Dzień otwarty w CEZiU "Kopernik" (foto)

Od czytelników

Dzień otwarty w CEZiU "Kopernik" (foto)

18.04.2019
autor: CEZiU "Kopernik"
Gimnazjaliści i uczniowie klas VIII mieli okazję zobaczyć z bliska Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Już od progu kandydaci poczuli ducha epoki Kopernika. Wielki astronom, matematyk, ekonomista, lekarz powitał uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.
 
W ramach dni otwartych wszyscy zainteresowani odbyli wraz z nauczycielami i uczniami spacer po szkole. Zwiedzaniu pracowni dydaktycznych towarzyszyła gra powiązana ze zbieraniem puzzli pt.: ”Śladami Kopernika”. Reguły gry dotyczyły rozwiązywania quizów i zagadek tematycznych związanych z kierunkami nauczania w szkole. Gra cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem ze strony uczniów odwiedzających szkołę, tym bardziej, że czekały na nich atrakcyjne nagrody.
W programie zwiedzania było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, oglądanie profesjonalnie wyposażonych pracowni zawodowych: informatycznych, diagnostyki samochodowej, elektrycznej, ratownictwa ogólnego, Firmy Symulacyjnej "Helios", biblioteki multimedialnej oraz pokazu musztry w wykonaniu uczniów Liceum Bezpieczeństwa Publicznego.
W ciągu dnia szkołę odwiedzili uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami szkolnymi, m.in. z: Rząśnika, Bosewa, Leszczydołu-Nowin, Woli Mystkowskiej, Ostrówka, Dąbrówki, Pniewa, Zabrodzia, Kamionnej, Somianki, Łochowa, Długosiodła, Rybienka Leśnego, Poręby, Sieczych, Turzyna, Gwizdał, Lubiela Nowego, Bielina, Ulasku, Obrytego, Wszeborów, Zabrodzia oraz wyszkowskich szkół podstawowych i gimnazjów nr 1 i 2. Łącznie CEZiU "Kopernik" odwiedziło około 700 kandydatów. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z rodzicami i potencjalnymi kandydatami do szkoły. Zainteresowani rodzice chętnie zadawali pytania oraz zwiedzali  pracownie zawodowe.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom