Dzień otwarty w CEZiU "Kopernik" (foto)

Od czytelników

Dzień otwarty w CEZiU "Kopernik" (foto)

18.04.2019
autor: CEZiU "Kopernik"
Gimnazjaliści i uczniowie klas VIII mieli okazję zobaczyć z bliska Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Już od progu kandydaci poczuli ducha epoki Kopernika. Wielki astronom, matematyk, ekonomista, lekarz powitał uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.
 
W ramach dni otwartych wszyscy zainteresowani odbyli wraz z nauczycielami i uczniami spacer po szkole. Zwiedzaniu pracowni dydaktycznych towarzyszyła gra powiązana ze zbieraniem puzzli pt.: ”Śladami Kopernika”. Reguły gry dotyczyły rozwiązywania quizów i zagadek tematycznych związanych z kierunkami nauczania w szkole. Gra cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem ze strony uczniów odwiedzających szkołę, tym bardziej, że czekały na nich atrakcyjne nagrody.
W programie zwiedzania było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, oglądanie profesjonalnie wyposażonych pracowni zawodowych: informatycznych, diagnostyki samochodowej, elektrycznej, ratownictwa ogólnego, Firmy Symulacyjnej "Helios", biblioteki multimedialnej oraz pokazu musztry w wykonaniu uczniów Liceum Bezpieczeństwa Publicznego.
W ciągu dnia szkołę odwiedzili uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami szkolnymi, m.in. z: Rząśnika, Bosewa, Leszczydołu-Nowin, Woli Mystkowskiej, Ostrówka, Dąbrówki, Pniewa, Zabrodzia, Kamionnej, Somianki, Łochowa, Długosiodła, Rybienka Leśnego, Poręby, Sieczych, Turzyna, Gwizdał, Lubiela Nowego, Bielina, Ulasku, Obrytego, Wszeborów, Zabrodzia oraz wyszkowskich szkół podstawowych i gimnazjów nr 1 i 2. Łącznie CEZiU "Kopernik" odwiedziło około 700 kandydatów. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z rodzicami i potencjalnymi kandydatami do szkoły. Zainteresowani rodzice chętnie zadawali pytania oraz zwiedzali  pracownie zawodowe.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pierwsze skoki uczniów "Kopernika" (foto)

Pierwsze skoki uczniów "Kopernika" (foto)

Uczniowie klas mundurowych CEZiU „Kopernik” wraz z panią Moniką Lipką wzięli udział w szkoleniu spadochronowym, przeprowadzonym przez Szkołę Spadochronową Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym k. Lublina. Uczniowie przez trzy dni przeszli naziemne szkolenie teoretyczne i przygotowanie naziemne, zakończone testem teoretycznym, który wszyscy zaliczyli. 29 września oddali pierwsze skoki ze spadochronem z wysokości 1000 m.
zobacz więcej
W Uniejowie nie tylko termy (foto)

W Uniejowie nie tylko termy (foto)

Wykorzystując jeden z wolnych dni zimowych ferii grupa pedagogiki niekonwencjonalnej „Grajcyli skład” odbyła całodniową wycieczkę do Uniejowa. 
zobacz więcej
Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Każdy uczestnik Narodowej Loterii Paragonowej może zarejestrować swoje paragony fiskalne za pomocą specjalnej aplikacji, która umożliwia oddawanie zgłoszeń bez wpisywania ręcznie danych z dowodów zakupu towarów i usług. Dostępna jest dla dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android i iOS. Z najszybszego i najłatwiejszego sposobu rejestracji paragonów będzie można korzystać do końca przyjmowania zgłoszeń w loterii, czyli do 31 marca 2017 r.
zobacz więcej
Wiosenna wycieczka z przeszkodami (foto)

Wiosenna wycieczka z przeszkodami (foto)

Trochę słońca, trochę więcej na plusie sprzyjają pomysłom leśnego i wodnego, zwałkowego survivalu, a może bardziej turystyki niekonwencjonalnej. Dziewczęta z grupy młodzieżowej „Grajcyli skład” do takich wyzwań są zawsze pierwsze.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku