Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

Od czytelników

Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

27.10.2016
autor: Przedszkole nr 9
Październikowa, deszczowa środa (12 października) zamieniła się w Przedszkolu nr 9 w pomarańczowy, wesoły dzień. We wszystkich grupach odbywały się pomarańczowe, marchewkowo – dyniowe zabawy. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne związane z tematyką dnia. Natomiast po podwieczorku, dzięki naszym niezawodnym rodzicom, odbyła się degustacja pysznych, zdrowych potraw, nie tylko marchewkowych. Wszystkie przygotowane dania były wyśmienite, o czym zapewniali wszyscy kosztujący potrawy.
 
Z wizytą w Nadleśnictwie Wyszków
17 października dzieci z grup 5- i 6-latków wyjechały na wycieczkę do lasu, do Nadleśnictwa Wyszków. Na miejscu przywitała nas pani leśnik Marta Baranowska, która oprowadziła nas po terenie Nadleśnictwa, a następnie udaliśmy się do lasu. Pani Marta przeprowadziła krótką pogadankę o gatunkach drzew, dbania o przyrodę, zachowania się w lesie. Obejrzeliśmy poroże jelenia, urządzenie do mierzenia grubości drzew. Każde dziecko za pomocą lornetki mogło oglądać konary drzew, wypatrywać na gałązkach ptaków. Po powrocie na teren nadleśnictwa był czas na małe co nieco – pieczone kiełbaski oraz zabawy na terenie kompleksu.
Serdecznie dziękujemy naszej pani przewodnik za miło i pożytecznie spędzony czas oraz wzbogacenie naszej wiedzy przyrodniczej.
 
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przedszkolaki w bibliotece (foto)

Przedszkolaki w bibliotece (foto)

Dzieci z Przedszkola nr 9 w Wyszkowie – grupy 4, 5-latków „Biedronki” oraz 5-latków „Misie”, na zaproszenie pani Ani, po raz kolejny udały się z wizytą do biblioteki.
zobacz więcej
Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

Spotkanie wigilijne w Świetlicy Słoneczna (foto)

W najkrótszy dzień 2017 roku, 21 grudnia,  na wigilijnym spotkaniu zgromadziła się cała społeczność  Świetlicy „Słoneczna” - dzieci, wychowawcy pod kuratelą pani kierownik Jadwigi Kamienieckiej oraz rodzice.
zobacz więcej
Z biblioteką dookoła świata (foto)

Z biblioteką dookoła świata (foto)

Dwutygodniowe bezpłatne zajęcia wakacyjne, które jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników, zakończyły się. Na pewno jednak jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników. Tym razem tematem była „Podróż dookoła świata”. Dzieci mogły poznać różne kraje i kultury, np. Australię, Indie, Afrykę, Grenlandię, Chiny, Kanadę. Pomagało im w tym  wielu niesamowitych gości. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytanie.
zobacz więcej
Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Na uczestników spotkań z cyklu „Baśniowe opowieści z teatrzykiem Kamishibai” organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej czekała miła niespodzianka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Motylki” oraz „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie poznały bajkę Anne Brouillard i Christiana Ferrari pt. „Rower Walentynki”.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku