Czterdzieści lat po maturze (foto)

Od czytelników

Czterdzieści lat po maturze (foto)

22.06.2019
autor: Siostry absolwentek'79
40-lecie matury świętowali absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego. Trwałą pamiątką tego spotkania jest drzewo, które posadzili na szkolnym placu.
 
W sobotnie popołudnie 8 czerwca pod kasztanem przed liceum spotkało się ponad 50 absolwentów z 1979 r. oraz ich wychowawczynie Krystyna Kowalkowska, Elżbieta Kowalska i Wiesława Wygryz.
W budynku szkoły powitała wszystkich serdecznie dyrektor Dorota Piotrowicz: - Mam nadzieję, że większość z państwa była na obchodach 100-lecia i widziała szkołę, ale przez te 5 lat jeszcze trochę się zmieniło – zaprosiła do zwiedzania. 
Szkoła od ubiegłego roku szkoła honoruje absolwentów, którzy obchodzą okrągłą rocznicę matury okolicznościowymi dyplomami. W tym roku takie dyplomy otrzymali maturzyści sprzed 40 lat, którzy uczestniczyli w jubileuszowym spotkaniu. 
Obecny był też Władysław Klimaszewski, wówczas nauczyciel matematyki, późniejszy wieloletni dyrektor I LO, na emeryturze, jako członek zarządu, wspiera Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida”. Zaprosił do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia, przybliżył to, czym się zajmuje, wspomniał m.in. o Dniu Absolwenta oraz wieńczącym go koncercie, jesiennym pikniku sportowym, noworocznych spotkaniach szkolnej społeczności.
Absolwenci zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, posadzili drzewo (ten pomysł warto kontynuować, może stanie się kolejną tradycją liceum), pospacerowali po szkolnych korytarzach, odwiedzili sale lekcyjne. 
Po czym udali się do restauracji „Wyszkowianka”. Tam obejrzeli przygotowaną przez Pawła Pakiełę prezentację zdjęć z czasów licealnych. Potem były długie rozmowy, tańce i zabawa do... następnego dnia. 
W organizację spotkania szczególnie zaangażowali się: Adam Lamparski, Ewa Nowak-Kowalska, Danuta (Wiśniewska) Hołymczuk, Bożena Gąska i Jarosław Mańko.
- Nawet ci, co początkowo nie chcieli przyjść, ale przyszli, byli zadowoleni – komentuje jedna z uczestniczek. 
- Chętnie zawsze się spotykamy – dodaje inna. – Nie tylko wspominamy szkolne lata, ale też mówimy o naszym obecnym życiu. Nasze wychowawczynie też długo z nami rozmawiały. Chyba więcej było gadania niż tańczenia...
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
„EkoWalentynki” w Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach

„EkoWalentynki” w Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach

Ponad 100 miejscowości w Polsce bierze udział w VII edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. Po raz pierwszy do akcji zgłosiło się koło wolontariatu działające w Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach.
zobacz więcej
Wszedł w życie niższy wiek emerytalny

Wszedł w życie niższy wiek emerytalny

Od 1 października wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wnioski można było składać już od września. Przez miesiąc w całym kraju wpłynęło ich prawie 200 tys., z czego na Mazowszu ponad 23,5 tys., a w północnej części województwa, czyli obszarze działania płockiego oddziału ZUS, 4,8 tys.
zobacz więcej
Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Mimo niesprzyjającej pogody grupa uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach, nauczycieli i przedstawicieli Stowarzyszenia „Wspólna przyszłość” wyruszyła rowerami w sobotę, 28 października szlakiem miejsc pamięci znajdujących się w okolicach miejscowości. Akcja ta związana była ze Świętem Zmarłych i 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać i odwiedzać takie właśnie miejsca. A tych w okolicy Nowin nie brakuje. 
zobacz więcej
Zwady Nie Od Parady

Zwady Nie Od Parady

Św. Jerzy jest patronem wszystkich harcerzy, a swoje imieniny obchodzi 23 kwietnia. Z tej okazji w dniach 21-23 kwietnia odbyły się XIX Zwady Nie Od Parady Rajd św. Jerzy 2017, zorganizowane przez harcerzy z wyszkowskich drużyn; 10 Wyszkowskiej Drużyny Wędrowniczej „Dycha” oraz 17 Wyszkowskiej Drużyny Harcerskiej „Kajman”.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane