Od czytelników

1 / 2

Bezpieczni w gospodarstwach (foto)

27.04.2017
autor: Magdalena Banasiak
„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!” – VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny wyszkowska placówka KRUS rozstrzygnęła w starostwie powiatowym.
W konkursie wzięło udział 226 uczniów z 27 szkół podstawowych z powiatów wyszkowskiego i pułtuskiego. Laureaci:
  • klasy 0-III: I miejsce - Igor Murza z SP Zatorach (fot. 1), II – Oliwia Szczubeł z SP w Zatorach, III - Łukasz Kluczek z SP w Woli Mystkowskiej, wyróżnienie - Igor Maliszewski z SP w Sokołowie Włościańskim
  • klasy IV-VI: I miejsce - Karolina Pułaska z SP w Trzciance (fot. 2), II - Alicja Szymczak z SP w Zatorach, III - Katarzyna Piątek z SP w Porządziu, wyróżnienie - Alicja Kuchta z ZS w Rybnie
Prace laureatów I miejsc przekazane zostały do oceny przez komisję konkursową etapu wojewódzkiego.
Komisja oceniała 221 prac (5 prac było niezgodnych z regulaminem), zawarcie w pracach tematu bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych oraz technikę wykonania. Większość prac zgodna była z tematyką konkursu, można więc sądzić, że cel konkursu, jakim było propagowanie bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych został zrealizowany.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Z oficjalnie nieznanych przyczyn ktoś z PiS postanowił odmrozić ustawę, która niechcący rozpętała międzynarodową burzę, choć przygotowano ją ewidentnie na użytek wewnętrzny. Pomysł karania więzieniem za przypisywanie współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów narodowi polskiemu służył tylko miłemu połechtaniu dumy PiS-owskiego suwerena, a zarazem utrudnieniu badań nad ciemnymi stronami naszej historii. Od początku nikt nie łudzi się, że nowelizacja ustawy o IPN będzie miała zastosowanie wobec osób, które szerzą dezinformację na temat np. udziału Polaków w Holokauście, a są obywatelami innych krajów niż Polska. Nie jest to też wcale pierwsza ustawa tego typu- PiS mógł się wzorować chociażby na Rosji, gdzie od 2014 roku obowiązuje prawo, które zabrania wspominania o tym, że ZSRR było sojusznikiem Hitlera. Wróćmy jednak na polskie podwórko, bo PiS bardzo nie lubi, gdy wytyka się mu podobne do Putina metody działania. 
zobacz więcej
Zmiany w wyszkowskich PaTPORTACH (foto)

Zmiany w wyszkowskich PaTPORTACH (foto)

Spotkanie szkolnych PaTPORTÓW z gminy Wyszków, działających w ramach programu profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, odbyło się 16 marca w wyszkowskim urzędzie miejskim.
zobacz więcej
Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

W trosce o uczniów w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się szkolny apel poświęcony bezpieczeństwu podczas zbliżających się ferii zimowych. Jego zadaniem było propagowanie zasad prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.
zobacz więcej
Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” (foto)

Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” (foto)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, nosząca imię Władysława Broniewskiego, od wielu lat łączy obchody Narodowego Święta Niepodległości ze Świętem Szkoły.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan