Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali (foto)

Od czytelników

Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali (foto)

07.11.2019
autor: Parafia św. Wojciecha
Święci Faustyna, Maksymilian Maria Kolbe czy Franciszek z Asyżu pojawili się na Balu Wszystkich Świętych, na który parafia św. Wojciecha zaprosiła 26 października. - Nie chodzi o to, żeby stać się jak oni. Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali - dzieciom tłumaczył ks. Zbigniew Borawski.
 
Bale Wszystkich Świętych powoli stają się już tradycją wielu parafii, m.in. św. Wojciecha w Wyszkowie. Dzieci chętnie przebierają się za różnych świętych, dumnie w procesji kroczą przez kościół. - Często zastanawiamy się, co w tym niebie będzie? Czy tylko modlitwa? Czy będzie czas na zabawę? - do najmłodszych zwrócił się ks. Zbigniew. Ale te pytania często zadają sobie również starsi. - Przypomnijmy sobie najpiękniejsze wydarzenia z naszego życia. Niebo to właśnie nieustannie trwająca nasza radość, aż do nieskończoności.
Jak zauważył ks. Zbigniew, nie wystarczy przebrać się za świętego, żeby nim być: - Święci uczą nas kochać Pana Boga. Nie chodzi o to, żeby stać się jak św. Maksymilian Kolbe. Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali: Basia, Maks, Tomasz. To jest nasze powołanie.
Po Mszy św. dzieci przeszły do dolnego kościoła, gdzie czekały łakocie i wspaniała zabawa.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość