INTERWENCJA: Widać, czuć, ale brak reakcji

Od czytelników

INTERWENCJA: Widać, czuć, ale brak reakcji

23.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Kilka dni przy przystanku w Ochudnie leżała martwa łania, która zginęła w wyniku zderzenia z autem. Po takim czasie i przy takiej pogodzie było ją nie tylko widać, ale i czuć. – Zgłaszałem to już, ale nie ma żadnej reakcji – skarży się nasz czytelnik.
Łania zginęła w wyniku zderzenia z samochodem w nocy z 19 na 20 czerwca. Jeśli kierowca wzywa policję, ta standardowo sygnalizuje odpowiednim służbom konieczność usunięcia padłej zwierzyny. Dlaczego jednak w tym przypadku zwłoki leżały jeszcze w poniedziałek?
- Leży na poboczu, jakieś 30 metrów od przystanku – w niedzielę poinformował nas czytelnik. – Jest duszno, nieźle już śmierdzi. Zgłaszałem to myśliwemu, ale nikt się tym nie zajął do tej pory.
Ponieważ do kolizji doszło przy drodze powiatowej, zwierzę powinna usunąć firma świadcząca tego typu usługi na rzecz starostwa. Pracownik został wezwany od razu po naszej interwencji, ale… łani nie znalazł. W poniedziałek został wezwany po raz kolejny, gdy – po monicie naszym i naszego czytelnika – urzędnicy sami udali się na miejsce i stwierdzili, że zwierzę rzeczywiście na poboczu leży.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
(Nie)zorganizowana zbiórka odzieży

(Nie)zorganizowana zbiórka odzieży

Kilkakrotnie zwróciły moją uwagę przepełnione pojemniki na odzież używaną, niejednokrotnie zbieraną na szczytne cele. Jednak ta zbiórka nie zawsze jest dobrze zorganizowana, co czyni ją co najmniej żałosną w zestawieniu ze szczytnymi hasłami zapisywanymi na pojemnikach, np. o pomocy dzieciom.
zobacz więcej
Brązowa Szkolnastrona Roku 2016

Brązowa Szkolnastrona Roku 2016

Z dumą informujemy, iż po raz kolejny strona internetowa naszego przedszkola http://9pwyszkow.szkolnastrona.pl/index.php została nagrodzona. W VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu otrzymaliśmy tytuł Brązowa Szkolnastrona Roku 2016. Nasza strona internetowa jest jedną z najlepiej zarządzanych szkolnych stron w Polsce. Konkurs Szkolnastrona Roku jest największym ogólnopolskim konkursem, którego celem jest promowanie stron internetowych placówek oświatowych. W VIII edycji konkursu udział wzięło ponad 2400 placówek oświatowych. Nasza strona internetowa jest w ścisłej czołówce, na trzecim miejscu.
zobacz więcej
Na Bitwie Czołgów (foto)

Na Bitwie Czołgów (foto)

15 lipca tego roku w stolicy polskich poligonów, Orzyszu, odbyła się pierwsza w Polsce inscenizacja współczesnego pola walki pt.: ,,Bitwa czołgów”. Postaraliśmy się, aby naszej grupy streetworkerskiej „Grajcyli skład” na tej imprezie nie zabrakło.
zobacz więcej
Wycieczka do Piekarni Wawie w Brańszczyku (foto)

Wycieczka do Piekarni Wawie w Brańszczyku (foto)

3 października uczniowie ZSS w Brańszczyku wybrali się na wycieczkę do Piekarni Wawie w Brańszczyku. Kierownik produkcji w przystępny sposób omówił przeznaczenie i zaprezentował działanie różnych maszyn, bardzo ciekawie opowiedział o etapach powstawania chleba i pracy piekarza.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku