Dzień Wolności (foto)

Od czytelników

Dzień Wolności (foto)

18.02.2018
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Poniedziałek 12 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 był kolejnym Dniem Wolności poświęconym 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uczniowskich i nauczycielskich strojach dominował kolor biały i czerwony oraz wpięte w klapę oznaki symboli narodowych. 
Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najlepiej przygotowaną kolorystycznie i patriotycznie w tym dniu klasę. Wyniki zostaną ogłoszone na koniec roku szkolnego. 
Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu multimedialnego pt. „Polscy nobliści”, którego oficjalne podsumowanie odbędzie się 12 marca. 
W ramach innowacji pedagogicznej Młodzi – Młodszym p. Lucyna Wilczyńska wraz z p. Katarzyną Mroczkowską przygotowały dla klas 0-III warsztaty edukacyjne pt. „To ja – Polak mały”. Uczniowie recytowali wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, a następnie na płótnie z zaznaczonymi konturami Polski tworzyli flagę narodową, odciskając namoczone wcześniej w białej lub czerwonej farbie dłonie. 
Przedstawiciele samorządów klasowych prowadzą zbiórkę na baner niepodległościowy, który zawiśnie na ścianie frontowej szkoły, a jego uroczyste odsłonięcie nastąpi w marcu podczas kolejnego Dnia Wolności zwanego popularnie Dniem Marszałka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość