Finał konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne” (foto)

Od czytelników

Finał konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne” (foto)

16.12.2017
autor: Adam Mickiewicz
W Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie 12 grudnia odbył się finał międzyszkolnego konkursu pt. Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne. Do finału rywalizacji konkursowej zakwalifikowały się cztery trzyosobowe drużyny reprezentujące CEZiU - „Kopernik”, 1LO - „Norwid”, SP3 – „Hempel” oraz ZS3 – „Kochanowski”, które wcześniej przygotowały i przesłały stosowne prezentacje i materiały. Pierwsze miejsce uzyskała drużyna z „Norwida”. Współorganizatorami konkursu były Nadleśnictwa w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie.
Do udziału w konkursie zaproszone zostały wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatów ostrowskiego, pułtuskiego i wyszkowskiego. Zgodnie z przesłanym regulaminem, celem konkursu było:
poszerzenie wiedzy na temat walorów przyrodniczych i turystycznych regionu Puszczy Białej wśród młodzieży
zebranie różnego rodzaju informacji i materiałów dotyczących tematyki konkursu
przygotowanie prac konkursowych w formie prezentacji/filmów lub albumów
wyeksponowanie specyficznych walorów przyrodniczych i kulturowych regionu Puszczy Białej.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, a współorganizatorami Nadleśnictwa Wyszków i Ostrów Mazowiecka oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej. 
Każda szkoła mogła zgłosić do udziału w konkursie maksymalnie jedną 3-osobową drużynę poprzez przesłanie jej pracy (prezentacja multimedialna/film lub album) wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym. 
Przesłane prace powinny spełniać następujące kryteria: 
prezentacja multimedialna i film powinny być edytowalne za pomocą ogólnodostępnego oprogramowania
wydrukowany lub odręcznie napisany album ma zawierać poza fotografiami również ich krótki opis
przygotowany materiał powinien odznaczać się oryginalnością; np. nie może być wcześniej publikowany.
Przy ocenie przesłanych prac uwzględniona zostały:
wartość merytoryczna (zgodność z tematem), estetyczna i artystyczna
oryginalność ujęcia tematu (mile widziany element humoru)
wyeksponowanie specyficznych cech lokalnych zasobów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych
walory edukacyjne i poznawcze sporządzonej pracy (możliwość jej wykorzystania).
Do finału konkursu zakwalifikowano cztery drużyny reprezentujące szkoły:
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie (op. Anna Gładkowska)”: Krzysztof Kłos, Aneta Kowalczyk, Klaudia Zalewska
1 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie (op. Janusz Kosiński): Olga Górecka, Daria Dawidczyk, Karina Kurzyńska
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Hempla w Wyszkowie (op. Urszula Pobudkiewicz): Julia Godlewska, Gabriela Rozenek, Karolina Wyszyńska
Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie (op. Grażyna Cholewińska): Marcin Grześkiewicz, Ewelina Tyszkiewicz, Paulina Żołyńska
W ramach finałowej rywalizacji poszczególne drużyny przedstawiły w kilkuminutowym wystąpieniu wykonaną pracę, napisały test wiedzy oraz odpowiadały ustnie na przygotowane przez komisję pytania konkursowe. Za każdy z czterech elementów konkursowych otrzymać można było maksymalnie 10 punktów. 
W ramach omówienia prac Zespół z CEZiU zaprezentował okazały album fotograficzny, SP3 - niejakiego „PUSZYBIAŁKA”, a 1LO – strój ludowy z okolic Pniewa.
Prace i wypowiedzi uczniów oceniła komisja w składzie: Adam M. Mickiewicz, Agnieszka Wydryszek, Rafał Wojtkowski – Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, Piotr Ludwikowski – Nadleśnictwo Wyszków. Po wnikliwej analizie, uwzględniając wszystkie elementy składające się na rywalizację finałową, 1. miejsce przyznano drużynie z 1Liceum Ogólnokształcącego. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy szkołom, które zaangażowały się w realizację tego nowatorskiego konkursu.
Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali, w obecności dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 Elżbiety Michalik, dyplomy, książki i pamiątkowe kubki oraz nagrody rzeczowe (zewnętrzne dyski pamięci; zwycięzcy – o pojemności 1TB, wyróżnieni – 500GB) przygotowane przez Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka i Wyszków.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.16% (195 głosów)
28.98% (255 głosów)
7.05% (62 głosów)
7.39% (65 głosów)
34.43% (303 głosów)
manhattan