Jak zostać żołnierzem? Spotkanie z przedstawicielami WKU

Od czytelników

Jak zostać żołnierzem? Spotkanie z przedstawicielami WKU

02.12.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
Uczniowie klas maturalnych CEZiU "Kopernik" uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie,  panią Hanną Hyrycz oraz  majorem Dariuszem Żerkiem.
Celem spotkania było zachęcenie uczniów do wkroczenia na drogę służby wojskowej. Młodzież podczas spotkania poznała możliwości rozwoju zawodowego, jakie daje wojsko, które uczelnie wyższe kształcą żołnierzy oraz jakie są wymagania dla kandydatów do wojska i na studia wojskowe. Prowadzący spotkanie szczegółowo poinformowali o rekrutacji na uczelnie wojskowe. Uczniowie dowiedzieli się, że przyszłym żołnierzom są stawiane wysokie wymagania, studia wojskowe dają dużo satysfakcji, a absolwenci mają zagwarantowaną pracę.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wciąż niewielu ojców na macierzyńskim

Wciąż niewielu ojców na macierzyńskim

Maksymalny okres pobierania zasiłku macierzyńskiego po urodzenia jednego dziecka wynosi 52 tygodnie. Przepisy dopuszczają, by część tego czasu przejęli mężczyźni. Okazuje się, że ojcowie niechętnie korzystają z tej możliwości.
zobacz więcej
List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

Niezależnie, czy mieszkamy na osiedlu Norwida, w domku przy Mazowieckiej lub Szpitalnej, czujemy się obywatelami miasta. Stawiając dom, blok, tworząc osiedle czy budynek użyteczności publicznej, wpływamy na wygląd miasta. Wyróżniająca architektura zapewnia o tożsamości danego miejsca. Odbiorcami naszych działań stają się wszyscy mieszkańcy. Brzydki albo ładny budynek nie ograniczy swojego oddziaływania tylko do działki, na której został wzniesiony. Wszyscy będą go widzieć, a więc i oceniać, czasem mówiąc ogólnie: „ale tu brzydko” lub „ale tu ładnie”.
zobacz więcej
„Podziel się sobą” (foto)

„Podziel się sobą” (foto)

Uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Długosiodle rok szkolny 2016/2017 upłynął pod hasłem działań wolontarystycznych. Thomas Jefferson powiedział: „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.” W tym roku szkolnym swoim współczuciem, życzliwością, cierpliwością i poświęceniem czasu wykazała się młodzież z naszej szkoły poprzez działania na rzecz ogólnopolskich akcji.
zobacz więcej
Pieski czekają na nowy dom (foto)

Pieski czekają na nowy dom (foto)

Bambo i Budrys pilnie potrzebują nowego domu (domów), choćby na tymczasowych. Ich pani zachorowała na nowotwór i już do nich nie wróci.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku