INTERWENCJA: Niebezpieczne drzewa przy drogach

Od czytelników

INTERWENCJA: Niebezpieczne drzewa przy drogach

02.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Pielęgnacja drzew prowadzona jest na bieżąco, a zarządca drogi nie ma wpływu na warunki atmosferyczne – tak Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiada na pytanie naszego czytelnika o drzewa rosnące przy drodze do Pułtuska. Co ważne, pytanie padło po wypadku spowodowanym przez złamane drzewo, które spadło na jadące auto.
Do wypadku doszło 26 czerwca ok. godz. 17.40 w Łosinnie, na drodze wojewódzkiej do Pułtuska. Na jadące BMW, którym kierował 23-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, przewróciło się przydrożne drzewo. Ranna 54-letnia pasażerka została przetransportowana do szpitala.
Kierowca od początku twierdził, że przyczyną przewrócenia się drzewa nie była ani burza, ani wichura, czego dowodem ma być nagranie, które można zobaczyć na www.nowywyszkowiak.pl. Wraz z nagraniem otrzymaliśmy pytanie, czy musi dojść do tragedii, by zarządca drogi uporządkował kwestię drzew rosnących na poboczu, urokliwych, ale niebezpiecznych.
MZDW przeprowadziło kontrolę, która… nie wykazała nieprawidłowości po jego stronie. Rzecznik zarządcy drogi zauważa, że do wypadku doszło w okresie, kiedy przez nasz teren przechodziły wichury i burze, które mogły uszkodzić drzewo. – Pielęgnacja drzew prowadzona jest na bieżąco, a wpływu na warunki atmosferyczne nie mamy. Takie sytuacje zdarzają się przy porywistych wiatrach – dodaje Monika Burdon.
Jednocześnie MZDW przyznaje, że drzew bezpośrednio przy drogach nie powinno być. – Zgody na taką wycinkę nigdy nie dostaliśmy i nie dostaniemy – podkreśla pani rzecznik. – Przyroda jest szczególnie chroniona.
Niemniej jednak MZDW wystąpiło o zgody na wycinki drzew wzdłuż swoich dróg na terenie całego województwa. – Ale zaznaczam, że wycinamy drzewa chore, suche – precyzuje Monika Burdon. – Na miejsce drzew wyciętych musimy dokonać nowych nasadzeń. Ale sadzimy już mniejsze drzewa.
fot. KPP
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Każde dziecko ma talent! (foto)

Każde dziecko ma talent! (foto)

Jak odkrywać i rozwijać talenty swoich dzieci, uczyli się ojcowie z Wyszkowa i okolic uczestniczący w warsztatach „Odkrywca Talentów”, które odbyły się w piątek i sobotę 12-13maja w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie. Pierwszego dnia w spotkaniu udział wzięły również matki.
zobacz więcej
Bal Wszystkich Świętych (foto)

Bal Wszystkich Świętych (foto)

Św. Wiktoria, św. Franciszek, św. Jan Paweł, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Józef, św. Szymon Piotr, Archanioł Gabriel, św. Faustyna, św. Łucja, św. Wojciech, św. Kinga, św. Zofia, św. Zuzanna, św. Aleksandra, św. Jerzy – między innymi tych świętych gościła parafia św. Wojciecha na Balu Wszystkich Świętych, 28 października.
zobacz więcej
Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Nie lada kłopot mają mieszkańcy jednego z najstarszych wyszkowskich bloków. Co zrobić, gdy sąsiad gromadzi stare przedmioty i spleśniały chleb? Gdy mamy wiele uwag co do czystości? Gdy po bloku rozprzestrzenia się plaga karaluchów? Mieszkańcy piszą skargi, pukają do drzwi różnych instytucji, a te do drzwi uciążliwego sąsiada. – Ale efektów nie widać – skarży się nasza czytelniczka.
zobacz więcej
Ruszają dopłaty

Ruszają dopłaty

Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 15 stycznia do 25 czerwca 2018 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star