Bezpieczne szelki w Przedszkolu nr 9 (foto)

Od czytelników

Bezpieczne szelki w Przedszkolu nr 9 (foto)

21.06.2017
autor: Przedszkole nr 9
Dzieci z grup 6-latków „Tygryski”, „Biedronki”, „Kotki” uczestniczyły w warsztatach „Bezpieczne szelki”, sponsorowanych przez firmę Shell. Zajęcia zorganizowała mama Oli – Ewa Galanty, a poprowadzili je Joanna Kosowicz, Andrzej Żuliński, Bartek Mielczarek.
Celem akcji było propagowanie bezpieczeństwa drogowego. Pan Bartek, w stroju policjanta, omówił z dziećmi bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, podkreślił ważność używania odblasków, wcielał się w rolę dyspozytora odbierającego zgłoszenie drogowe. Każde dziecko aktywnie uczestniczyło w warsztatach, odgrywając scenki sytuacyjne, wcielając się w różne role: przechodnia, kierowcy, rowerzysty.
Dzieci otrzymały wiele niespodzianek od sponsora: opaski odblaskowe, zajączki przywieszki do plecaka, kamizelki – szelki odblaskowe. Ale najważniejsze – utrwaliły bezpieczne zachowanie się na drodze, numery alarmowe, znaki drogowe.
Na zakończenie warsztatów każde dziecko wykonało konkursową pracę plastyczną. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – książeczkę „Mini przestrogi na polskie drogi” oraz odblask przywieszkę.
Natomiast najciekawsze prace jury nagrodziło zestawami klocków Lego. A oto zwycięzcy:
  • grupa „Tygryski”: Kornelia Romanowska, Michał Madej, Milena Siemieniewska
  • grupa „Biedronki”: Amelia Kukwa, Nadia Kordowska, Nikola Czubak
  • grupa „Kotki”: Franek Śliwka, Anna Stańczak, Maciej Krasucki
Serdecznie dziękujemy mamie Oli G.za zorganizowanie ciekawych i pouczających warsztatów.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZUS zaprasza na wystawę (foto)

ZUS zaprasza na wystawę (foto)

Jak gazety opisały ponad 80 lat temu powstanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Czy nazywano go kiedyś słowem Landesversicherungsanstalt? Jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery? ZUS zaprasza do obejrzenia wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” – w wyszkowskim inspektoracie w dniach 7-11 sierpnia.
zobacz więcej
Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

W ramach wieloletniej współpracy, po raz kolejny grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie: Paweł Gościniak, Dawid Sieńkowski, Piotr Kuga i Rafał Getka oraz Hubert Zieliński z Zespołu Szkół w Długosiodle, pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Beaty Sierzan, uczestniczyła w jednodniowych praktykach w Narodowym Banku Polskim. Praktyki odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości – programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
zobacz więcej
Wypocznijcie nieco (foto)

Wypocznijcie nieco (foto)

– słowa te powiedział Jezus do swoich uczniów, którzy po powrocie z ewangelizacji zaczęli opowiadać Panu o wszystkim, czego nauczali i co zdziałali. Nieraz my też przychodzimy do Jezusa, aby opowiedzieć Mu wszystko to, co On już widział i wie. Opowiadamy Mu wszystko, co nas spotkało. Jezus zawsze słucha z cierpliwością naszych opowiadań i wskazuje, co możemy zrobić z tym dalej. Dlatego czasem zachęca nas do odpoczynku. Chrystus zawsze pamiętał o swoim odpoczynku, szczególnie po ciężkiej pracy. 
zobacz więcej
Wandalizm na placu zabaw

Wandalizm na placu zabaw

Czy wandale muszą niszczyć wszystko w tym mieście? Co z monitoringiem? – zastanawia się pan Bartek, który w tym tygodniu natknął się na pomazane, zniszczone zabawki na placu zabaw na rogu ulic Prostej i 11 Listopada.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Zitcom