Czterdzieści lat po maturze (foto)

Od czytelników

Czterdzieści lat po maturze (foto)

22.06.2019
autor: Siostry absolwentek'79
40-lecie matury świętowali absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego. Trwałą pamiątką tego spotkania jest drzewo, które posadzili na szkolnym placu.
 
W sobotnie popołudnie 8 czerwca pod kasztanem przed liceum spotkało się ponad 50 absolwentów z 1979 r. oraz ich wychowawczynie Krystyna Kowalkowska, Elżbieta Kowalska i Wiesława Wygryz.
W budynku szkoły powitała wszystkich serdecznie dyrektor Dorota Piotrowicz: - Mam nadzieję, że większość z państwa była na obchodach 100-lecia i widziała szkołę, ale przez te 5 lat jeszcze trochę się zmieniło – zaprosiła do zwiedzania. 
Szkoła od ubiegłego roku szkoła honoruje absolwentów, którzy obchodzą okrągłą rocznicę matury okolicznościowymi dyplomami. W tym roku takie dyplomy otrzymali maturzyści sprzed 40 lat, którzy uczestniczyli w jubileuszowym spotkaniu. 
Obecny był też Władysław Klimaszewski, wówczas nauczyciel matematyki, późniejszy wieloletni dyrektor I LO, na emeryturze, jako członek zarządu, wspiera Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida”. Zaprosił do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia, przybliżył to, czym się zajmuje, wspomniał m.in. o Dniu Absolwenta oraz wieńczącym go koncercie, jesiennym pikniku sportowym, noworocznych spotkaniach szkolnej społeczności.
Absolwenci zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, posadzili drzewo (ten pomysł warto kontynuować, może stanie się kolejną tradycją liceum), pospacerowali po szkolnych korytarzach, odwiedzili sale lekcyjne. 
Po czym udali się do restauracji „Wyszkowianka”. Tam obejrzeli przygotowaną przez Pawła Pakiełę prezentację zdjęć z czasów licealnych. Potem były długie rozmowy, tańce i zabawa do... następnego dnia. 
W organizację spotkania szczególnie zaangażowali się: Adam Lamparski, Ewa Nowak-Kowalska, Danuta (Wiśniewska) Hołymczuk, Bożena Gąska i Jarosław Mańko.
- Nawet ci, co początkowo nie chcieli przyjść, ale przyszli, byli zadowoleni – komentuje jedna z uczestniczek. 
- Chętnie zawsze się spotykamy – dodaje inna. – Nie tylko wspominamy szkolne lata, ale też mówimy o naszym obecnym życiu. Nasze wychowawczynie też długo z nami rozmawiały. Chyba więcej było gadania niż tańczenia...
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bal Pani Jesieni w Przedszkolu nr 9 (foto)

Bal Pani Jesieni w Przedszkolu nr 9 (foto)

„Mimo że na dworze plucha, my się śmiejemy od ucha do ucha. Jesienna aura w tym roku nie sprzyja, ale każdy w „Bajce” tańce wywija. Słonecznych dni nam bardzo brakuje, mimo to każdy bajkowicz optymizm zachowuje. Bal jesieni wyprawiamy i złej pogodzie się nie damy!”
zobacz więcej
INTERWENCJA: Zastawiony chodnik

INTERWENCJA: Zastawiony chodnik

Chodnik przy ulicy Dworcowej często niemal w połowie jest zastawiony samochodami. Pojazdy, zamiast wjechać na podwórko lub zaparkować na ulicy (jest oznakowanie poziome, które wzdłuż ulicy wyznacza miejsca parkingowe), blokują połowę, a czasem i więcej chodnika. Najgorzej, gdy na tym zablokowanym odcinku przyjdzie wyminąć się dwóm rowerom albo pieszemu i rowerzyście.
zobacz więcej
Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Jestem uczennicą Zespołu Szkół nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie , która zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, moim zadaniem było przeprowadzenie w szkole akcji związanej z tematyką konkursu. Zdecydowałam się na temat dotyczący walki młodzieży ze stresem, bo sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to teraz bardzo powszechny problem.
zobacz więcej
Gminne PaTPORTY w Leszczydole-Nowinach

Gminne PaTPORTY w Leszczydole-Nowinach

PaTPORT z Gimnazjum w Leszczydole Nowinach gościł 22 czerwca PaTPORTY z Gminy Wyszków. Inicjatorką spotkania przy wspólnym ognisku była opiekunka Iwona Ochmańska i kapitanat na czele z kapitanem Anną Iwańską.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane