IX Dzień Wolności (foto)

Od czytelników

IX Dzień Wolności (foto)

21.11.2018
autor: KS-W
IX Dzień Wolności odbył się 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 5. Ponad 900 uczniów w hali WOSiR obejrzało montaż słowno-muzyczny. O 11. 11, jak w szkołach w całej Polsce, zaśpiewali hymn państwowy. Po podsumowaniu działań szkoły związanych ze 100-leciem niepodległej Polski w górę wzniosły się biało-czerwone balony.
 
Działania związane z jubileuszem niepodległej Polski rozpoczęły się w SP5 już w styczniu. Przy współpracy z Urzędem Miejskim, pod patronatem burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, przygotowano dla szkół gminy następujące imprezy: Przegląd Filmów Młodzieży Szkolnej „Pokochaj Wyszków”, przegląd pieśni patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, konkurs wiedzy i umiejętności „18-100-18” NIEPODLEGŁA, konkurs dla klas V „Matematyczny As – Piłsudski, Paderewski, Dmowski – pamiętamy”, występ podczas gminnej gali 10 listopada. 
Odbyły się także: zawody pływackie „Bijemy rekordy życiowe dla Niepodległej”, turniej piłki siatkowej „Sto promieni słońca” oraz „Sto zagrywek w ramach siatkarskich rozgrywek”, konkursy plastyczne: „100 orłów na stulecie niepodległości”, „Polsko – kocham Cię za…”, „Wyszków moja mała ojczyzna”, konkursy literackie: „Recytujemy wiersze o Polsce” i „Strofy dla Niepodległej”.
Ponadto: konkurs wiedzy „Wyszków – moje miasto”, szkolny konkurs multimedialny „Wydarzenia i postacie 100-lecia Polski”, przedstawienie historyczne „Polska ziemia od innych droższa”, konwersatorium „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”, projekt artystyczny „Historia Polski pieśnią pisana”, akcja tworzenia 100 kartek na 100-lecie niepodległości w języku angielskim z hasłami typu: „I love Poland” (jedna z nich została złożona na grobie urny z sercem Józefa Piłsudskiego w Wilnie), w maju odsłonięto baner niepodległościowy na frontowej ścianie szkoły, wystawa „Józef Piłsudski – wódz, polityk, osoba prywatna”, comiesięczny „Dzień Wolności”. Trwają przygotowania nowej ekspozycji w Izbie Pamięci Żołnierzy AK.
Wszystkie działania utrwalane są w kronice 100-lecia. Szkoła przystąpiła też do ogólnopolskiego programu „Szkoła młodych patriotów”.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom