Harcerska Akcja Letnia 2018

Od czytelników

Harcerska Akcja Letnia 2018

04.08.2018
autor: hm. Katarzyna Koszyk
Tegoroczny obóz Hufca ZHP Wyszków już za nami: kolejny raz zawitaliśmy w okolice Piec (nad jeziorem Sasek Wielki, koło Szczytna), gdzie spędziliśmy dwa całkiem słoneczne i gorące tygodnie.
W poniedziałek 16 lipca wyruszyliśmy na coroczną przygodę, zostawiając za sobą rozgrzany asfalt, miasto i rodziców. Najmłodsze zuchy spędziły tydzień w bajkowej krainie Disneylandu: pracowali nad spełnianiem swoich marzeń zaklętych w lampach Alladyna, budzili Śpiącą Królewnę, razem z Vaianą podróżowali poprzez fale jeziora, a z bajkowej bramy do podobozu spoglądał na nich pies Pluto i Myszka Miki. Zawsze uśmiechnięci, pełni entuzjazmu i zapału pokazali, że dobrze zuchem być! Zarówno uczestnicy, jak i rodzice zgodnie stwierdzili, że było za krótko.
Dla harcerzy i harcerzy starszych las stał się domem na pełne dwa tygodnie. Podobóz harcerski podążył tropem Czarnych Stóp, doskonaląc techniki i umiejętności, jakie każdy harcerz powinien posiadać. Budowali szałasy i tratwy, uczyli się udzielania pierwszej pomocy, wędrowali z mapą i busolą i, oczywiście samodzielnie, budowali swoje półki. 
Harcerze starsi pod hasłem przewodnim „Skautowo” zagłębiali się w historię harcerstwa, debatowali nad prawem harcerskim, ale również nad bezpiecznym podróżowaniem czy zagadnieniami z marketingu czy biologii. Warto wspomnieć, że część podobozu starszohacerskiego wyruszyła na pieszą wędrówkę do warszawskiego obozu, pokonując w ciągu dwóch dni ponad 50km- to dopiero było wyzwanie!
Niedziela 29 lipca nadeszła aż za szybko- tego dnia złożyliśmy ostatnie namioty, domknęliśmy drzwi tira ze sprzętem i ruszyliśmy w drogę do domu. Zasmucone twarze uczestników były najlepszym dowodem, że wszystko się udało - pojawiły się łzy w oczach, że to już koniec i trzeba pożegnać się z kolegami i koleżankami z zastępu. Do zobaczenia na harcerskim szlaku- już we wrześniu!
Obóz był współfinansowany przez Gminę Wyszków.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.69% (184 głosów)
29.84% (242 głosów)
7.27% (59 głosów)
6.78% (55 głosów)
33.42% (271 głosów)
manhattan