Od czytelników

1 / 2

Bułgarskie wakacje orkiestry OSP

08.08.2016
autor: Młodzieżowe Orkiestra Dęta OSP
Od 26 lipca do 6 sierpnia Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie przebywała na warsztatach muzycznych w Bułgarii. Ostatni raz orkiestra koncertowała na Bałkanach cztery lata temu, biorąc udział w festiwalu Balkan Folk Fest. Tym razem wyszkowska młodzież wypoczywała w malowniczej miejscowości St. Konstantin i Elena, w pobliżu Warny.
Wakacje to szczególny czas dla młodych muzyków z orkiestry OSP. Od lipca do września koncertują niemal w każdy weekend, uświetniając wiele imprez na terenie naszego miasta i regionu. Aby połączyć wielogodzinne próby, konieczne do przygotowania często zupełnie nowego repertuaru na różne występy, z wypoczynkiem, orkiestra co roku wyjeżdża na wakacyjne warsztaty muzyczne, korzystając z zaproszeń napływających z wielu europejskich krajów. 
Podczas pobytu w Bułgarii wyszkowska młodzież przygotowywała się m.in. do koncertów z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia w Rybienku Leśnym, Dożynek Gminy Somianka 21 sierpnia, Powiatowych Dożynek 28 sierpnia w Rząśniku, a także Grzybobrania 11 września w  Długosiodle.
Czas wolny zespół spędzał zachwycając się urokami wybrzeża Morza Czarnego i wypoczywając na plaży. Młodzież miała okazję m.in. do zwiedzenia Nessebaru - najstarszego miasta w Bułgarii, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, korzystając z rejsu statkiem, spacerując wąskimi uliczkami i podziwiając cerkwie z XIII i XIV w. Ponadto orkiestra odwiedziła również słynne Złote Piaski, nazywane przez wielu letnią stolicą Bułgarii.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie zaprasza w swoje szeregi dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat, zarówno amatorów, jak i osoby z doświadczeniem muzycznym!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość