I miejsce dla zespołu Stanisława Kadłubowskiego (foto)

Od czytelników

I miejsce dla zespołu Stanisława Kadłubowskiego (foto)

21.01.2018
autor: Marzena Zwolińska
Zespół wokalno- instrumentalny Społecznego Ogniska Muzycznego Stanisława Kadłubowskiego reprezentował Wyszków na XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie. W swojej kategorii zdobył I miejsce.
Zespół wziął udział w przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury ,,Kamyk” w Pruszkowie. W konkursie wystąpiło 415 osób w 65 prezentacjach. Jury w składzie: Edyta Ciechomska, Danuta Kłudczyńska, Iwona Tober oraz Ryszard Morka przyznało zespołowi I miejsce w kategorii zespoły 14 - 18 lat za wykonanie kolędy ,,Gdy śliczna Panna”. Młodzież pod kierunkiem swojego nauczyciela wzięła udział w uroczystej gali finałowej, która odbyła się 13 stycznia w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie.
Pragniemy przypomnieć, że zespół powtórzył sukces sprzed roku. Tworzą go uczniowie i absolwenci tegoż ogniska, którzy przy tej okazji serdecznie dziękują p. Stanisławowi Kadłubowskiemu za propagowanie gry na instrumentach: ,,Jest to dla nas twórczy i rozwijający sposób spędzania czasu, sprzyjający budowaniu więzi międzypokoleniowych. Dziękujemy za poświęcony czas i wszystkie próby, które odbywają się zawsze w przyjaznej atmosferze. Kiedy po koncercie odbierał Pan gratulacje od jurorów, byliśmy dumni, że możemy być Pana uczniami”.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odpust w parafii św. Wojciecha (foto)

Odpust w parafii św. Wojciecha (foto)

Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej, patronki naszego kościoła przeżywaliśmy w sobotę 26 sierpnia. Przygotowania do uroczystości odpustowych rozpoczęliśmy już w czwartek czterdziestogodzinnym nabożeństwem – rekolekcjami eucharystycznymi.
zobacz więcej
Zdrowe danie na śniadanie (foto)

Zdrowe danie na śniadanie (foto)

Eliminacje powiatowe konkursu kulinarnego „Zdrowe danie na śniadanie” odbyły się 2 czerwca w pracowni gastronomicznej w ZS1. Do udział w konkursie dzieci, młodzież i rodziców zaprosiła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.
zobacz więcej
Sportowe sukcesy uczniów ZSS w Brańszczyku (foto)

Sportowe sukcesy uczniów ZSS w Brańszczyku (foto)

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy Brańszczyk w Drużynowym Tenisie Stołowym w Porębie. Szkołę godnie reprezentowały dwie drużyny (w kategorii szkół gimnazjalnych) w składzie:
zobacz więcej
FELIETON: Między-morze czy między-noże?

FELIETON: Między-morze czy między-noże?

Nie trzeba być ekspertem od spraw międzynarodowych, by dostrzec, że relacje polsko-francuskie uległy znaczącemu ochłodzeniu. Prezydent Francji wyraźnie jest w Polsce na cenzurowanym, a i Emmanuelowi Macronowi nie po drodze z polskim rządem. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wspólną Europę postrzega prezydent Francji, trudno się dziwić. Nie chodzi wcale o uchodźców czy o problem pracowników delegowanych. Macron, przedstawiciel Europy karolińskiej, wyrasta na głównego orędownika idei konsolidacji państw tworzących Unię Europejską wokół wspólnej strefy euro. A to pomysł, któremu bardzo nie po drodze jest PiS. 
zobacz więcej
censor jpk
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan