Broniewski patriotycznie (foto)

Od czytelników

Broniewski patriotycznie (foto)

15.11.2018
autor: Organizatorki: Emilia Biernacka, Jolanta Królikowska, Marta Sadowska
Inspiracją do zorganizowania konkursu były obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a mottem słowa patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie Władysława Broniewskiego: „Ale moje słowa dolecą do Niepodległej…”
 
Ma to związek z biografią poety. Nie tylko piórem udowadniał swój patriotyzm, pisząc: „Mnie ta ziemia od innych droższa…”, posiadał też piękny żołnierski dorobek.
Recytatorzy w rywalizacji konkursowej zaprezentowali wspaniałe liryki patriotyczne, które wyszły spod pióra Broniewskiego. Wykazali się zdolnościami twórczymi i wrażliwością na piękno ojczystego języka. 
Eliminacje przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureatami zostali:
- w klasach IV-VI: I miejsce – Klaudia Żuchowska (SP2 Wyszków), II – Maria Czyż (SP4 Wyszków), III – Karolina Szymańska (SP1 Wyszków) oraz Nikodem Biernacki (SP Rybno), wyróżnienia: – Jakub Biernacki (SP1 Wyszków) i Zofia Wołyniec (SP2 Wyszków)
 
- w klasach VII-VIII: I miejsce – Zuzanna Deluga (SP1 Wyszków), II – Wiktoria Buźniak (SP2 Wyszków), III – Julia Ciach (SP2 Wyszków) i Weronika Skoczeń (SP Rybno), wyróżnienie – Weronika Urbanowska (SP Lucynów).
 
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie, a burmistrzowi p. Grzegorzowi Nowosielskiemu za objęcie honorowego patronatu i ufundowanie nagród książkowych.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

Niezależnie, czy mieszkamy na osiedlu Norwida, w domku przy Mazowieckiej lub Szpitalnej, czujemy się obywatelami miasta. Stawiając dom, blok, tworząc osiedle czy budynek użyteczności publicznej, wpływamy na wygląd miasta. Wyróżniająca architektura zapewnia o tożsamości danego miejsca. Odbiorcami naszych działań stają się wszyscy mieszkańcy. Brzydki albo ładny budynek nie ograniczy swojego oddziaływania tylko do działki, na której został wzniesiony. Wszyscy będą go widzieć, a więc i oceniać, czasem mówiąc ogólnie: „ale tu brzydko” lub „ale tu ładnie”.
zobacz więcej
Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

W środę 19 października w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się niezwykła uroczystość. Do braci uczniowskiej przyjęto nowych uczniów. Zostali serdecznie powitani miłym słowem, piosenką i spektaklem teatralnym pt.: „Bądź sobą”. Dyrektor szkoły Elżbieta Piórkowska dokonała pasowania na ucznia i wręczyła dzieciom upominki. Starsi uczniowie życzyli nowym koleżankom i kolegom, by w szkole realizowali swoje marzenia, kształtowali charaktery i nauczyli się być dobrymi ludźmi.
zobacz więcej
Eksperyment i innowacje w Gimnazjum nr 2 częścią drogi w lepszą stronę (foto)

Eksperyment i innowacje w Gimnazjum nr 2 częścią drogi w lepszą stronę (foto)

Od 2013 roku w Gimnazjum nr 2 realizujemy następujące innowacje pedagogiczne, czyli nowatorskie rozwiązania mające na celu doskonalenie jakości pracy szkoły:
zobacz więcej
Spotkanie wielkanocne w OREW

Spotkanie wielkanocne w OREW

W Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Wyszkowie miało miejsce doroczne spotkanie wielkanocne, w którym wzięli udział wychowankowie i ich rodziny oraz dyrekcja i pracownicy OREW.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom