Od czytelników

1 / 5

Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

05.09.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
1 września na placu apelowym w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Na początku uroczystości społeczność szkolna minutą ciszy oddała hołd poległym w II Wojnie Światowej. Recytacja słów piosenki „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona w wykonaniu uczennicy Martyny Nasiadko przypomniała o ofiarach walki za ojczyznę.
Na inauguracji obecni byli goście: naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Arbaszewski, przedstawiciel Wojskowej Komisji Uzupełnień mjr Dariusz Żerek, przedstawiciele Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie, dyrektor Quad/Graphics w Wyszkowie Tomasz Hoppe, przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych.
Wicedyrektor CEZiU „Kopernik” Dorota Konopka w imieniu dyrektor Grażyny Kalinowskiej serdecznie przywitała gości, nauczycieli i uczniów, szczególnie klas pierwszych, którym pogratulowała wyboru szkoły oraz przedstawiła krótko kierunki nauczania w nowym roku szkolnym i realizowane projekty. Krzysztof Arbaszewski życzył uczniom spełnienia marzeń edukacyjnych, maturzystom wyboru trafnej drogi zawodowej,  nauczycielom satysfakcji z osiąganych wyników nauczania.
Dyrektor zakładu produkcyjnego Quad/Graphics nagrodził stypendium maturzystę, który osiągnął najlepszy wynik matury z języka angielskiego. To szczególne wyróżnienie wręczył z  Dorotą Konopką  absolwentowi szkoły Piotrowi Kuleszy.
Inaugurację nowego roku szkolnego prowadzili Natalia Budna i Dawid Napiórkowski.
Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w lekcyjnych. 
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

W okresie wakacyjnym 2017 roku realizujemy pierwszy etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Na Wyspy Brytyjskie na przełomie czerwca i lipca uda się grupa 33 uczniów klas drugich i trzecich technikum wraz z 3 opiekunami. Przed uczniami 3-tygodniowy staż w portowym mieście Plymouth. Równolegle na jeden tydzień do tej miejscowości uda się zespół 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy będą uczestniczyć w tzw. job shadowing. 
zobacz więcej
Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (foto)

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (foto)

25 czerwca w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom regionalnego etapu XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Do konkursu BGR zgłoszono 24 gospodarstwa.
zobacz więcej
Drodzy,  Koleżanki i Koledzy z ławy szkolnej, Przyjaciele „Norwida”!

Drodzy, Koleżanki i Koledzy z ławy szkolnej, Przyjaciele „Norwida”!

Zapewne już wiecie, że Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia LO w Wyszkowie przekształcił się w Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO w Wyszkowie. Zależy nam bowiem, abyśmy nie tracili ze sobą kontaktu i w miarę możliwości wspierali szkołę, z której wyszliśmy, z którą czujemy się związani.
zobacz więcej
Sukcesy na szachowych mistrzostwach (foto)

Sukcesy na szachowych mistrzostwach (foto)

Uczniowie ZSS w Brańszczyku w niezwykły sposób uczcili Święto Odzyskania Niepodległości – 11 listopada. Nie tylko wzięli udział w VII Mistrzostwach Powiatu Wyszkowskiego w Szachach, ale zajęli również wysoko punktowane miejsca w klasyfikacji indywidualnej.
zobacz więcej
Zitcom