Harcerska Akcja Letnia 2018

Od czytelników

Harcerska Akcja Letnia 2018

04.08.2018
autor: hm. Katarzyna Koszyk
Tegoroczny obóz Hufca ZHP Wyszków już za nami: kolejny raz zawitaliśmy w okolice Piec (nad jeziorem Sasek Wielki, koło Szczytna), gdzie spędziliśmy dwa całkiem słoneczne i gorące tygodnie.
W poniedziałek 16 lipca wyruszyliśmy na coroczną przygodę, zostawiając za sobą rozgrzany asfalt, miasto i rodziców. Najmłodsze zuchy spędziły tydzień w bajkowej krainie Disneylandu: pracowali nad spełnianiem swoich marzeń zaklętych w lampach Alladyna, budzili Śpiącą Królewnę, razem z Vaianą podróżowali poprzez fale jeziora, a z bajkowej bramy do podobozu spoglądał na nich pies Pluto i Myszka Miki. Zawsze uśmiechnięci, pełni entuzjazmu i zapału pokazali, że dobrze zuchem być! Zarówno uczestnicy, jak i rodzice zgodnie stwierdzili, że było za krótko.
Dla harcerzy i harcerzy starszych las stał się domem na pełne dwa tygodnie. Podobóz harcerski podążył tropem Czarnych Stóp, doskonaląc techniki i umiejętności, jakie każdy harcerz powinien posiadać. Budowali szałasy i tratwy, uczyli się udzielania pierwszej pomocy, wędrowali z mapą i busolą i, oczywiście samodzielnie, budowali swoje półki. 
Harcerze starsi pod hasłem przewodnim „Skautowo” zagłębiali się w historię harcerstwa, debatowali nad prawem harcerskim, ale również nad bezpiecznym podróżowaniem czy zagadnieniami z marketingu czy biologii. Warto wspomnieć, że część podobozu starszohacerskiego wyruszyła na pieszą wędrówkę do warszawskiego obozu, pokonując w ciągu dwóch dni ponad 50km- to dopiero było wyzwanie!
Niedziela 29 lipca nadeszła aż za szybko- tego dnia złożyliśmy ostatnie namioty, domknęliśmy drzwi tira ze sprzętem i ruszyliśmy w drogę do domu. Zasmucone twarze uczestników były najlepszym dowodem, że wszystko się udało - pojawiły się łzy w oczach, że to już koniec i trzeba pożegnać się z kolegami i koleżankami z zastępu. Do zobaczenia na harcerskim szlaku- już we wrześniu!
Obóz był współfinansowany przez Gminę Wyszków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Różaniec do granic (foto)

Różaniec do granic (foto)

Jan Paweł II nazywany był papieżem maryjnym, potwierdził to wielokrotnie w czasie swojej 27-letniej posługi na tronie piotrowym. Szczególnie umiłował różaniec. W liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae pokazał nam rolę i siłę modlitwy, a szczególnie tej umiłowanej przez Maryję we wspólnocie kościoła i rodziny, pisał: „Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego”.
zobacz więcej
FELIETON: Himalaje hipokryzji

FELIETON: Himalaje hipokryzji

W pierwszą niedzielę po święcie Wszystkich Świętych Ludowcy z całej Polski tradycyjnie spotykają się w Wierzchosławicach na ziemi tarnowskiej, by wspólnie obchodzić Zaduszki Witosowe. Wierzchosławice to miejsce urodzenia największego z Ludowców, Wincentego Witosa. Trzykrotny premier II RP zmarł 31 października 1945 roku. Na lokalnym cmentarzu znajduje się jego grób; w Wierzchosławicach także do dziś znajduje się rodzinne gospodarstwo Witosa, aktualnie pełniące funkcję muzeum. Wierzchosławice to kolebka ruchu ludowego.
zobacz więcej
Dzień Kobiet w Przedszkolu nr 9 (foto)

Dzień Kobiet w Przedszkolu nr 9 (foto)

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto dla pań, zarówno tych małych, jak i dużych. W tym dniu dzieci z grupy 6 latków „Tygryski” przygotowały i prowadziły program artystyczny dla pań i dziewczynek.
zobacz więcej
Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

10 czerwca do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali polscy Ormianie oraz liczni goście z Armenii, Libanu, Austrii i Węgier, by z ambasadorem Armenii w Polsce Edgarem Ghazaryanem wspólnie świętować 650. rocznicę istnienia w Polsce diaspory ormiańskiej. Wśród wielu atrakcji była wystawa „Sceny z życia piotrkowskich Ormian” przygotowana przez pochodzącą z Wyszkowa malarkę Ludwikę Borzymek.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną