Finał konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne” (foto)

Od czytelników

Finał konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne” (foto)

16.12.2017
autor: Adam Mickiewicz
W Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie 12 grudnia odbył się finał międzyszkolnego konkursu pt. Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne. Do finału rywalizacji konkursowej zakwalifikowały się cztery trzyosobowe drużyny reprezentujące CEZiU - „Kopernik”, 1LO - „Norwid”, SP3 – „Hempel” oraz ZS3 – „Kochanowski”, które wcześniej przygotowały i przesłały stosowne prezentacje i materiały. Pierwsze miejsce uzyskała drużyna z „Norwida”. Współorganizatorami konkursu były Nadleśnictwa w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie.
Do udziału w konkursie zaproszone zostały wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatów ostrowskiego, pułtuskiego i wyszkowskiego. Zgodnie z przesłanym regulaminem, celem konkursu było:
poszerzenie wiedzy na temat walorów przyrodniczych i turystycznych regionu Puszczy Białej wśród młodzieży
zebranie różnego rodzaju informacji i materiałów dotyczących tematyki konkursu
przygotowanie prac konkursowych w formie prezentacji/filmów lub albumów
wyeksponowanie specyficznych walorów przyrodniczych i kulturowych regionu Puszczy Białej.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, a współorganizatorami Nadleśnictwa Wyszków i Ostrów Mazowiecka oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej. 
Każda szkoła mogła zgłosić do udziału w konkursie maksymalnie jedną 3-osobową drużynę poprzez przesłanie jej pracy (prezentacja multimedialna/film lub album) wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym. 
Przesłane prace powinny spełniać następujące kryteria: 
prezentacja multimedialna i film powinny być edytowalne za pomocą ogólnodostępnego oprogramowania
wydrukowany lub odręcznie napisany album ma zawierać poza fotografiami również ich krótki opis
przygotowany materiał powinien odznaczać się oryginalnością; np. nie może być wcześniej publikowany.
Przy ocenie przesłanych prac uwzględniona zostały:
wartość merytoryczna (zgodność z tematem), estetyczna i artystyczna
oryginalność ujęcia tematu (mile widziany element humoru)
wyeksponowanie specyficznych cech lokalnych zasobów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych
walory edukacyjne i poznawcze sporządzonej pracy (możliwość jej wykorzystania).
Do finału konkursu zakwalifikowano cztery drużyny reprezentujące szkoły:
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie (op. Anna Gładkowska)”: Krzysztof Kłos, Aneta Kowalczyk, Klaudia Zalewska
1 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie (op. Janusz Kosiński): Olga Górecka, Daria Dawidczyk, Karina Kurzyńska
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Hempla w Wyszkowie (op. Urszula Pobudkiewicz): Julia Godlewska, Gabriela Rozenek, Karolina Wyszyńska
Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie (op. Grażyna Cholewińska): Marcin Grześkiewicz, Ewelina Tyszkiewicz, Paulina Żołyńska
W ramach finałowej rywalizacji poszczególne drużyny przedstawiły w kilkuminutowym wystąpieniu wykonaną pracę, napisały test wiedzy oraz odpowiadały ustnie na przygotowane przez komisję pytania konkursowe. Za każdy z czterech elementów konkursowych otrzymać można było maksymalnie 10 punktów. 
W ramach omówienia prac Zespół z CEZiU zaprezentował okazały album fotograficzny, SP3 - niejakiego „PUSZYBIAŁKA”, a 1LO – strój ludowy z okolic Pniewa.
Prace i wypowiedzi uczniów oceniła komisja w składzie: Adam M. Mickiewicz, Agnieszka Wydryszek, Rafał Wojtkowski – Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, Piotr Ludwikowski – Nadleśnictwo Wyszków. Po wnikliwej analizie, uwzględniając wszystkie elementy składające się na rywalizację finałową, 1. miejsce przyznano drużynie z 1Liceum Ogólnokształcącego. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy szkołom, które zaangażowały się w realizację tego nowatorskiego konkursu.
Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali, w obecności dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 Elżbiety Michalik, dyplomy, książki i pamiątkowe kubki oraz nagrody rzeczowe (zewnętrzne dyski pamięci; zwycięzcy – o pojemności 1TB, wyróżnieni – 500GB) przygotowane przez Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka i Wyszków.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect zachęca do skorzystania z zestawów przygotowanych przez zespół Future Perfect. Zestawy są oparte na wymaganiach leksykalnych egzaminu maturalnego, ale także nauczyciele szkół podstawowych znajdą wśród nich wiele cennych materiałów.
zobacz więcej
Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Niestety, mimo podejmowanych na przestrzeni lat działań edukacyjnych i kampanii społecznych, liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Zdaniem niektórych ekspertów, przede wszystkim z uwagi na nieodpowiednio prowadzoną pozbawioną realnego podejścia politykę antynikotynową. 
zobacz więcej
Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

W dniach 12.03-19.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
zobacz więcej
Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

W dniach 21-22 marca 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizowane zostały dla uczniów tematyczne warsztaty wielkanocne. Celem, jaki przyświecał warsztatom było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej oraz umiejętności pracy w grupie. Warsztaty były formą szkolnych rekolekcji wielkopostnych integrujących środowisko i kształtujących postawę szacunku do polskich tradycji i obrzędów.
zobacz więcej