Betlejemskie Światło Pokoju 2018

Od czytelników

Betlejemskie Światło Pokoju 2018

15.12.2018
autor: ZHP Hufiec Wyszków
Tuż przed świętami w naszych kościołach harcerze będą przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju.
Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień, niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty, obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Prosimy o zabranie własnych lampionów, żeby bezpiecznie zanieść Światło do własnych domów.
Odbierz Światło:
Wyszków:
- kościół św. Idziego, 22 grudnia godz. 18
- kościół św. Rodziny, 23 grudnia godz. 10.30
- kościół św. Wojciecha, 23 grudnia godz. 16
Pniewo, kościół św. Piotra i Pawła, 23 grudnia godz. 9
Rybienko Leśne, kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski, 23 grudnia godz. 9 i 11
Lucynów, kościół św. Antoniego, 23 grudnia godz. 10.30
Niegów, kościół pw. św. Trójcy, 23 grudnia godz. 11.30
Komorowo, kościół św. Jozafata, 22 grudnia godz. 7
Ostrów Mazowiecka:
- kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza 23 grudnia godz. 12
- kościół pw. WNMP 23 grudnia godz. 18
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W ZUS trwa Tydzień Przedsiębiorcy

W ZUS trwa Tydzień Przedsiębiorcy

Prowadzący działalność gospodarczą mogą wziąć udział w specjalnych seminariach i spotkaniach z ekspertami, które odbywają się również w Wyszkowie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował Tydzień Przedsiębiorcy. 
zobacz więcej
Piłsudczycy na Jasnej Górze (foto)

Piłsudczycy na Jasnej Górze (foto)

Datę 23 sierpnia 2018 r. członkowie Związku Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie długo będą pamiętać. To dzień, który kilkunastu członków związku z rodzinami spędziło na Jasnej Górze w Częstochowie w ramach IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Piłsudczyków. W tym roku mija 30. rocznica utworzenia Związku Piłsudczyków. To też 155. rocznica styczniowego zrywu niepodległościowego. 2018 to rok  szczególny dla każdego Polaka –  jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Można powiedzieć, że te wszystkie wydarzenia łączy osoba Wielkiego Polaka i gorliwego patrioty Józefa Piłsudskiego. Piłsudczycy stanęli w Kaplicy Matki Bożej, aby modlić się za Marszałka i dziękować miłosiernemu Bogu za dar niepodległości. Były podziękowania, odznaczenia i awanse. Wyszków ma też swojego generała. 
zobacz więcej
Dzień Babci i Dziadka w „Seniorze” (foto)

Dzień Babci i Dziadka w „Seniorze” (foto)

W Domu Dziennego Pobytu „Senior” odbyła się niecodzienna uroczystość. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci ze świetlicy „Słoneczna”, w ramach niespodzianki. przygotowały krótki program artystyczny, który zaprezentowały podopiecznym placówki.
zobacz więcej
Integracyjny biwak w Wyszkowie (foto)

Integracyjny biwak w Wyszkowie (foto)

Jak co roku, najstarsi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku nabierają sił podczas integracyjnego biwaku, który organizują wychowawczynie klas szkoły przysposabiającej do pracy. Spotkanie odbyło się 13 września w przepięknym miejscu w Wyszkowie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.66% (58 głosów)
3.47% (55 głosów)
27.98% (443 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.59% (41 głosów)
4.49% (71 głosów)
29.88% (473 głosów)
3.98% (63 głosów)
2.27% (36 głosów)
2.59% (41 głosów)
16.17% (256 głosów)