Dotyczy: „Mateusza Morawieckiego opowieści o Polsce” Pana Posła J. Kalinowskiego

Od czytelników

Dotyczy: „Mateusza Morawieckiego opowieści o Polsce” Pana Posła J. Kalinowskiego

07.03.2018
autor: Zdzisław Jaremczuk
Uwagi i ocena obecnej sytuacji naszego narodu i Państwa poruszone w artykule jak wyżej uważam za daleko idące i niesprawiedliwe, przesadzone w negatywnej ocenie.
Pisze Pan Poseł o kompromitacji Pana Premiera Morawieckiego, cyt.: „Kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej”. Nie wiem, czego to ma dotyczyć w działalności premiera. Pamiętam, jakie Polsce przyniosło działanie kompromitujące dwóch panów K. zajmujących czołowe stanowiska w Polsce: jeden od chorej goleni, drugi od skoków na meble w parlamencie jednego z przodujących krajów w świecie. Słuchaliśmy o dożynaniu watahy, plusach dodatnich i ujemnych, o bydle słuchającym Radia Maryja, o przekopaniu ziemi smoleńskiej i wielu innych nawet niegodnych cytowania zwrotów. Wtedy nie było głośno, służalcze media połknęły tę żabę i robiły jazgotu.
Ubolewa Pan Poseł, że na polskim podwórku rozlega się antysemickie mleko, którego (jak się domyślam) przyczyną jest działanie Pana Premiera Morawieckiego no i oczywiście PiS. I tutaj mamy rozbieżną wiedzę, ponieważ z dokumentów wynika, że antysemityzm powstał w wyniku konferencji 32 państw zwołanej przez prezydenta Roosevelta 6 – 15 lipca 1938 r. do Evian-les-Bains (w skrócie Evian), dotyczącej narodu żydowskiego. Polska nie brała udziału w tej konferencji. Jest to fakt mało znany i często pomijany. Źródła żydowskie tak ją opisują: Annette Shaw uznała ją za zielone światło dla ludobójstwa Hitlera – holokaust nazwa późniejsza. Prof. Ervin Birnbaum ocenił (The Most Fateful Conference of All Times in Jewish History) tzn. „najbardziej brzemienna w skutki konferencja w całej historii Żydów”, a rozgoryczony wynikami napisał potem: The world is doing its best to forget the Evian conference, tzn. świat dokłada wszelkich starań, by zapomnieć o konferencji w Evian. Bernard Wasserstein zauważył: „Żydzi próbowali emigrować, ale drzwi do emigracji były zatrzaśnięte”. Anne O’Hare na łamach „The New York Times” pisze: It is a test of civilization – To jest test cywilizacji. Chaim Weizman (pierwszy prezydent Izraela) dla Manchester Guardian: „Świat wydaje się podzielony na części: tę, w której Żydzi nie mogą żyć i tę do której nie mogą jechać.”
Konferencję w Evian podsumował Hitler, dając odpowiedź prezydentowi USA, cyt.: „Mogę mieć tylko nadzieję, że reszta świata, który darzy tych kryminalistów głęboką sympatią, będzie tak życzliwa, by zmienić tę sympatię w konkretną pomoc. My ze swej strony jesteśmy gotowi oddać tych kryminalistów do dyspozycji tychże państw, wysyłając ich z pełną starannością nawet na luksusowych statkach”.
Sądzę, że Pan Premier Morawiecki zna te fakty, a także inne, dlatego w Monachium powiedział to, co jest zgodne z prawdą, bo tylko prawda jest ciekawa. Obrona na forum międzynarodowym narodu polskiego przed kłamstwem jakoby istniały w czasie okupacji niemieckiej polskie struktury państwa biorące udział wspólnie z Niemcami w likwidacji ludności żydowskiej, świadczy o tym, że Pan Premier Morawiecki wypełnia zaszczytnie swoje obowiązki wobec narodu i zasługuje na szacunek. W II Rzeczpospolitej Żydzi, Ukraińcy, Romowie i inne narody miały obywatelstwo polskie. Nie istniało wtedy państwo Izrael.
W 1939 r. Polska została zlikwidowana przez agresora niemieckiego i sowieckiego, ale powstał Rząd na uchodźctwie (Paryż, Londyn), zaś na terenie Polski powstały jego struktury cywilna i wojskowa, tzw. państwo podziemne, którego zadaniem, oprócz walki o wolność, była ochrona ludności, w tym także żydowskiego pochodzenia. Wszelkie działanie na szkodę obywateli było surowo karane przez polskie sądy podziemne.
Każda wojna rodzi bohaterów, ale niestety rodzi też ludzi podłych, niezależnie od narodowości i na to zwrócił uwagę Pan Premier Morawiecki w Monachium. Tak było w czasie II wojny światowej, po wojnie w czasie wprowadzania tzw. władzy ludowej, w okresie Solidarności, w stanie wojennym i tak pewnie jest dzisiaj, może mniej dramatycznie, ale np. szum jakoś nie widzi mi się charytatywnie w obcej stacji telewizyjnej. Prawda wcześniej czy później obroni się i nie pomogą jazgoty procesowo – telewizyjne tzw. opozycji totalnej, atakującej w sposób chamski najwyższych urzędników państwowych po ostatnich wyborach i przypisujących narodowi polskiemu faszyzm.
Łączę wyrazy szacunku,
Zdzisław Jaremczuk
PS. Polecam Czytelnikom poemat „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” Icchaka Kacenelsona
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Jestem uczennicą Zespołu Szkół nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie , która zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, moim zadaniem było przeprowadzenie w szkole akcji związanej z tematyką konkursu. Zdecydowałam się na temat dotyczący walki młodzieży ze stresem, bo sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to teraz bardzo powszechny problem.
zobacz więcej
Wycieczki wyszkowskich gimnastyczek

Wycieczki wyszkowskich gimnastyczek

Oprócz cotygodniowych ćwiczeń, przyszedł czas na wycieczki wyszkowskich gimnastyczek.
zobacz więcej
Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

54 osoby związane z wyszkowskim Kołem PSOUU (rodzice – członkowie Koła z dziećmi, uczestnicy WTZ i PŚDS, uczniowie SOS-W, zaprzyjaźnione osoby) w dniach 23 - 24 października br. wzięły udział w dwudniowej pielgrzymce na Jasną Górę – najważniejszego centrum kultu Maryjnego w Polsce. Szczególny okres pielgrzymki – w Roku Miłosierdzia – w czasie modlitwy, odnowy duchowej i uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy ich najbardziej potrzebują, tworzyły dodatkowo  atmosferę zadumy, oderwania się od bieżących trudności i zmagań. Był również okazją do pogłębienia integracji grupy. 
zobacz więcej
Środki chemiczne to nie zabawa (foto)

Środki chemiczne to nie zabawa (foto)

Rozdanie nagród w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!” odbyło się 5 czerwca o godz. 10 w sali Zarządu Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Nagrody wręczyli: starosta Bogdan Pągowski, dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Warszawie Joanna Bala i kierownik placówki terenowej KRUS w Wyszkowie Jerzy Żukowski.
zobacz więcej
Levert
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku