Harcerska Akcja Letnia 2018

Od czytelników

Harcerska Akcja Letnia 2018

04.08.2018
autor: hm. Katarzyna Koszyk
Tegoroczny obóz Hufca ZHP Wyszków już za nami: kolejny raz zawitaliśmy w okolice Piec (nad jeziorem Sasek Wielki, koło Szczytna), gdzie spędziliśmy dwa całkiem słoneczne i gorące tygodnie.
W poniedziałek 16 lipca wyruszyliśmy na coroczną przygodę, zostawiając za sobą rozgrzany asfalt, miasto i rodziców. Najmłodsze zuchy spędziły tydzień w bajkowej krainie Disneylandu: pracowali nad spełnianiem swoich marzeń zaklętych w lampach Alladyna, budzili Śpiącą Królewnę, razem z Vaianą podróżowali poprzez fale jeziora, a z bajkowej bramy do podobozu spoglądał na nich pies Pluto i Myszka Miki. Zawsze uśmiechnięci, pełni entuzjazmu i zapału pokazali, że dobrze zuchem być! Zarówno uczestnicy, jak i rodzice zgodnie stwierdzili, że było za krótko.
Dla harcerzy i harcerzy starszych las stał się domem na pełne dwa tygodnie. Podobóz harcerski podążył tropem Czarnych Stóp, doskonaląc techniki i umiejętności, jakie każdy harcerz powinien posiadać. Budowali szałasy i tratwy, uczyli się udzielania pierwszej pomocy, wędrowali z mapą i busolą i, oczywiście samodzielnie, budowali swoje półki. 
Harcerze starsi pod hasłem przewodnim „Skautowo” zagłębiali się w historię harcerstwa, debatowali nad prawem harcerskim, ale również nad bezpiecznym podróżowaniem czy zagadnieniami z marketingu czy biologii. Warto wspomnieć, że część podobozu starszohacerskiego wyruszyła na pieszą wędrówkę do warszawskiego obozu, pokonując w ciągu dwóch dni ponad 50km- to dopiero było wyzwanie!
Niedziela 29 lipca nadeszła aż za szybko- tego dnia złożyliśmy ostatnie namioty, domknęliśmy drzwi tira ze sprzętem i ruszyliśmy w drogę do domu. Zasmucone twarze uczestników były najlepszym dowodem, że wszystko się udało - pojawiły się łzy w oczach, że to już koniec i trzeba pożegnać się z kolegami i koleżankami z zastępu. Do zobaczenia na harcerskim szlaku- już we wrześniu!
Obóz był współfinansowany przez Gminę Wyszków.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sportowe sukcesy uczniów ZSS w Brańszczyku (foto)

Sportowe sukcesy uczniów ZSS w Brańszczyku (foto)

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy Brańszczyk w Drużynowym Tenisie Stołowym w Porębie. Szkołę godnie reprezentowały dwie drużyny (w kategorii szkół gimnazjalnych) w składzie:
zobacz więcej
Dzień dziecka w zoo

Dzień dziecka w zoo

Z okazji Dnia Dziecka niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców Rybienka Starego przygotowała rada sołecka. Sobotę 4 czerwca dzieci spędziły w warszawskim zoo.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

W okresie wakacyjnym 2017 roku realizujemy pierwszy etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Na Wyspy Brytyjskie na przełomie czerwca i lipca uda się grupa 33 uczniów klas drugich i trzecich technikum wraz z 3 opiekunami. Przed uczniami 3-tygodniowy staż w portowym mieście Plymouth. Równolegle na jeden tydzień do tej miejscowości uda się zespół 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy będą uczestniczyć w tzw. job shadowing. 
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
manhattan