Dzień otwarty w CEZiU "Kopernik" (foto)

Od czytelników

Dzień otwarty w CEZiU "Kopernik" (foto)

18.04.2019
autor: CEZiU "Kopernik"
Gimnazjaliści i uczniowie klas VIII mieli okazję zobaczyć z bliska Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Już od progu kandydaci poczuli ducha epoki Kopernika. Wielki astronom, matematyk, ekonomista, lekarz powitał uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.
 
W ramach dni otwartych wszyscy zainteresowani odbyli wraz z nauczycielami i uczniami spacer po szkole. Zwiedzaniu pracowni dydaktycznych towarzyszyła gra powiązana ze zbieraniem puzzli pt.: ”Śladami Kopernika”. Reguły gry dotyczyły rozwiązywania quizów i zagadek tematycznych związanych z kierunkami nauczania w szkole. Gra cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem ze strony uczniów odwiedzających szkołę, tym bardziej, że czekały na nich atrakcyjne nagrody.
W programie zwiedzania było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, oglądanie profesjonalnie wyposażonych pracowni zawodowych: informatycznych, diagnostyki samochodowej, elektrycznej, ratownictwa ogólnego, Firmy Symulacyjnej "Helios", biblioteki multimedialnej oraz pokazu musztry w wykonaniu uczniów Liceum Bezpieczeństwa Publicznego.
W ciągu dnia szkołę odwiedzili uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami szkolnymi, m.in. z: Rząśnika, Bosewa, Leszczydołu-Nowin, Woli Mystkowskiej, Ostrówka, Dąbrówki, Pniewa, Zabrodzia, Kamionnej, Somianki, Łochowa, Długosiodła, Rybienka Leśnego, Poręby, Sieczych, Turzyna, Gwizdał, Lubiela Nowego, Bielina, Ulasku, Obrytego, Wszeborów, Zabrodzia oraz wyszkowskich szkół podstawowych i gimnazjów nr 1 i 2. Łącznie CEZiU "Kopernik" odwiedziło około 700 kandydatów. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z rodzicami i potencjalnymi kandydatami do szkoły. Zainteresowani rodzice chętnie zadawali pytania oraz zwiedzali  pracownie zawodowe.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W „dwójce” Dzień Przywracania Czynności Serca (foto)

W „dwójce” Dzień Przywracania Czynności Serca (foto)

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W Szkole Podstawowej nr 2 uczczony został 17 października. W ramach tego święta na szkolnym korytarzu zawisły gazetki ścienne dotyczące pierwszej pomocy, zadławień oraz oparzeń. Uczniowie klasy IV c mieli niecodzienną wizytę – gośćmi byli panowie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
zobacz więcej
6. Pielgrzymka Rowerowa z Parafii św. Barbary w Porębie (foto)

6. Pielgrzymka Rowerowa z Parafii św. Barbary w Porębie (foto)

Maryjo, Matko Nasza, Twój Syn żąda, abyśmy byli gotowi do pełnienia Jego woli. /…/ bo to droga prowadząca do nieba i do świętości – i tylko w taki sposób możemy być do Niego podobni. Spójrz Maryjo na nas tu zebranych i każdemu powiedz to, co jest mu potrzebne w tej właśnie chwili…”. Ks. prał. Andrzej Grzybowski Proboszcz Parafii Poręba.
zobacz więcej
Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Grupa młodych ludzi: Paweł Gościniak, Karol Kostrzewa, Kacper Zyśk, Albert Kapla i Tomasz Pankowski – członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości wyszli z inicjatywą, żeby zaczerpnąć inspirację od ludzi, którzy odnieśli i odnoszą sukcesy w życiu zawodowym i 31 maja wybrali się do Krakowa.
zobacz więcej
Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. Wydarzenie takie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miało miejsce w piątek 20 października. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Rodziny oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, WKU w Wyszkowie, a także licznie przybyli rodzice i cała społeczność szkolna.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020