Od czytelników

1 / 4

INTERWENCJA: To już trwa tyle czasu… (foto)

10.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Nie milkną krytyczne głosy na temat przebudowy ul. Okrzei. Tym razem na temat niszczenia przez pracowników drzew i braku dojścia do dworca PKS/PKP. – Niedługo sytuacja się poprawi, niedługo będzie porządek – uspokaja właściciel firmy wykonującej prace.
O uwagach do tempa prac na rozkopanej na całej długości ul. Okrzei (pierwotnie przebudowa miała być prowadzona odcinkami) pisaliśmy w poprzednim wydaniu NW. Koszt inwestycji to 2 mln 772 tys. zł, połowa środków pochodzi z rządowego programu rozwoju infrastruktury drogowej (dawne schetynówki). Prace powinny zakończyć się do połowy września. 
Na niszczenie brzózek skarży się mieszkaniec domu jednorodzinnego niedaleko skrzyżowania ul. Okrzei z ul. Sienkiewicza. Drzewka, posadzone przez naszego czytelnika i jego sąsiadów, odgradzają domy od torów kolejowych. – Wiemy, że to nie nasz teren, ale dzięki nim jest też ładniej. Komu one przeszkadzają? – dziwi się. Częściowo zostały zniszczone przez ciężki sprzęt. Nasz czytelnik zwrócił uwagę pracownikom firmy, ale bez efektu. – Jeszcze się nasłuchałem – dodaje. – Wiemy, że trwa budowa, ale można przecież bardziej uważać.
Że trwa budowa wiedzą również pracownicy dworca PKP/PKS oraz pasażerowie. Wiedzą, bo doświadczają tego każdego dnia. – Nie ma żadnego przejścia. Poza tym od strony Dworcowej i Sowińskiego oznakowanie jest niewystarczające, brakuje informacji, że nie ma dojazdu. Dlatego ciągle ciężarówki wjeżdżają, a potem jest problem z wycofaniem. Wjeżdżają, próbują wyjechać i chaos jest jeszcze większy. Wiemy, że ulicę trzeba zbudować, ale to już trwa tyle czasu… – mówi nasz czytelnik. 
Uwagi zgłosiliśmy właścicielowi firmy. – Niedługo sytuacja się poprawi, niedługo będzie porządek – stara się uspokajać Jan Kaczmarczyk. – 
Najpóźniej za miesiąc ulica będzie całkowicie przejezdna. Głębokie wykopy związane były z przebudową wodociągu i kanalizacji deszczowej. Pod ziemią jest wiele urządzeń, są stare, trzeba to wszystko poprawić. Padały deszcze, przez co prace trzeba było przerywać. Gdyby nie to, już dawno wszyscy zapomnieliby o budowie. Współczuję, bo wiem, że Wyszków jest mocno zakorkowany, ale co możemy zrobić?
Jego zdaniem chaos przy dworcu pogłębiają ciężarówki, które przyjeżdżają po kruszywo. – Większy bałagan jest też przez to, że na budowę S-8 kruszywo dowożone jest pociągami – twierdzi.
Podkreśla, by wszelkie uwagi zgłaszać do kierownictwa budowy. – Różnie bywa z pracownikami, zwrócę im uwagę – deklaruje.
fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku”

Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku”

Planowanie przyszłości i wybór dalszej ścieżki edukacyjnej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego młodego człowieka. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w dniach 16-19 października, uczniowie CEZiU „Kopernik” uczestniczyli w różnych formach aktywności związanych z tematem tegorocznej edycji: „Bądź architektem swojego szczęścia”.
zobacz więcej
Dzień Pamięci (zaproszenie)

Dzień Pamięci (zaproszenie)

W 155. rocznicę Carskiej Przecinki w Puszczy Białej zwanej Linią Powstańców w sobotę 18 maja o godz. 11 odbędzie się uroczystość – przy drodze na Rząśnik, na wysokości wsi Ochudno, w miejscu oznaczonym na mapce jako punkt odpoczynku.
zobacz więcej
Kolejna próba podzielenia Mazowsza

Kolejna próba podzielenia Mazowsza

Przy każdych wyborach pojawia się hasło podziału województwa mazowieckiego. Mieszkańcom miast spoza Warszawy roztacza się wizję raju po odcięciu stolicy. Jaka przyszłość naprawdę ich czeka, gdyby doszło do administracyjnego wyodrębnienia stolicy i powiatów ją okalających? Liczby mówią same za siebie. Nowe województwo wokół Warszawy powierzchniowo nie straciłoby wiele. Problem w tym, że pozostałoby w nim tylko 30 proc. z obecnych firm, a dochody z podatku CIT spadłyby o ok. 87 proc.! Kalkulacja jest prosta – nie będzie możliwości rozwoju.
zobacz więcej
Sukcesy sportowe klas mundurowych (foto)

Sukcesy sportowe klas mundurowych (foto)

Uczniowie klas Liceum Bezpieczeństwa Publicznego z CEZiU „Kopernik” w kwietniu wzięli udział w zawodach o Srebrne Muszkiety i „Sprawni jak żołnierze”, zorganizowanych przez Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020