Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Od czytelników

Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

23.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Niemałe wzburzenie wśród mieszkańców Wyszkowa wywołało ścięcie okazałych pąków hortensji rosnących na rabatach przy ul. Sowińskiego. Pracownik firmy odpowiedzialnej za utrzymani zieleni w mieście zrobił to… przez pomyłkę. Firma ma dwa tygodnie na posadzenie nowych kwiatów.
Dzięki hortensjom rabaty wzdłuż ul. Sowińskiego (od Pułtuskiej do Prostej) były efektowne i kolorowe. Nic więc dziwnego, że w sprawie ściętych kwiatów otrzymaliśmy od czytelników kilka telefonów. – Takie piękne pąki kwiatowe. Przecież nie można hortensji tak ciąć, do jesieni by kwitły. Nie wiem, czy to dlatego, że miało być równo? Jeszcze czegoś takiego nie widziałam. Aż spać nie mogłam, jak to zobaczyłam – ze wzburzeniem mówiła nasza czytelniczka.
Nie dlatego, żeby było równo, a przez pomyłkę kwiaty „skaleczył” pracownik firmy, która wygrała przetarg na utrzymanie w tym roku zieleni na terenie miasta – Progress Macieja Borowieckiego z Sulejówka (251.775 zł na rok). Takich zabiegów urząd miejski firmie nie zlecał. Dlatego dał wykonawcy dwa tygodnie na posadzenie – na własny koszt – 
nowych krzewów, choć wątpliwe, by zakwitły jeszcze w tym roku. Wykonawca deklaruje, że chce spróbować, dzięki zabiegom pielęgnacyjnym, spowodować odrost pączków. Efekty są jednak wątpliwe, niewykluczone również, że „skaleczone” w ten sposób kwiaty zaczną chorować.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Klasy V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach wzięły udział w nagraniu programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”. Program szedł na żywo 9 grudnia i był częściowo nagrywany na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Lodowisko to jeden z punktów programu wycieczki do Warszawy, którą zorganizowały wychowawczynie klas: T. Przygoda, A. Skawska i A. Suchta z okazji mikołajek. Było też kino, muzeum i wizyta u króla Stasia. 
zobacz więcej
Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Podniosła uroczystość miała miejsce 14 maja w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, Apel Poległych odczytał Mirosław Widlicki, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół. Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.
zobacz więcej
W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

Uczniów i przedszkolaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku ogarnęła magia zbliżających się świąt. Piękny prezent sprawili sobie szkolni szachiści.
zobacz więcej
Dzień Godności

Dzień Godności

Wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zaprasza na obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną „Budujemy lepszy świat - wielka integracja w Jedynce”. Impreza odbędzie się 10 maja w godz. 10-13.
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
manhattan