Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Od czytelników

Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

23.06.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Niemałe wzburzenie wśród mieszkańców Wyszkowa wywołało ścięcie okazałych pąków hortensji rosnących na rabatach przy ul. Sowińskiego. Pracownik firmy odpowiedzialnej za utrzymani zieleni w mieście zrobił to… przez pomyłkę. Firma ma dwa tygodnie na posadzenie nowych kwiatów.
Dzięki hortensjom rabaty wzdłuż ul. Sowińskiego (od Pułtuskiej do Prostej) były efektowne i kolorowe. Nic więc dziwnego, że w sprawie ściętych kwiatów otrzymaliśmy od czytelników kilka telefonów. – Takie piękne pąki kwiatowe. Przecież nie można hortensji tak ciąć, do jesieni by kwitły. Nie wiem, czy to dlatego, że miało być równo? Jeszcze czegoś takiego nie widziałam. Aż spać nie mogłam, jak to zobaczyłam – ze wzburzeniem mówiła nasza czytelniczka.
Nie dlatego, żeby było równo, a przez pomyłkę kwiaty „skaleczył” pracownik firmy, która wygrała przetarg na utrzymanie w tym roku zieleni na terenie miasta – Progress Macieja Borowieckiego z Sulejówka (251.775 zł na rok). Takich zabiegów urząd miejski firmie nie zlecał. Dlatego dał wykonawcy dwa tygodnie na posadzenie – na własny koszt – 
nowych krzewów, choć wątpliwe, by zakwitły jeszcze w tym roku. Wykonawca deklaruje, że chce spróbować, dzięki zabiegom pielęgnacyjnym, spowodować odrost pączków. Efekty są jednak wątpliwe, niewykluczone również, że „skaleczone” w ten sposób kwiaty zaczną chorować.
miss mazowsza 2017
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
55-lecie Koła Polskiego Związku Niewidomych

55-lecie Koła Polskiego Związku Niewidomych

Słabowidzący i niewidomi 7 czerwca obchodzili jubileusz 55-lecia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Wyszkowie. Mszę św. w Sanktuarium św. Idziego, która rozpoczynała uroczystości, celebrował kanonik ks. Zdzisław Golan. Druga część odbyła się w „Gościńcu pod Jesionem”.
zobacz więcej
Integracja pod dębem (foto)

Integracja pod dębem (foto)

4 października uczniowie klas I sp, II sp i IVspb z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku przyjęli gościnnie uczniów z klasy II Szkoły Podstawowej w Brańszczyku wraz z wychowawczynią Dorotą Owsianko. Uczniowie obu placówek udali się na piękny plac pod dębem, gdzie uczestniczyli w zawodach sportowych.
zobacz więcej
Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

18 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, wcześniej przygotowani przez wychowawców i nauczycieli muzyki.
zobacz więcej
Tropili łosia w Puszczy Białej

Tropili łosia w Puszczy Białej

1 października mieszkańcy Leszczydołu-Nowin, ich znajomi i przyjaciele uczestniczyli w imprezie plenerowej „Tropem łosia po Puszczy Białej.” Zorganizowało ją Stowarzyszenie „Wspólna Przyszłość”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu członków stowarzyszenia, a szczególnie prezesa Artura Gałązki, udało się zorganizować  rodzinne i wielopokoleniowe  spotkanie. Rozpoczął je rajd rowerowy, a zakończyło ognisko. Aktywnie, na rowerach, a potem przy wesołej muzyce powitano złotą polską jesień, która w tej okolicy jest szczególnie piękna. 
zobacz więcej

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
55.96% (108 głosów)
44.04% (85 głosów)