Bezpieczne ferie w Dwójce (foto)

Od czytelników

Bezpieczne ferie w Dwójce (foto)

05.02.2020
autor: Barbara Rusak
Zbliżają się ferie zimowe, podczas których z różnych form wypoczynku będą korzystały dzieci i młodzież. Dlatego przed ich rozpoczęciem, najważniejszym tematem rozmów nauczycieli z uczniami jest bezpieczestwo.
 
W tym roku w Szkole Podstawowej nr 2 dyskusja na temat bezpiecznych ferii przybrała wyjątkową formę. 4 lutego Delegatura w Ostrołęce Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie zorganizowała spotkanie dla 120 uczniów z klas III-VII. Zaproszono gości ze wszystkich służb i instytucji, które na co dzień dbają o szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Byli to:
- Mirosław Augustyniak – radny województwa mazowieckiego wraz z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce
- Mirosław Grzyb – zastępca dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie
- Teresa Michalak – starszy wizytator Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie
- Sławomir Cieślak – naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie
- st. kapitan Marcin Turowski oraz st. sekc. Marcin Jaczewski - z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie
- mł. asp. Edyta Prus – z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie
- Beata Kiljańczyk-Szawłowska oraz Eliza Chodkowska –z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie
Ciekawie przygotowane prezentacje multimedialne, ulotki, pokazy, stanowiły atrakcyjne i bogate uzupełnienie przedstawianych treści.
Uczniom przypomniano najważniejsze zasady zachowania podczas uprawiania sportów zimowych i wycieczek. Zwrócono uwagę na unikanie niebezpiecznych sytuacji w domu, podczas wyjść i spacerów w miejscu zamieszkania. Nie zabrakło także informacji o sposobach unikania chorób zimą i zdrowym odżywianiu - bez używek i dopalaczy! Pokazano wzory zachowań w sytuacjach wystąpienia różnych zagrożeń, a także bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.
Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu, a wcześniej też uczniowie klas I, otrzymali zestawy odblaskowe w ramach kampanii społecznej ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
Występujący goście prosili uczniów o rozwagę i ostrożność, i co najważniejsze, o niewyłączanie myślenia! Spotkanie na pewno wyposażyło uczniów w przydatną wiedzę i praktyczne umiejętności.
Na zakończenie wszyscy goście życzyli uczniom udanych i bezpiecznych ferii.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
175 przeszkolonych św. Mikołajów, czyli Zlot Wigilijny Hufca ZHP Wyszków (foto)

175 przeszkolonych św. Mikołajów, czyli Zlot Wigilijny Hufca ZHP Wyszków (foto)

Zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków podjęli się nie lada wyzwania - wzięli udział w szkoleniu pt. „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, zorganizowanym przez Krąg Instruktorski „My, Syny Mazowsza”.
zobacz więcej
ZNP z Wyszkowa na proteście w Warszawie

ZNP z Wyszkowa na proteście w Warszawie

Grupa członków Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Oddziału Powiatowego w Wyszkowie Maciejem Wójcikiem wzięła udział w ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty w Warszawie. Manifestację, którą organizował OPZZ z najliczniejszą reprezentacją ZNP, wzięło udział około 20 tysięcy związkowców, w tym ponad 12 tysięcy nauczycieli i pracowników oświaty z całej Polski. Mottem przewodnim było hasło „Chcemy godnie zarabiać”. 
zobacz więcej
Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Niemałe wzburzenie wśród mieszkańców Wyszkowa wywołało ścięcie okazałych pąków hortensji rosnących na rabatach przy ul. Sowińskiego. Pracownik firmy odpowiedzialnej za utrzymani zieleni w mieście zrobił to… przez pomyłkę. Firma ma dwa tygodnie na posadzenie nowych kwiatów.
zobacz więcej
Zabawa karnawałowa (foto)

Zabawa karnawałowa (foto)

Karnawał to czas radości i balów. 25 stycznia w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym również odbyła się tego typu impreza. W ten sposób społeczność hucznie zakończyła pierwsze półrocze i powitała ferie.  Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski, Klub Wolontariatu oraz rodziców. To właśnie młodzież zajęła się dekoracją sali, która mieniła się kolorami złota, srebra, czerni  i neonów. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom