Broniewski patriotycznie (foto)

Od czytelników

Broniewski patriotycznie (foto)

15.11.2018
autor: Organizatorki: Emilia Biernacka, Jolanta Królikowska, Marta Sadowska
Inspiracją do zorganizowania konkursu były obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a mottem słowa patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie Władysława Broniewskiego: „Ale moje słowa dolecą do Niepodległej…”
 
Ma to związek z biografią poety. Nie tylko piórem udowadniał swój patriotyzm, pisząc: „Mnie ta ziemia od innych droższa…”, posiadał też piękny żołnierski dorobek.
Recytatorzy w rywalizacji konkursowej zaprezentowali wspaniałe liryki patriotyczne, które wyszły spod pióra Broniewskiego. Wykazali się zdolnościami twórczymi i wrażliwością na piękno ojczystego języka. 
Eliminacje przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureatami zostali:
- w klasach IV-VI: I miejsce – Klaudia Żuchowska (SP2 Wyszków), II – Maria Czyż (SP4 Wyszków), III – Karolina Szymańska (SP1 Wyszków) oraz Nikodem Biernacki (SP Rybno), wyróżnienia: – Jakub Biernacki (SP1 Wyszków) i Zofia Wołyniec (SP2 Wyszków)
 
- w klasach VII-VIII: I miejsce – Zuzanna Deluga (SP1 Wyszków), II – Wiktoria Buźniak (SP2 Wyszków), III – Julia Ciach (SP2 Wyszków) i Weronika Skoczeń (SP Rybno), wyróżnienie – Weronika Urbanowska (SP Lucynów).
 
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie, a burmistrzowi p. Grzegorzowi Nowosielskiemu za objęcie honorowego patronatu i ufundowanie nagród książkowych.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Burmistrz odpowiada nauczycielom Gimnazjum nr 2

Burmistrz odpowiada nauczycielom Gimnazjum nr 2

Szanowni Państwo.
Udział w organizowanej przez Państwa debacie był wyrazem mojego szacunku dla mieszkańców Wyszkowa. Uważam, że władze samorządowe powinny zawsze odpowiadać na potrzebę rozmowy, bez względu na to, czy podzielają opinię i sposób działania swoich rozmówców, czy też nie. 
zobacz więcej
HarcFerie, czyli zimowisko Hufca ZHP Wyszków (foto)

HarcFerie, czyli zimowisko Hufca ZHP Wyszków (foto)

Tegoroczne zimowisko Hufca Wyszków odbyło się w dniach 20 – 24 stycznia w Długosiodle. Zuchy i harcerze z Wyszkowa, Ostrowi Maz., Komorowa, Pniewa i Lucynowa spędzili wspólnie prawie pięć dni, świetnie się bawiąc. Prawie sto osób działało w trzech grupach wiekowych: najmłodsze zuchy przeniosły się do Krainy Lodu, harcerze podróżowali przez starożytne krainy pod hasłem „Veterum”, a harcerze starsi wsiedli do Azja Expresu. 
zobacz więcej
Rozpoczęli spacer przez życie (foto)

Rozpoczęli spacer przez życie (foto)

W I Językowej Szkole Podstawowej „Language” w Wyszkowie miała miejsce uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. To właśnie w szkole rozpoczynamy spacer przez życie - jak głosiło motto uroczystości.
zobacz więcej
Zespół Szkół zaprosił do siebie…

Zespół Szkół zaprosił do siebie…

Już po raz kolejny w Zespole Szkół w Długosiodle odbył się Dzień Otwarty. Z zaproszenia do zwiedzenia placówki skorzystali uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych oraz VIII klas szkół podstawowych z Rząśnika, Długosiodła, Starego Bosewa, Wąsewa, Bloch i Bielina, przed którymi bardzo ważna decyzja – wybór następnej szkoły.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku