Broniewski patriotycznie (foto)

Od czytelników

Broniewski patriotycznie (foto)

15.11.2018
autor: Organizatorki: Emilia Biernacka, Jolanta Królikowska, Marta Sadowska
Inspiracją do zorganizowania konkursu były obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a mottem słowa patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie Władysława Broniewskiego: „Ale moje słowa dolecą do Niepodległej…”
 
Ma to związek z biografią poety. Nie tylko piórem udowadniał swój patriotyzm, pisząc: „Mnie ta ziemia od innych droższa…”, posiadał też piękny żołnierski dorobek.
Recytatorzy w rywalizacji konkursowej zaprezentowali wspaniałe liryki patriotyczne, które wyszły spod pióra Broniewskiego. Wykazali się zdolnościami twórczymi i wrażliwością na piękno ojczystego języka. 
Eliminacje przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureatami zostali:
- w klasach IV-VI: I miejsce – Klaudia Żuchowska (SP2 Wyszków), II – Maria Czyż (SP4 Wyszków), III – Karolina Szymańska (SP1 Wyszków) oraz Nikodem Biernacki (SP Rybno), wyróżnienia: – Jakub Biernacki (SP1 Wyszków) i Zofia Wołyniec (SP2 Wyszków)
 
- w klasach VII-VIII: I miejsce – Zuzanna Deluga (SP1 Wyszków), II – Wiktoria Buźniak (SP2 Wyszków), III – Julia Ciach (SP2 Wyszków) i Weronika Skoczeń (SP Rybno), wyróżnienie – Weronika Urbanowska (SP Lucynów).
 
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie, a burmistrzowi p. Grzegorzowi Nowosielskiemu za objęcie honorowego patronatu i ufundowanie nagród książkowych.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Zastawiony chodnik

INTERWENCJA: Zastawiony chodnik

Chodnik przy ulicy Dworcowej często niemal w połowie jest zastawiony samochodami. Pojazdy, zamiast wjechać na podwórko lub zaparkować na ulicy (jest oznakowanie poziome, które wzdłuż ulicy wyznacza miejsca parkingowe), blokują połowę, a czasem i więcej chodnika. Najgorzej, gdy na tym zablokowanym odcinku przyjdzie wyminąć się dwóm rowerom albo pieszemu i rowerzyście.
zobacz więcej
Dzień otwarty w ARiMR (foto)

Dzień otwarty w ARiMR (foto)

W czwartek 12 kwietnia w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wyszkowie zorganizowano Dzień Otwarty. Miał na celu zapoznanie rolników z formularzem geoprzestrzennym wniosku o przyznanie pomocy – eWniosekPlus, za pomocą którego są zobowiązani złożyć wnioski o przyznanie płatności w kampanii 2018.
zobacz więcej
Pewny zawód już po roku

Pewny zawód już po roku

Naukę w tym roku szkolnym zakończyli słuchacze policealnej szkoły kształcącej w zawodzie opiekun medyczny w Zespole Szkół w Długosiodle.  O zaletach zawodu mówili: dyrektor szkoły Dorota Stadnik, szkolny doradca zawodowy Beata Sierzan, nauczyciel przedmiotów zawodowych Grażyna Borkowska oraz zaproszony gość  Paweł Radomski – właściciel „Domu z Sercem” DPS w Komorowie.
zobacz więcej
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan