Dlaczego warto wyjechać na urlop na Mazury?

Od czytelników

Dlaczego warto wyjechać na urlop na Mazury?

29.04.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Chcesz odpocząć w tym roku w Polsce? Zastanawiasz się jakie miejsce będzie najlepsze na letni urlop albo na wakacje z dziećmi? Pomyśl o Mazurach. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto spędzić tam latem choćby kilka wolnych dni.
 

Bogactwo jezior, raj dla wędkarzy i nie tylko...

Mazury to region Polski, który słynie przede wszystkim z pięknych jezior, więc miłośnicy wędkarstwa znajdą tu to, czego szukają. Fani pięknej przyrody także nie będą zawiedzeni, gdyż możliwe są oczywiście spacery po brzegach wód. Mazurskie jeziora można też oglądać z wypożyczonej łódki, motorówki, rowerku wodnego czy kajaku. Osoby zainteresowane mogą się nawet nauczyć podstaw nurkowania. Miłośników żeglarstwa z pewnością zainteresuje Szlak Wielkich Jezior Mazurskich o długości ok. 150 km. To wszystko razem sprawia, że wodne atrakcje na Mazurach można uznać za pewnik.
 

Flora i fauna, czyli gratka dla przyrodników i romantyków

Miłośnicy przyrody i pięknych miejsc oraz ciekawych fotografii pokochają Mazury za wspaniałą przyrodę, bogate w rzadkie okazy roślin Lasy Mazurskie i ciekawe gatunki ptaków. Leśni mieszkańcy Mazur to m.in. jelenie, sarny, łosie czy puchacze. Region ma wiele odosobnionych miejsc, które świetnie nadają się zarówno na romantyczny spacer jak i na popołudniową sesję zdjęciową na łonie przyrody.
 

Zabytki i imprezy na Mazurach

Do ciekawych miejsc na Mazurach, które warto zobaczyć należy twierdza Boyen i most obrotowy w Giżycku, Piramida w Rapie i Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, nazywane "Częstochową Północy". Dodatkowo będąc na Mazurach warto udać się do Mikołajek i odwiedzić wioskę żeglarską. W Mikołajkach i Giżycku organizowany jest także piknik country. W lipcu mają miejsce także Dni Mikołajek, w ramach których planowana jest m.in. impreza kulinarna Festiwal Rybny "Rybkę na zdrowie". 
 

Grunwald: ważna rekonstrukcja

Chcesz zainteresować dzieci historią? A może sam/-a chciałbyś/-abyś się przenieść w czasie i zobaczyć jak wyglądał świat paręset lat tamu? Rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem, która jest organizowana już od wielu lat to świetna okazja nie tylko na nowe spojrzenie na historię Polski, ale także na spotkanie z prawdziwymi jej pasjonatami i szansa na udane zdjęcia. Ciekawych scen do sfotografowania nie zabraknie, a wspólne oglądanie takiego widowiska na pewno zapadnie w pamięć na długo. W Stębarku znajduje się Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, które przed samą inscenizacją bitwy warto odwiedzić.
 

Specjały mazurskiej kuchni dla smakoszy

Jeśli lubisz próbować nowych smaków i nie boisz się eksperymentować z jedzeniem, z pewnością ucieszy Cię fakt, że na Mazurach można nie tylko dobrze wypocząć, ale i dobrze zjeść. Kuchnia mazurska słynie przede wszystkim z ryb (czego przykładem jest mazurska zapiekanka ze szczupaka), ale mięsożercy także znajdą tu coś dla siebie. Ciekawym specjałem tutejszej kuchni jest biała kiełbasa w piwie czy gulasz po mazursku. Turyści powinni spróbować także potrawy o ciekawej nazwie "karmuszka", które jest typowym daniem z Mazur. 
Jeżeli szukasz miejsca, w którym możesz się zatrzymać na czas swojego wyjazdu, to nie szukaj już dalej.
Urlop na Mazurach możesz spędzić w HotelStBruno.pl
 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom