Kolęda jednoczy (foto)

Od czytelników

Kolęda jednoczy (foto)

24.12.2016
autor: Ewa Elward
Wyszkowscy piłsudczycy spotkali się przed Bożym Narodzeniem, by przełamać się opłatkiem i wspólnie spędzić czas w świątecznej atmosferze. Uroczystość, na którą zaprosili swoich przyjaciółmi odbyła się w dawnej bursie.
Wśród gości były m.in. dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” Grażyna Kalinowska z zastępcą Natalią Szczerbą, Barbara Ślubowska z biblioteki w Blochach, przedsiębiorca Kazimierz Kobiałka. Zebranych przywitał prezes związku płk Konrad Wróbel. Zwrócił uwagę na szczególne miejsce świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji i historii. – Nasi chłopcy bili się na wszystkich frontach, nieraz musieli strzelać do swoich braci. Kolęda była tym, co jednoczyła Polaków walczących po przeciwnych stronach. – mówił. – Życzę państwu wszystkiego najlepszego na nadchodzące święta, radości, przede wszystkim szczęścia w pracy, rodzinie. Szczęścia i radości z tego, co robimy wspólnie. 
W sposób szczególny podziękował dyr. Kalinowskiej za użyczenie pomieszczenia. – Traktujemy panią jako swojego przyjaciela – zapewnił.
Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny Związku. Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków RP za pomoc i zasługi dla związku przyznano Kazimierzowi Kobiałce (usługi transportowe i wykopy ziemne) i Włodzimierzowi Nowakowi (firma Wodbud).
Zebrani wysłuchali czytanego przez mjr Monikę Lipkę fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia, po czym zasiedli do stołu.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

W okresie wakacyjnym 2017 roku realizujemy pierwszy etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Na Wyspy Brytyjskie na przełomie czerwca i lipca uda się grupa 33 uczniów klas drugich i trzecich technikum wraz z 3 opiekunami. Przed uczniami 3-tygodniowy staż w portowym mieście Plymouth. Równolegle na jeden tydzień do tej miejscowości uda się zespół 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy będą uczestniczyć w tzw. job shadowing. 
zobacz więcej
Kolonie dzieci z Litwy w Wyszkowie (foto)

Kolonie dzieci z Litwy w Wyszkowie (foto)

W ramach projektu „Lato z Polską”, odbył się obóz przyrodniczo-ekologiczny dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia, ucnzow ze Szkoły Średniej im. św. Jana Bosko w Jałówce, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział w Warszawie oraz Gminę Wyszków, przy współfinansowaniu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Miejscem pobytu było Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Jowisz” przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie.
zobacz więcej
Przedszkolaki się integrowały (foto)

Przedszkolaki się integrowały (foto)

6 lutego przedszkolaki z grup „Rybki” i „Smerfy” z Przedszkola nr 1 wybrały się w odwiedziny do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz”.
zobacz więcej
Wynagrodzenie wójta raz na kadencję?

Wynagrodzenie wójta raz na kadencję?

Wynagrodzenie wójta powinno być ustalane raz na całą kadencję, a jej obniżenie powinno mieć charakter wyjątkowy - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich, który wystąpił do resortu pracy o zmianę przepisów w tym zakresie.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche-1