Gotowi na rok harcerski! (foto)

Od czytelników

Gotowi na rok harcerski! (foto)

26.09.2018
autor: Organizatorzy XVIII Harcerskiego Rajdu Start „Gotowi?”
W dniach 21-23 września 2018 r. po raz 18. na szlak wyruszyli uczestnicy Harcerskiego Rajdu Start „Gotowi?”. Ponad 80 harcerzy i skautów z Wyszkowa, Tłuszcza i czeskiego Vyškova przez 3 dni szkoliło się i sprawdzało swoją gotowość do nowego roku harcerskiego, przy okazji doskonale się bawiąc.
 
Przygoda rozpoczęła się wczesnym popołudniem w okolicach Pasiek, skąd harcerze rozpoczęli piątkową wędrówkę. Po apelu wyruszyli na punkty, uczyli się, jak rozpalać ogniska, posługiwać się busolą i mapą, pakować plecak, współdziałać w grupie, sprzątać bazę noclegową oraz kreatywnie tworzyć scenki na wieczorne ogniska. Wieczorem w szkole w Kuninie, w trakcie gry fabularnej, każdy z patroli tworzył własne miasto. 
Sobota, rozpoczęta wcześnie ciężkim alarmem, przyniosła multum nowych wrażeń. Trasę rozpoczęły zadania testujące szybkość i skuteczność działania poszczególnych patroli. Następnie nastąpiła zacięta walka między zastępami o możliwość przejazdu busem na następny punkt. Po wyłonieniu zwycięzców oraz nieco ustawionym losowaniu „ostatniej szansy” wszyscy uczestnicy zostali przetransportowani na obfitujące w kolejne wyzwania miejsce obiadowe. Tam, po wykazaniu się m.in. sprawnością fizyczną, umiejętnością czytania szyfrów czy rozstawiania namiotu, rozdane zostały składniki, z których na kuchenkach gazowych zastępy przygotowały sobie posiłek. Podczas drugiej części sobotniej wędrówki harcerzy zaskoczyło krótkie kółko po lesie w „przyciemnionym” busie i polecenie odnalezienia się w terenie. Po wbijaniu gwoździ, rozpalaniu ognisk krzesiwem i rozwiązywaniu splecionych butów, wszyscy zmęczeni i zadowoleni udali się na nocleg do szkoły w Czerwonce Włościańskiej, gdzie zakończyliśmy program tradycyjnym kominkiem. Po niedzielnych podsumowaniach i rozstrzygnięciach autobusy zabrały uczestników do Wyszkowa. 
Jako organizatorzy jesteśmy dumni z zaangażowania uczestników, przyjęcia i integracji z przyjaciółmi z Czech (trwającej dosłownie do bladego świtu) i całej atmosfery na rajdzie. Za nieocenioną pomoc chcemy podziękować Rdzewiejącym Niezbędnikom, którzy uczą nas, że harcerzem jest się na całe życie. Za wsparcie materialne dziękujemy bardzo naszym sponsorom, czyli firmom: LEKAM, Marek Jędrzejczyk MIK Wyszków, Ardah Glass SA, Studio Urody GRACJA oraz Nadleśnictwu Wyszków i Gminie Wyszków.
 
Czuwaj!
Organizatorzy XVIII Harcerskiego Rajdu Start „Gotowi?”
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.24% (193 głosów)
29.03% (252 głosów)
7.03% (61 głosów)
7.03% (61 głosów)
34.68% (301 głosów)
manhattan