Inwestycje w samochody klasyczne coraz bardziej opłacalne

Od czytelników

Inwestycje w samochody klasyczne coraz bardziej opłacalne

03.07.2019
autor: Materiał promocyjny
Niskie oprocentowanie lokat sprawia, że coraz więcej inwestorów szuka alternatywnych form lokowania gotówki. Dużym zainteresowaniem cieszą się samochody klasyczne. Klasyki mogą przynieść nawet 10 procent zysku rocznie.
 
Samochody klasyczne - inwestycja dla każdego?
 
Inwestycja w samochody klasyczne jest kusząca. Zysk może wynosić nawet 8-10 procent w skali roku, podczas gdy oprocentowanie lokat z reguły wynosi około 1-1,5 procent. Przy obecnej inflacji jest to zarobek poniżej opłacalności. Zakup i późniejsza sprzedaż samochodu zabytkowego mogą przynieść spore zyski, lecz inwestycja tego typu wymaga sporej wiedzy na temat motoryzacji. Kupno zabytkowego samochodu może okazać się nieopłacalne, jeśli postawi się na nieodpowiedni model i markę. Niektóre samochody klasyczne drożeją szybko, cena innych pozostają bez zmian nawet przez dekadę. Aby rozróżnić modele zyskujące na wartości od pozostałych, inwestorzy bacznie śledzą trendy w branży motoryzacyjnej. Obecnie najwięcej zarobić można na youngtimerach.
 
Youngtimery najszybciej zyskują na wartości
 
Youngtimery, czyli przyszłe samochody zabytkowe, które już otrzymały status kultowych, kupi się za kilkanaście tysięcy złotych.  Mazda RX-7 z silnikiem Wankla, którą wyprodukowano w latach 1978-1985, w stanie do remontu jest dostępna już za 2-3 tysiące euro. Dla inwestorów z zacięciem do motoryzacji i mechaniki jest to okazja do zarobienia kilkunastu tysięcy złotych. Odrestaurowany model RX-7 kosztuje około 10 tysięcy euro, a jego cena wciąż rośnie. Podobnie jest w przypadku wielu innych modeli, na przykład Fiata 500 i Jaguara XJ. Wśród oldtimerów trudniej jest znaleźć tanie egzemplarze, które szybko zyskują na wartości. Udaje to się dość rzadko, dlatego inwestorzy skłaniają się ku lokowaniu kapitału w nowszych modelach.
 
Liczba inwestorów w branży motoryzacyjnej rośnie
 
Zarabianie na samochodach klasycznych jest popularne w wielu krajach na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. W Polsce stopniowo zwiększa się liczba inwestorów, co widać dobrze w statystykach importu aut zabytkowych oraz rejestracji nowych oldtimerów. Zauważalny jest również wzrost zainteresowania ubezpieczeniami https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/, które są kierowane głównie do pasjonatów motoryzacji, kolekcjonerów i inwestorów. Dzięki nim inwestorzy są pewni, że ich kapitał jest odpowiednio zabezpieczony na wypadek awarii, kradzieży, pożaru i wielu innych nieszczęśliwych zdarzeń. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku