Atrakcje nad wodą i w bagnach (foto)

Od czytelników

Atrakcje nad wodą i w bagnach (foto)

07.09.2016
autor: Wyszkowscy streetworkerzy
Koniec wakacji oraz wspaniała pogoda zachęcały do zorganizowania atrakcji dla dzieci i młodzieży, i to najlepiej nad wodą. Nie pierwszy już raz podjęli się tego streetworkerzy z dwóch wyszkowskich osiedli.
Stary ponton, kamizelki asekuracyjne, a w nich grupa „Grajcyli skład” oraz młodzież i dzieciaki z osiedla Serocka i już jest kapitalna zabawa. Starsze dziewczęta fantastycznie zajmowały się młodszymi z obydwu grup. Jeden z chłopców, który już wiele razy pod okiem opiekuna pływał pontonem, udzielał uwag i informacji mniej doświadczonym koleżankom i kolegom. Ponton pływał różnymi trasami i na różnych powierzchniach niczym ślizgacz. Była jeszcze zabawa z rzutką ratowniczą. Młodsi zajęli się pozyskiwaniem wodnych stworzonek do swoich akwariów, a to całkiem dobrze im wychodziło. Trudna do przewidzenia była reakcja rodziców, szczególnie mam, ale radość dzieciaków była naprawdę duża. Dla streetworkerów z obydwu wyszkowskich osiedli było to wielką nagrodą.
 
Ale Wietnam…
Na sam koniec wakacji młodzież z grupy streetworkerskiej wzięła udział w wyprawie survivalowej na bagna. Uczestniczyli w niej również zwolennicy takich atrakcji i sympatycy grupy. Idący pierwszy raz na tego typu zajęcia byli bardzo ciekawi i niecierpliwi. Pytaniom, gdzie te bagna i jak tam będzie, nie było końca. Oczywiście prym w tym wiódł nasz najmłodszy uczestnik, posiadający niespożytą energię.
Tradycyjnie po zaopatrzeniu się w długie i mocne kije do penetracji terenu oraz asekuracji, zsunęliśmy się ze skarpy i zanurzyliśmy w wysoką, kępiastą, kaleczącą ręce trawę, tatarak, sitowie, a także inną błotnistą roślinność. Słychać śmiechy i komentarze: „Ale Wietnam”, „O matko, jak fajnie”, „Nie miałam pojęcia, że tu tak pięknie”.
Co chwila musieliśmy forsować wijący się wodno-błotnisty potok, w którym zapadaliśmy się po pas. Kije i wzajemna pomoc przy wydostawaniu się na pewniejszy grunt w takich chwilach jest bezcenna. Na niektórych odcinkach kijami przyciskaliśmy wysoką trawę i poruszaliśmy się na kolanach. Słońce prażyło niemiłosiernie, z traw kurzyło się, a nogi grzęzły w błocie i zaczepiały o pogniecioną trawę. Na wielu twarzach pojawił się błotny makijaż.
Doszliśmy do obszaru pływającej trawy. Za nią błotnisty las, w którym nawet sznurowane wysoko buty typu wojskowego mają tendencję do lekkiego zsuwania się z nóg. Było fajnie, ale też ciężko. Po 3 godzinach marszu w takim terenie czuć zmęczenie. Po wyjściu na polną drogę stwierdziliśmy, że po twardym gruncie idzie się jakoś dziwnie. Byliśmy mokrzy od potu, wody, brudni od błota, obsypani jakimś pudrem z traw, ale śmialiśmy się z siebie wzajemnie. 
Jak wielokrotnie już w takich chwilach, pojawiły się pytania o kolejny tego typu wypad, szczególnie kierowane od tych, którzy szli pierwszy raz.
Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków  i realizowanego od roku 2015 przez Fundację „Nad Bugiem”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie (foto)

Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie (foto)

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięło udział 15 uczniów z 7 szkół podstawowych z miasta i gminy Wyszków. Szkolnymi opiekunkami konkursu były Małgorzata Kwiecińska i Zenona Turek. Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Wyszkowa, był on również fundatorem nagród i drobnych upominków.
zobacz więcej
Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

1 września na placu apelowym w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Na początku uroczystości społeczność szkolna minutą ciszy oddała hołd poległym w II Wojnie Światowej. Recytacja słów piosenki „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona w wykonaniu uczennicy Martyny Nasiadko przypomniała o ofiarach walki za ojczyznę.
zobacz więcej
Czytelniczka oburzona. TOZ odpowiada

Czytelniczka oburzona. TOZ odpowiada

Publikujemy list czytelniczki oburzonej zachowaniem wolontariuszki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Na zarzuty odpowiada wyszkowski ToZ.
zobacz więcej
Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

PaTPORT  działający w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach pod kierunkiem opiekunki Iwony Ochmańskiej zorganizował dla uczniów Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Jest on częścią programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Jako jeden z nielicznych w powiecie wyszkowskim nowiński PaTPORT włączył się w tę akcję. Dla swoich kolegów i koleżanek przygotował ciekawy program.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan