Broniewski patriotycznie (foto)

Od czytelników

Broniewski patriotycznie (foto)

15.11.2018
autor: Organizatorki: Emilia Biernacka, Jolanta Królikowska, Marta Sadowska
Inspiracją do zorganizowania konkursu były obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a mottem słowa patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie Władysława Broniewskiego: „Ale moje słowa dolecą do Niepodległej…”
 
Ma to związek z biografią poety. Nie tylko piórem udowadniał swój patriotyzm, pisząc: „Mnie ta ziemia od innych droższa…”, posiadał też piękny żołnierski dorobek.
Recytatorzy w rywalizacji konkursowej zaprezentowali wspaniałe liryki patriotyczne, które wyszły spod pióra Broniewskiego. Wykazali się zdolnościami twórczymi i wrażliwością na piękno ojczystego języka. 
Eliminacje przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureatami zostali:
- w klasach IV-VI: I miejsce – Klaudia Żuchowska (SP2 Wyszków), II – Maria Czyż (SP4 Wyszków), III – Karolina Szymańska (SP1 Wyszków) oraz Nikodem Biernacki (SP Rybno), wyróżnienia: – Jakub Biernacki (SP1 Wyszków) i Zofia Wołyniec (SP2 Wyszków)
 
- w klasach VII-VIII: I miejsce – Zuzanna Deluga (SP1 Wyszków), II – Wiktoria Buźniak (SP2 Wyszków), III – Julia Ciach (SP2 Wyszków) i Weronika Skoczeń (SP Rybno), wyróżnienie – Weronika Urbanowska (SP Lucynów).
 
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie, a burmistrzowi p. Grzegorzowi Nowosielskiemu za objęcie honorowego patronatu i ufundowanie nagród książkowych.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ojcowska ekstraklasa zagrała w Wyszkowie (foto)

Ojcowska ekstraklasa zagrała w Wyszkowie (foto)

O tym, jak ważna jest rola ojca w życiu dziecka, mogli przekonać się uczestnicy warsztatów „Bliżej - pełna łączność”, które odbyły się w sobotę 25 marca w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie.
zobacz więcej
Zmiana legitymacji

Zmiana legitymacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przysłał ci nową legitymację emeryta lub rencisty i zmienił numer świadczenia? Nie ma powodu do niepokoju. ZUS przenosi po prostu obsługę świadczeń do nowego systemu informatycznego, a wiąże się z tym automatyczna zmiana numeru emerytury lub renty.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
Trzy kroki do WOT

Trzy kroki do WOT

Wciąż niesłabnące zainteresowanie służbą wojskową skłoniło dowództwo 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej do zaplanowania dodatkowych dwóch powołań w szeregi mazowieckich terytorialsów. Wystarczą trzy kroki, by jeszcze w tym roku zostać żołnierzem jednego z pięciu rodzajów sił zbrojnych RP.
zobacz więcej