INTERWENCJA: Niebezpieczne drzewa przy drogach

Od czytelników

INTERWENCJA: Niebezpieczne drzewa przy drogach

02.08.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Pielęgnacja drzew prowadzona jest na bieżąco, a zarządca drogi nie ma wpływu na warunki atmosferyczne – tak Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiada na pytanie naszego czytelnika o drzewa rosnące przy drodze do Pułtuska. Co ważne, pytanie padło po wypadku spowodowanym przez złamane drzewo, które spadło na jadące auto.
Do wypadku doszło 26 czerwca ok. godz. 17.40 w Łosinnie, na drodze wojewódzkiej do Pułtuska. Na jadące BMW, którym kierował 23-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, przewróciło się przydrożne drzewo. Ranna 54-letnia pasażerka została przetransportowana do szpitala.
Kierowca od początku twierdził, że przyczyną przewrócenia się drzewa nie była ani burza, ani wichura, czego dowodem ma być nagranie, które można zobaczyć na www.nowywyszkowiak.pl. Wraz z nagraniem otrzymaliśmy pytanie, czy musi dojść do tragedii, by zarządca drogi uporządkował kwestię drzew rosnących na poboczu, urokliwych, ale niebezpiecznych.
MZDW przeprowadziło kontrolę, która… nie wykazała nieprawidłowości po jego stronie. Rzecznik zarządcy drogi zauważa, że do wypadku doszło w okresie, kiedy przez nasz teren przechodziły wichury i burze, które mogły uszkodzić drzewo. – Pielęgnacja drzew prowadzona jest na bieżąco, a wpływu na warunki atmosferyczne nie mamy. Takie sytuacje zdarzają się przy porywistych wiatrach – dodaje Monika Burdon.
Jednocześnie MZDW przyznaje, że drzew bezpośrednio przy drogach nie powinno być. – Zgody na taką wycinkę nigdy nie dostaliśmy i nie dostaniemy – podkreśla pani rzecznik. – Przyroda jest szczególnie chroniona.
Niemniej jednak MZDW wystąpiło o zgody na wycinki drzew wzdłuż swoich dróg na terenie całego województwa. – Ale zaznaczam, że wycinamy drzewa chore, suche – precyzuje Monika Burdon. – Na miejsce drzew wyciętych musimy dokonać nowych nasadzeń. Ale sadzimy już mniejsze drzewa.
fot. KPP
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach złożyły uroczyste ślubowanie i stały się uczniami tej szkoły. Świadkami uroczystości byli rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a przede wszystkim cała społeczność uczniowska.
zobacz więcej
Bo jest policjantem, a ja jestem nieważna?

Bo jest policjantem, a ja jestem nieważna?

- pyta nasza czytelniczka oburzona sposobem załatwienia przez policję zgłoszonej przez nią interwencji i skargi. Zaczęło się od konfliktu z sąsiadem, który, jak twierdzi kobieta, nerwowo reaguje, gdy dzieci zbyt głośno się bawią. Sąsiad odbija piłeczkę, uważa, że to dzieci mu dokuczają. A policja poucza… - To po co ja poszłam na komendę? Jaki jest wynik mojej interwencji? – skarży się czytelniczka.
zobacz więcej
Spłacają ponad 1,5 mln zł zadłużenia w ZUS

Spłacają ponad 1,5 mln zł zadłużenia w ZUS

Przedsiębiorcom, którzy mają zadłużenie wobec ZUS, zakład radzi zawarcie układów ratalnych. W pierwszym półroczu na terenie województwa mazowieckiego zawarło je ponad 3,9 tys. przedsiębiorców; w wyszkowskim inspektoracie - 27 układów, w sumie na kwotę ponad 1,5 mln zł.
zobacz więcej
ZUS rozpoczął wysyłkę blisko 19 mln listów!

ZUS rozpoczął wysyłkę blisko 19 mln listów!

Każdy, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce Informację o stanie konta ubezpieczonego. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wielkość odłożonych składek oraz wyliczoną hipotetyczną emeryturę. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku