Od czytelników

1 / 4

INTERWENCJA: To już trwa tyle czasu… (foto)

10.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Nie milkną krytyczne głosy na temat przebudowy ul. Okrzei. Tym razem na temat niszczenia przez pracowników drzew i braku dojścia do dworca PKS/PKP. – Niedługo sytuacja się poprawi, niedługo będzie porządek – uspokaja właściciel firmy wykonującej prace.
O uwagach do tempa prac na rozkopanej na całej długości ul. Okrzei (pierwotnie przebudowa miała być prowadzona odcinkami) pisaliśmy w poprzednim wydaniu NW. Koszt inwestycji to 2 mln 772 tys. zł, połowa środków pochodzi z rządowego programu rozwoju infrastruktury drogowej (dawne schetynówki). Prace powinny zakończyć się do połowy września. 
Na niszczenie brzózek skarży się mieszkaniec domu jednorodzinnego niedaleko skrzyżowania ul. Okrzei z ul. Sienkiewicza. Drzewka, posadzone przez naszego czytelnika i jego sąsiadów, odgradzają domy od torów kolejowych. – Wiemy, że to nie nasz teren, ale dzięki nim jest też ładniej. Komu one przeszkadzają? – dziwi się. Częściowo zostały zniszczone przez ciężki sprzęt. Nasz czytelnik zwrócił uwagę pracownikom firmy, ale bez efektu. – Jeszcze się nasłuchałem – dodaje. – Wiemy, że trwa budowa, ale można przecież bardziej uważać.
Że trwa budowa wiedzą również pracownicy dworca PKP/PKS oraz pasażerowie. Wiedzą, bo doświadczają tego każdego dnia. – Nie ma żadnego przejścia. Poza tym od strony Dworcowej i Sowińskiego oznakowanie jest niewystarczające, brakuje informacji, że nie ma dojazdu. Dlatego ciągle ciężarówki wjeżdżają, a potem jest problem z wycofaniem. Wjeżdżają, próbują wyjechać i chaos jest jeszcze większy. Wiemy, że ulicę trzeba zbudować, ale to już trwa tyle czasu… – mówi nasz czytelnik. 
Uwagi zgłosiliśmy właścicielowi firmy. – Niedługo sytuacja się poprawi, niedługo będzie porządek – stara się uspokajać Jan Kaczmarczyk. – 
Najpóźniej za miesiąc ulica będzie całkowicie przejezdna. Głębokie wykopy związane były z przebudową wodociągu i kanalizacji deszczowej. Pod ziemią jest wiele urządzeń, są stare, trzeba to wszystko poprawić. Padały deszcze, przez co prace trzeba było przerywać. Gdyby nie to, już dawno wszyscy zapomnieliby o budowie. Współczuję, bo wiem, że Wyszków jest mocno zakorkowany, ale co możemy zrobić?
Jego zdaniem chaos przy dworcu pogłębiają ciężarówki, które przyjeżdżają po kruszywo. – Większy bałagan jest też przez to, że na budowę S-8 kruszywo dowożone jest pociągami – twierdzi.
Podkreśla, by wszelkie uwagi zgłaszać do kierownictwa budowy. – Różnie bywa z pracownikami, zwrócę im uwagę – deklaruje.
fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dla Niepodległej (foto)

Dla Niepodległej (foto)

W tym roku obchodzimy 100-lecie Niepodległej Polski. Do uroczystych obchodów uczniowie szkoły Podstawowej w Dębinkach przygotowywali się, poznając historię naszej Ojczyzny, tradycję, zwyczaje, bohaterów, dekorując szkołę. Organizowali konkursy, wystawy, spotkania, wycieczki oraz uroczyste apele. W piątek 16 listopada odbyła się uroczysta akademia. 
zobacz więcej
Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Niemałe wzburzenie wśród mieszkańców Wyszkowa wywołało ścięcie okazałych pąków hortensji rosnących na rabatach przy ul. Sowińskiego. Pracownik firmy odpowiedzialnej za utrzymani zieleni w mieście zrobił to… przez pomyłkę. Firma ma dwa tygodnie na posadzenie nowych kwiatów.
zobacz więcej
Ruszają dopłaty

Ruszają dopłaty

Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 15 stycznia do 25 czerwca 2018 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.
zobacz więcej
Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Grupa młodych ludzi: Paweł Gościniak, Karol Kostrzewa, Kacper Zyśk, Albert Kapla i Tomasz Pankowski – członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości wyszli z inicjatywą, żeby zaczerpnąć inspirację od ludzi, którzy odnieśli i odnoszą sukcesy w życiu zawodowym i 31 maja wybrali się do Krakowa.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku