Kolęda jednoczy (foto)

Od czytelników

Kolęda jednoczy (foto)

24.12.2016
autor: Ewa Elward
Wyszkowscy piłsudczycy spotkali się przed Bożym Narodzeniem, by przełamać się opłatkiem i wspólnie spędzić czas w świątecznej atmosferze. Uroczystość, na którą zaprosili swoich przyjaciółmi odbyła się w dawnej bursie.
Wśród gości były m.in. dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” Grażyna Kalinowska z zastępcą Natalią Szczerbą, Barbara Ślubowska z biblioteki w Blochach, przedsiębiorca Kazimierz Kobiałka. Zebranych przywitał prezes związku płk Konrad Wróbel. Zwrócił uwagę na szczególne miejsce świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji i historii. – Nasi chłopcy bili się na wszystkich frontach, nieraz musieli strzelać do swoich braci. Kolęda była tym, co jednoczyła Polaków walczących po przeciwnych stronach. – mówił. – Życzę państwu wszystkiego najlepszego na nadchodzące święta, radości, przede wszystkim szczęścia w pracy, rodzinie. Szczęścia i radości z tego, co robimy wspólnie. 
W sposób szczególny podziękował dyr. Kalinowskiej za użyczenie pomieszczenia. – Traktujemy panią jako swojego przyjaciela – zapewnił.
Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny Związku. Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków RP za pomoc i zasługi dla związku przyznano Kazimierzowi Kobiałce (usługi transportowe i wykopy ziemne) i Włodzimierzowi Nowakowi (firma Wodbud).
Zebrani wysłuchali czytanego przez mjr Monikę Lipkę fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia, po czym zasiedli do stołu.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Licytowali i pomagali

Licytowali i pomagali

Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic zakończyło internetową aukcję charytatywną COVID-19 „Licytujesz – życie ratujesz!”. Dzięki ofiarności 21 darczyńców i 24 licytujących, w trakcie aukcji trwającej od 2 do 30 kwietnia udało się zebrać 6.258 zł.
zobacz więcej
Brązowa Szkolnastrona Roku 2016

Brązowa Szkolnastrona Roku 2016

Z dumą informujemy, iż po raz kolejny strona internetowa naszego przedszkola http://9pwyszkow.szkolnastrona.pl/index.php została nagrodzona. W VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu otrzymaliśmy tytuł Brązowa Szkolnastrona Roku 2016. Nasza strona internetowa jest jedną z najlepiej zarządzanych szkolnych stron w Polsce. Konkurs Szkolnastrona Roku jest największym ogólnopolskim konkursem, którego celem jest promowanie stron internetowych placówek oświatowych. W VIII edycji konkursu udział wzięło ponad 2400 placówek oświatowych. Nasza strona internetowa jest w ścisłej czołówce, na trzecim miejscu.
zobacz więcej
Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie (foto)

Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie (foto)

Uczennica trzeciej klasy fryzjerskiej I Technikum Poligraficzno-Usługowego Klaudia Jagielska zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej w Warszawie.
zobacz więcej
ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

Przystąpienie do egzaminu na studia, praca w tartaku, a nawet udział w rekrutacji na stanowisko w innej firmie – to tylko niektóre przykłady niewłaściwego wykorzystania zwolnień lekarskich. Ujawniły je kontrole prowadzone przez mazowieckie oddziały ZUS w I kwartale 2019 r.
zobacz więcej
Zitcom