Od czytelników

1 / 4

Egzamin z tabliczki mnożenia

10.10.2016
autor: SOSW Wyszków
30 września uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przyłączyli się do „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” organizowanego już po raz szósty. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Jej głównym mottem są słowa: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy podczas wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę, mieli okazję nadrobić te zaległości. Przez cały wrzesień mnożyli i dzielili, co się dało. Służyły temu bajecznie kolorowe plakaty, które zdobiły korytarze szkolne. Uczniowie podczas spacerów  edukacyjnych, łącząc matematykę z zabawą, doskonalili swoją sprawność rachunkową.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  w naszej szkole zainaugurowała dyrektor Edyta Jarosz, podczas porannego apelu. Następnie w klasach odbyły się egzaminy ustne i pisemne uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły zawodowej. Miały one na celu wyłonienie Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Kolejnym punktem programu było sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia wśród kadry pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi ośrodka. Była to ogromna frajda dla uczniów, którzy tworzyli Patrole Egzaminacyjne w szkole i mogli przepytać panią dyrektor i nauczycieli.
Punktem kulminacyjnym tego dnia były Patrole Egzaminacyjne na ulicach miasta. Uczniowie, pod opieką nauczycielek matematyki Ewy Runo, Anny Wróbel i Maryli Piekart, przepytali przypadkowych przechodniów, a także osoby pracujące w różnych urzędach i instytucjach. Każdy, kto przystąpił do egzaminu wybierał los z pięcioma przykładami mnożenia bądź dzielenia, jako działaniami wzajemnie odwrotnymi. Jeżeli zdający podał wszystkie poprawne odpowiedzi zdobywał tytuł i odznakę MT EKSPERT.  Łącznie przepytaliśmy 112  osób. Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostało 89 osób. Z dumą stwierdzamy, że wyszkowianie w przeważającej mierze świetnie opanowali rachunek pamięciowy. 
Koordynatorem akcji była Anna Wróbel.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku