Jaki obraz wybrać do pokoju dziecka?

Od czytelników

Jaki obraz wybrać do pokoju dziecka?

08.07.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Urządzanie pokoju dziecięcego nie zawsze jest łatwym zadaniem, ale warto poświęcić nieco czasu na dokładne zaplanowanie tej przestrzeni. Przygotowanie odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie zabawek znacznie ułatwi codzienną czynność sprzątania. W pokoju dziecka nie powinno zabraknąć też dostosowanego do wieku dziecka stolika z krzesełkiem lub biurka, które będzie inspirowało naszą pociechę do zadań kreatywnych. Niezwykle istotne jest również zorganizowanie wyciszającej i przyjemnej okolicy do spania. Ważną rolę we wszystkich pokojach dla najmłodszych odgrywają ścienne obrazy dla dzieci. 

Ładnie urządzony i przytulny pokój dla dziecka - wyzwanie dla rodziców


W urokliwie zorganizowanym pokoju nasza pociecha z pewnością będzie chętniej spędzała czas. Pokoik dziecięcy powinien zachęcać do zabaw, inspirować i dodawać dziecku energii. Niezwykle istotna jest kolorystyka tego wnętrza. Ze starszymi dziećmi warto uzgadniać barwy ścian oraz mebli. Dziecko powinno czuć się w swoim pokoju bezpiecznie i przyjemnie. Znacznie łatwiej taki efekt osiągniemy, gdy dziecko w pewnej mierze samo zdecyduje jak urządzony będzie jego pokój. Zadaniem dorosłych jest dbanie o to, by we wnętrzu nie zapanował aranżacyjny chaos. Wszystkie elementy wyposażenia powinny do siebie pasować i współgrać kolorystycznie. Zasadą tą należy się kierować także wybierając obrazy dla dzieci. Dekoracja ściany powinna owszem zwracać na siebie uwagę, jednak z drugiej strony istotne jest, by idealnie wpasowywała się w stylizację pomieszczenia. Jeśli więc urządzamy pokój dla dziewczynki w pastelowych barwach to w takim też stylu powinny być ścienne obrazki. Generalnie zasada jest taka, że kolorystyka obrazów powinna być w pewnym stopniu zbieżna z barwą ściany i z ogólną aranżacją pokoju. Obrazy dla dzieci pełne soczystych czerwieni, zieleni i kolorów niebieskich lub żółtych doskonale wkomponują się najczęściej w stylizacje pokojów chłopięcych. Świetnym pomysłem jest zdecydowanie się na kilka obrazków z tej samej kolekcji, które stworzą na ścianie unikalną kompozycję. 

Nie tylko o efekt wizualny chodzi - inne zalety dekorowania ścian w dziecięcych pokojach
 

Wybierając obrazy dla dzieci należy zwracać szczególną uwagę na to co przedstawiają. Wszelkie dekoracje ścienne dla starszych dzieci najlepiej jest wybierać w porozumieniu z nimi. Obrazki z sympatycznymi, bajkowymi postaciami i przyjaznymi oraz zabawnymi zwierzątkami sprawią, że dziecku będzie w swoim pokoiku raźniej i przyjemniej. Bajkowe motywy na ścianach zachęcają do zabawy, rozwijają wyobraźnię, kreatywność i pomysłowość dziecka. Wesołe obrazki wpływają niezwykle pozytywnie na kształtowanie osobowości naszych pociech. Dodają energii, rozbudzają ciekawość świata i generują pozytywne emocje. Dla najmłodszych dzieci warto wybierać obrazy pełne kontrastów. Wzrok niemowląt nie jest jeszcze tak wykształcony i tylko takie obrazki będą przez najmłodsze dzieci w ogóle zauważane. Kontrastowe obrazy dla dzieci stymulują nie tylko narządu wzroku, ale także wyjątkowo pozytywnie wpływają na ogólny rozwój dziecka. 
 
Obrazy dla dzieci znajdziesz w sklepie RoomArt na stronie https://www.roomart.pl/obrazy-dla-dzieci/
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane