Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

Od czytelników

Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

27.10.2016
autor: Przedszkole nr 9
Październikowa, deszczowa środa (12 października) zamieniła się w Przedszkolu nr 9 w pomarańczowy, wesoły dzień. We wszystkich grupach odbywały się pomarańczowe, marchewkowo – dyniowe zabawy. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne związane z tematyką dnia. Natomiast po podwieczorku, dzięki naszym niezawodnym rodzicom, odbyła się degustacja pysznych, zdrowych potraw, nie tylko marchewkowych. Wszystkie przygotowane dania były wyśmienite, o czym zapewniali wszyscy kosztujący potrawy.
 
Z wizytą w Nadleśnictwie Wyszków
17 października dzieci z grup 5- i 6-latków wyjechały na wycieczkę do lasu, do Nadleśnictwa Wyszków. Na miejscu przywitała nas pani leśnik Marta Baranowska, która oprowadziła nas po terenie Nadleśnictwa, a następnie udaliśmy się do lasu. Pani Marta przeprowadziła krótką pogadankę o gatunkach drzew, dbania o przyrodę, zachowania się w lesie. Obejrzeliśmy poroże jelenia, urządzenie do mierzenia grubości drzew. Każde dziecko za pomocą lornetki mogło oglądać konary drzew, wypatrywać na gałązkach ptaków. Po powrocie na teren nadleśnictwa był czas na małe co nieco – pieczone kiełbaski oraz zabawy na terenie kompleksu.
Serdecznie dziękujemy naszej pani przewodnik za miło i pożytecznie spędzony czas oraz wzbogacenie naszej wiedzy przyrodniczej.
 
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wszedł w życie niższy wiek emerytalny

Wszedł w życie niższy wiek emerytalny

Od 1 października wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wnioski można było składać już od września. Przez miesiąc w całym kraju wpłynęło ich prawie 200 tys., z czego na Mazowszu ponad 23,5 tys., a w północnej części województwa, czyli obszarze działania płockiego oddziału ZUS, 4,8 tys.
zobacz więcej
Pomoc przy rocznym rozliczeniu

Pomoc przy rocznym rozliczeniu

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wyszkowie informuje, że w każdy poniedziałek w pokoju nr 10 w godzinach 16 - 18 pracownik urzędu udziela pomocy w wysłaniu zeznania rocznego przez Internet.
zobacz więcej
Z biblioteką dookoła świata (foto)

Z biblioteką dookoła świata (foto)

Dwutygodniowe bezpłatne zajęcia wakacyjne, które jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników, zakończyły się. Na pewno jednak jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników. Tym razem tematem była „Podróż dookoła świata”. Dzieci mogły poznać różne kraje i kultury, np. Australię, Indie, Afrykę, Grenlandię, Chiny, Kanadę. Pomagało im w tym  wielu niesamowitych gości. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytanie.
zobacz więcej
FELIETON: Historia magistra vitae est

FELIETON: Historia magistra vitae est

11 lipca obchodzimy Dzień Pamięci o Polakach – ofiarach ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II RP. Za sprawą głośnego filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego w ubiegłym roku temat tzw. rzezi wołyńskiej poruszany był w debacie publicznej bardzo często. Miejmy nadzieję, że przyczynił się do podniesienia świadomości historycznej Polaków na temat tych tragicznych wydarzeń.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan