Od czytelników

1 / 2

Bezpieczni w gospodarstwach (foto)

27.04.2017
autor: Magdalena Banasiak
„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!” – VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny wyszkowska placówka KRUS rozstrzygnęła w starostwie powiatowym.
W konkursie wzięło udział 226 uczniów z 27 szkół podstawowych z powiatów wyszkowskiego i pułtuskiego. Laureaci:
  • klasy 0-III: I miejsce - Igor Murza z SP Zatorach (fot. 1), II – Oliwia Szczubeł z SP w Zatorach, III - Łukasz Kluczek z SP w Woli Mystkowskiej, wyróżnienie - Igor Maliszewski z SP w Sokołowie Włościańskim
  • klasy IV-VI: I miejsce - Karolina Pułaska z SP w Trzciance (fot. 2), II - Alicja Szymczak z SP w Zatorach, III - Katarzyna Piątek z SP w Porządziu, wyróżnienie - Alicja Kuchta z ZS w Rybnie
Prace laureatów I miejsc przekazane zostały do oceny przez komisję konkursową etapu wojewódzkiego.
Komisja oceniała 221 prac (5 prac było niezgodnych z regulaminem), zawarcie w pracach tematu bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych oraz technikę wykonania. Większość prac zgodna była z tematyką konkursu, można więc sądzić, że cel konkursu, jakim było propagowanie bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych został zrealizowany.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Andrzejkowa zabawa w ZSS w Brańszczyku (foto)

Andrzejkowa zabawa w ZSS w Brańszczyku (foto)

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizował dla całej społeczności szkoły zabawę andrzejkową. Dzień wcześniej uczniowie gimnazjum specjalnie na tę okazję upiekli pyszne ciasta. Na korytarzu szkolnym pojawiły się piękne, kolorowe dekoracje.
zobacz więcej
Środki zgromadzone na subkoncie w ZUS i OFE to część naszego spadku

Środki zgromadzone na subkoncie w ZUS i OFE to część naszego spadku

Od 1 kwietnia do 31 lipca tego roku czynne było okno transferowe, podczas którego decydowaliśmy o tym, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej – w całości na subkonto w ZUS lub do OFE i na subkonto w ZUS. Czy pamiętamy jednak o tym, że niezależnie od naszej decyzji środki te podlegają dziedziczeniu?
zobacz więcej
Kształtują postawy do wartości (foto)

Kształtują postawy do wartości (foto)

Bardzo aktywnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. Przede wszystkim realizujemy najważniejsze założenia polityki oświatowej. Jednym z priorytetów jest kształtowanie postaw do wartości oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
zobacz więcej
Przy ziemniaku w Lisiej Norze

Przy ziemniaku w Lisiej Norze

Mieszkańcy Leszczydołu-Nowin integrują się. Tym razem integrował ich ziemniak, oczywiście tradycyjnie pieczony w ognisku. Jego walory smakowe przyciągnęły kilkadziesiąt osób, nie tylko z tej miejscowości, ale też z sąsiednich. Na pomysł zogniskowania swoich mieszkańców wpadła sołtys wioski Bożena Grzegorczyk, która z radą sołecką takie spotkanie przygotowała. Nie mogło też zabraknąć radnego Stanisława Nasiadki. Miejscem integracji była urokliwa Lisia Nora.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017