Bezpieczne ferie w Dwójce (foto)

Od czytelników

Bezpieczne ferie w Dwójce (foto)

05.02.2020
autor: Barbara Rusak
Zbliżają się ferie zimowe, podczas których z różnych form wypoczynku będą korzystały dzieci i młodzież. Dlatego przed ich rozpoczęciem, najważniejszym tematem rozmów nauczycieli z uczniami jest bezpieczestwo.
 
W tym roku w Szkole Podstawowej nr 2 dyskusja na temat bezpiecznych ferii przybrała wyjątkową formę. 4 lutego Delegatura w Ostrołęce Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie zorganizowała spotkanie dla 120 uczniów z klas III-VII. Zaproszono gości ze wszystkich służb i instytucji, które na co dzień dbają o szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Byli to:
- Mirosław Augustyniak – radny województwa mazowieckiego wraz z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce
- Mirosław Grzyb – zastępca dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie
- Teresa Michalak – starszy wizytator Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie
- Sławomir Cieślak – naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego w Wyszkowie
- st. kapitan Marcin Turowski oraz st. sekc. Marcin Jaczewski - z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie
- mł. asp. Edyta Prus – z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie
- Beata Kiljańczyk-Szawłowska oraz Eliza Chodkowska –z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie
Ciekawie przygotowane prezentacje multimedialne, ulotki, pokazy, stanowiły atrakcyjne i bogate uzupełnienie przedstawianych treści.
Uczniom przypomniano najważniejsze zasady zachowania podczas uprawiania sportów zimowych i wycieczek. Zwrócono uwagę na unikanie niebezpiecznych sytuacji w domu, podczas wyjść i spacerów w miejscu zamieszkania. Nie zabrakło także informacji o sposobach unikania chorób zimą i zdrowym odżywianiu - bez używek i dopalaczy! Pokazano wzory zachowań w sytuacjach wystąpienia różnych zagrożeń, a także bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.
Wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu, a wcześniej też uczniowie klas I, otrzymali zestawy odblaskowe w ramach kampanii społecznej ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
Występujący goście prosili uczniów o rozwagę i ostrożność, i co najważniejsze, o niewyłączanie myślenia! Spotkanie na pewno wyposażyło uczniów w przydatną wiedzę i praktyczne umiejętności.
Na zakończenie wszyscy goście życzyli uczniom udanych i bezpiecznych ferii.
MajsterPlus728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

W środę 19 października w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się niezwykła uroczystość. Do braci uczniowskiej przyjęto nowych uczniów. Zostali serdecznie powitani miłym słowem, piosenką i spektaklem teatralnym pt.: „Bądź sobą”. Dyrektor szkoły Elżbieta Piórkowska dokonała pasowania na ucznia i wręczyła dzieciom upominki. Starsi uczniowie życzyli nowym koleżankom i kolegom, by w szkole realizowali swoje marzenia, kształtowali charaktery i nauczyli się być dobrymi ludźmi.
zobacz więcej
Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

Przez cały rok szkolny 2018/2019 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle poznawały matematykę, uczestnicząc w różnych działaniach wg programu autorskiego „Matematyka dla Smyka”. 12 czerwca nadszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy, podczas zorganizowanej w Centrum Kultury w Długosiodle powiatowej Spartakiady Matematycznej. 
zobacz więcej
Białe szaleństwo z parafią pw. św. Wojciecha (foto)

Białe szaleństwo z parafią pw. św. Wojciecha (foto)

Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży spędziła pierwszy tydzień ferii na zimowym obozie w Białym Dunajcu. Wyjazd zorganizowany przez ks. Grzegorza Dębka z parafii pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie oraz ks. Łukasza Murawskiego z zaprzyjaźnionej parafii Św. Piotra i Pawła w Czyżewie obfitował w wiele atrakcji. Ale przede wszystkim był okazją do zgłębiania Słowa Bożego i przykazań Bożych.
zobacz więcej
Sukces szachisty z ZSS w Brańszczyku

Sukces szachisty z ZSS w Brańszczyku

Już po raz szósty w Dniu Niepodległości odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego w Szachach, w których uczestniczyło 44 zawodników. ZSS w Brańszczyku godnie reprezentowali Bartosz Waśniewski i Mateusz Masalski.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Zitcom