Jedyny laureat z Wyszkowa (foto)

Od czytelników

Jedyny laureat z Wyszkowa (foto)

23.05.2018
autor: K.
Szymon Dawidczyk z byłego Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie (obecnie SP nr 5) odebrał 17 maja w Warszawie dyplom laureata kuratoryjnego konkursu historycznego.
 
Mazowieckie Kuratorium Oświaty zorganizowało 17 maja w Warszawie spotkanie podsumowujące konkursy przedmiotowe dla uczniów klas gimnazjalnych. W uroczystości wziął udział wicekurator mazowiecki Andrzej Sosnowski. Wśród zaproszonych znalazł się jedyny laureat konkursów kuratoryjnych z Wyszkowa – Szymon Dawidczyk, uczeń b. Gimnazjum nr 1. Szymon odebrał dyplom laureata konkursu historycznego. Tytuł laureata, oprócz satysfakcji, otwiera każdą szkołę średnią dla ucznia.
Do rywalizacji z historii przystąpiło na etapie szkolnym 4587 uczniów, do etapu rejonowego doszło 244, do wojewódzkiego już – 68. 22 spośród nich zostało laureatami. 
Szymon to ambitny, stonowany i zdolny młody człowiek. Interesuje się literaturą, głównie fantastyczną. Lubi matematykę i fizykę. Na pytanie, dlaczego wziął udział w konkursie historycznym, odpowiedział: - Zawsze byłem w tym dobry, mam do tego umiejętności, spróbowałem swoich sił i się udało.
Nauczycielem prowadzącym Szymona była Krystyna Szczuka-Wiśniewska.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku