Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

Od czytelników

Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

27.10.2016
autor: Przedszkole nr 9
Październikowa, deszczowa środa (12 października) zamieniła się w Przedszkolu nr 9 w pomarańczowy, wesoły dzień. We wszystkich grupach odbywały się pomarańczowe, marchewkowo – dyniowe zabawy. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne związane z tematyką dnia. Natomiast po podwieczorku, dzięki naszym niezawodnym rodzicom, odbyła się degustacja pysznych, zdrowych potraw, nie tylko marchewkowych. Wszystkie przygotowane dania były wyśmienite, o czym zapewniali wszyscy kosztujący potrawy.
 
Z wizytą w Nadleśnictwie Wyszków
17 października dzieci z grup 5- i 6-latków wyjechały na wycieczkę do lasu, do Nadleśnictwa Wyszków. Na miejscu przywitała nas pani leśnik Marta Baranowska, która oprowadziła nas po terenie Nadleśnictwa, a następnie udaliśmy się do lasu. Pani Marta przeprowadziła krótką pogadankę o gatunkach drzew, dbania o przyrodę, zachowania się w lesie. Obejrzeliśmy poroże jelenia, urządzenie do mierzenia grubości drzew. Każde dziecko za pomocą lornetki mogło oglądać konary drzew, wypatrywać na gałązkach ptaków. Po powrocie na teren nadleśnictwa był czas na małe co nieco – pieczone kiełbaski oraz zabawy na terenie kompleksu.
Serdecznie dziękujemy naszej pani przewodnik za miło i pożytecznie spędzony czas oraz wzbogacenie naszej wiedzy przyrodniczej.
 
 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom