Gotowi na rok harcerski! (foto)

Od czytelników

Gotowi na rok harcerski! (foto)

26.09.2018
autor: Organizatorzy XVIII Harcerskiego Rajdu Start „Gotowi?”
W dniach 21-23 września 2018 r. po raz 18. na szlak wyruszyli uczestnicy Harcerskiego Rajdu Start „Gotowi?”. Ponad 80 harcerzy i skautów z Wyszkowa, Tłuszcza i czeskiego Vyškova przez 3 dni szkoliło się i sprawdzało swoją gotowość do nowego roku harcerskiego, przy okazji doskonale się bawiąc.
 
Przygoda rozpoczęła się wczesnym popołudniem w okolicach Pasiek, skąd harcerze rozpoczęli piątkową wędrówkę. Po apelu wyruszyli na punkty, uczyli się, jak rozpalać ogniska, posługiwać się busolą i mapą, pakować plecak, współdziałać w grupie, sprzątać bazę noclegową oraz kreatywnie tworzyć scenki na wieczorne ogniska. Wieczorem w szkole w Kuninie, w trakcie gry fabularnej, każdy z patroli tworzył własne miasto. 
Sobota, rozpoczęta wcześnie ciężkim alarmem, przyniosła multum nowych wrażeń. Trasę rozpoczęły zadania testujące szybkość i skuteczność działania poszczególnych patroli. Następnie nastąpiła zacięta walka między zastępami o możliwość przejazdu busem na następny punkt. Po wyłonieniu zwycięzców oraz nieco ustawionym losowaniu „ostatniej szansy” wszyscy uczestnicy zostali przetransportowani na obfitujące w kolejne wyzwania miejsce obiadowe. Tam, po wykazaniu się m.in. sprawnością fizyczną, umiejętnością czytania szyfrów czy rozstawiania namiotu, rozdane zostały składniki, z których na kuchenkach gazowych zastępy przygotowały sobie posiłek. Podczas drugiej części sobotniej wędrówki harcerzy zaskoczyło krótkie kółko po lesie w „przyciemnionym” busie i polecenie odnalezienia się w terenie. Po wbijaniu gwoździ, rozpalaniu ognisk krzesiwem i rozwiązywaniu splecionych butów, wszyscy zmęczeni i zadowoleni udali się na nocleg do szkoły w Czerwonce Włościańskiej, gdzie zakończyliśmy program tradycyjnym kominkiem. Po niedzielnych podsumowaniach i rozstrzygnięciach autobusy zabrały uczestników do Wyszkowa. 
Jako organizatorzy jesteśmy dumni z zaangażowania uczestników, przyjęcia i integracji z przyjaciółmi z Czech (trwającej dosłownie do bladego świtu) i całej atmosfery na rajdzie. Za nieocenioną pomoc chcemy podziękować Rdzewiejącym Niezbędnikom, którzy uczą nas, że harcerzem jest się na całe życie. Za wsparcie materialne dziękujemy bardzo naszym sponsorom, czyli firmom: LEKAM, Marek Jędrzejczyk MIK Wyszków, Ardah Glass SA, Studio Urody GRACJA oraz Nadleśnictwu Wyszków i Gminie Wyszków.
 
Czuwaj!
Organizatorzy XVIII Harcerskiego Rajdu Start „Gotowi?”
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Konferencja podsumowująca staż w Granadzie (foto)

Konferencja podsumowująca staż w Granadzie (foto)

Konferencja podsumowująca staż zagraniczny uczniów CEZiU „Kopernik” w ramach projektu Erasmus+ „Solidny zawód sposobem na sukces na europejskim rynku pracy” odbyła się 30 listopada. Uroczystość prowadzili Adrian Kałuski z IV TPS i Radosław Rakowski z IV TE.
zobacz więcej
W „dwójce” Dzień Przywracania Czynności Serca (foto)

W „dwójce” Dzień Przywracania Czynności Serca (foto)

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W Szkole Podstawowej nr 2 uczczony został 17 października. W ramach tego święta na szkolnym korytarzu zawisły gazetki ścienne dotyczące pierwszej pomocy, zadławień oraz oparzeń. Uczniowie klasy IV c mieli niecodzienną wizytę – gośćmi byli panowie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
zobacz więcej
Mróz im nie straszny (foto)

Mróz im nie straszny (foto)

Pomimo plagi przeziębień, młodzież z grupy pedagogiki „Grajcyli skład”, oczywiście ta, która oparła się fali kataru i grypy, wsparta przez kolegów z klasy mundurowej Liceum Bezpieczeństwa Publicznego z „Kopernika”, noc z 27 na 28 stycznia spędziła na biwaku w lesie.
zobacz więcej
FELIETON: Historia magistra vitae est

FELIETON: Historia magistra vitae est

11 lipca obchodzimy Dzień Pamięci o Polakach – ofiarach ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II RP. Za sprawą głośnego filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego w ubiegłym roku temat tzw. rzezi wołyńskiej poruszany był w debacie publicznej bardzo często. Miejmy nadzieję, że przyczynił się do podniesienia świadomości historycznej Polaków na temat tych tragicznych wydarzeń.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
manhattan
manhattan