Dlaczego we Władysławowie warto zdecydować się na apartament?

Od czytelników

Dlaczego we Władysławowie warto zdecydować się na apartament?

08.07.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Władysławowo to najdalej na północ wysunięte miasto w Polsce, położone u nasady Półwyspu Helskiego. Można tu obserwować zarówno wschody, jak i malownicze zachody słońca, a latem jest tutaj najdłuższy dzień w Polsce. Sprzyjający mezoklimat, zapewniający stosunkowo dużą liczbę dni słonecznych w roku, sprzyja plażowaniu, a sąsiedztwo otwartego morza oraz spokojniejszej Zatoki Puckiej umożliwia uprawianie różnorodnych sportów wodnych. Wśród miejsc noclegowych turyści mają do wyboru hotele, pensjonaty, pokoje gościnne albo apartamenty. Władysławowo to znakomita baza wypadowa do wycieczek krajoznawczych po regionie Północnych Kaszub.

Atrakcje turystyczne Władysławowa i okolic


Do głównych atrakcji Władysławowa należy słynna Aleja Gwiazd Sportu biegnąca w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Z portu można wyruszyć na widokowy rejs wycieczkowy, a z wieży Domu Rybaka podziwiać panoramę miasta wraz z całą Mierzeją Helską. W samym Domu Rybaka można zwiedzić Muzeum Motyli oraz interaktywną wystawę Magiczny Zawrót Głowy, pełną iluzji optycznych. Miłośnicy historii XX w. z pewnością zwiedzą "Hallerówkę". Zwolennicy rodzinnej rozrywki wybiorą atrakcje Lunaparku Sowińskiego. Ocean Park z naturalnej wielkości makietami wielorybów, rekinów i innych zwierząt morskich zachwyci zwłaszcza najmłodszych. Wąwóz Chłapowski, położony na północnym krańcu miasta, z kwitnącymi późną wiosną żółtymi żarnowcami, uraduje miłośników przyrody. Z Władysławowa łatwo i szybko można się dostać do Helu z jego słynnym fokarium, Muzeum Rybactwa i Muzeum Obrony Wybrzeża. Niedaleko też jest do Pucka, miejsca zaślubin odrodzonej Polski z Bałtykiem. W Muzeum Ziemi Puckiej Pucka, żeby nauczyć się kaszubskiego śpiewanego abecadła w Muzeum Ziemi Puckiej. Samochodem lub pieszo, wzdłuż wybrzeża można dotrzeć do Przylądka Rozewie i Jastrzębiej Góry, najdalej na północ wysuniętego miejsca Polski. Nieco dłuższa wycieczka pozwoli zwiedzić atrakcje Trójmiasta. W Gdańsku koniecznie trzeba zobaczyć Kościół Mariacki, Długi Targ z Dworem Artusa i Fontanną Neptuna oraz Żuraw nad Motławą. Można też wstąpić na Westerplatte i pod Pomnik Stoczniowców, wysłuchać koncertu w katedrze w Oliwie oraz przespacerować się po molo w Sopocie. W Gdyni godne polecenia jest Muzeum Oceanograficzne z Akwarium Morskim oraz zacumowane przu nabrzeżu: niszczyciel ORP "Błyskawica" i fregata "Dar Pomorza".

Dlaczego warto wybrać apartamenty we Władysławowie?


Planując pobyt we Władysławowie, trzeba wybrać odpowiednią lokalizację. Bliskość portu i centrum ułatwi korzystanie a atrakcji, ale nie zapewni komfortu, spokoju i ciszy, które są niezbędne do wypoczynku i regeneracji sił. Miłośnicy plażowania z pewnością będą preferowali miejsca niezbyt odległe od plaży, żeby konieczność dojścia nie zajmowała zbyt wiele czasu. Hotele i pensjonaty z wyznaczonymi porami posiłków mogą niepotrzebnie ograniczać czas i sposoby korzystania z miejscowych atrakcji. Korzystnym rozwiązaniem mogą być apartamenty we Władysławowie, które zapewnią możliwość korzystania z obiektu jak z własnego mieszkania i nie będą narzucać ograniczeń czasowych. To optymalne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność, wolą spędzać czas w towarzystwie rodziny lub najbliższych i chcą uniknąć niechcianego, często hałaśliwego towarzystwa.
Dobrze zaplanowany pobyt we Władysławowie z pewnością zapewni wiele przyjemnych doznań i zachęci do częstych powrotów do tego uroczego zakątka na Kaszubach.
 
Apartamenty we Władysławowie znajdziesz na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/wladyslawowo
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom