Dzień Wolności (foto)

Od czytelników

Dzień Wolności (foto)

18.02.2018
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Poniedziałek 12 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 był kolejnym Dniem Wolności poświęconym 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uczniowskich i nauczycielskich strojach dominował kolor biały i czerwony oraz wpięte w klapę oznaki symboli narodowych. 
Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najlepiej przygotowaną kolorystycznie i patriotycznie w tym dniu klasę. Wyniki zostaną ogłoszone na koniec roku szkolnego. 
Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu multimedialnego pt. „Polscy nobliści”, którego oficjalne podsumowanie odbędzie się 12 marca. 
W ramach innowacji pedagogicznej Młodzi – Młodszym p. Lucyna Wilczyńska wraz z p. Katarzyną Mroczkowską przygotowały dla klas 0-III warsztaty edukacyjne pt. „To ja – Polak mały”. Uczniowie recytowali wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, a następnie na płótnie z zaznaczonymi konturami Polski tworzyli flagę narodową, odciskając namoczone wcześniej w białej lub czerwonej farbie dłonie. 
Przedstawiciele samorządów klasowych prowadzą zbiórkę na baner niepodległościowy, który zawiśnie na ścianie frontowej szkoły, a jego uroczyste odsłonięcie nastąpi w marcu podczas kolejnego Dnia Wolności zwanego popularnie Dniem Marszałka.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zrób zakupy, żeton weź (foto)

Zrób zakupy, żeton weź (foto)

Klienci, którzy przyszli do Tesco w czwartek 23 marca w godz. 12-13, byli witani kwiatami.  Barwnymi bibułkowymi rękodziełami  dziękowano za wspieranie akcji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Na happening zachęcający do głosowania na projekt „Bardziej sprawni niepełnosprawni” zaprosił Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, wspierany przez wolontariuszy z Zespołu Szkół na Polonezie. Zwycięstwo w głosowaniu, które trwa od 3 marca do 4 kwietnia, zapewni wyszkowskiej placówce grant w wys. 5 tys. zł.
zobacz więcej
Ojcowska ekstraklasa zagrała w Wyszkowie (foto)

Ojcowska ekstraklasa zagrała w Wyszkowie (foto)

O tym, jak ważna jest rola ojca w życiu dziecka, mogli przekonać się uczestnicy warsztatów „Bliżej - pełna łączność”, które odbyły się w sobotę 25 marca w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie.
zobacz więcej
Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Wycieczka ta zorganizowana była w dniach 27 – 29 października w ramach Programu „Kuźnia Kreatywności”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Teatralne Kurtyna w Warszawie przy współudziale Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Do tego wyjazdu dzieci przygotowywały się od dłuższego czasu, bo nigdy nie uczestniczyły w wycieczce trzydniowej.
zobacz więcej
Dzień otwarty w ARiMR (foto)

Dzień otwarty w ARiMR (foto)

W czwartek 12 kwietnia w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wyszkowie zorganizowano Dzień Otwarty. Miał na celu zapoznanie rolników z formularzem geoprzestrzennym wniosku o przyznanie pomocy – eWniosekPlus, za pomocą którego są zobowiązani złożyć wnioski o przyznanie płatności w kampanii 2018.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku