej za użyczenie pomieszczenia. – Traktujemy panią jako swojego przyjaciela – zapewnił.
Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny Związku. Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków RP za pomoc i zasługi dla związku przyznano Kazimierzowi Kobiałce (usługi transportowe i wykopy ziemne) i Włodzimierzowi Nowakowi (firma Wodbud).
Zebrani wysłuchali czytanego przez mjr Monikę Lipkę fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia, po czym zasiedli do stołu.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Witaj, święty Mikołaju! (foto)

Witaj, święty Mikołaju! (foto)

Spotkanie z Mikołajem, Dziadkiem Mrozem, wystrzelenie swojej gwiazdki w niebo, zniszczenie złych uczynków, nade wszystko przekazanie swoich gwiazdkowych listy marzeń – to było udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, które odwiedziły Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku.
zobacz więcej
Przy ziemniaku w Lisiej Norze

Przy ziemniaku w Lisiej Norze

Mieszkańcy Leszczydołu-Nowin integrują się. Tym razem integrował ich ziemniak, oczywiście tradycyjnie pieczony w ognisku. Jego walory smakowe przyciągnęły kilkadziesiąt osób, nie tylko z tej miejscowości, ale też z sąsiednich. Na pomysł zogniskowania swoich mieszkańców wpadła sołtys wioski Bożena Grzegorczyk, która z radą sołecką takie spotkanie przygotowała. Nie mogło też zabraknąć radnego Stanisława Nasiadki. Miejscem integracji była urokliwa Lisia Nora.
zobacz więcej
Eksperyment i innowacje w Gimnazjum nr 2 częścią drogi w lepszą stronę (foto)

Eksperyment i innowacje w Gimnazjum nr 2 częścią drogi w lepszą stronę (foto)

Od 2013 roku w Gimnazjum nr 2 realizujemy następujące innowacje pedagogiczne, czyli nowatorskie rozwiązania mające na celu doskonalenie jakości pracy szkoły:
zobacz więcej
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star