55-lecie Koła Polskiego Związku Niewidomych

Od czytelników

55-lecie Koła Polskiego Związku Niewidomych

16.06.2016
autor: Polski Związek Niewidomych
Słabowidzący i niewidomi 7 czerwca obchodzili jubileusz 55-lecia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Wyszkowie. Mszę św. w Sanktuarium św. Idziego, która rozpoczynała uroczystości, celebrował kanonik ks. Zdzisław Golan. Druga część odbyła się w „Gościńcu pod Jesionem”. 
Przewodnicząca koła Ewa Wydryszek wszystkich serdecznie powitała. Wyróżniła podziękowaniami za okazywaną pomoc i współpracę w niesieniu pomocy osobom z dysfunkcją wzroku obecnych na spotkaniu: zastępcę burmistrza Anetę Kowalewską, wiceprezes Polskiego Banku Spółdzielczego Zofię Kuchtę, przewodniczącą rady miejskiej Elżbietę Piórkowską, dyrektor PCPR Krystynę Kurowską, dyrektor OPS Agnieszkę Mróz, przewodniczącą koła PSOUU Urszulę Mikołajczyk, ks. Zdzisława Golana, prezesa PZN OM Krzysztofa Waksberga, a także: starostę Bogdana Pągowskiego, wicestarostę Adama Mroza, burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, prezesa PEC Ireneusza Mroczka, Leszka Marszała, Elżbietę Świtalską, Stanisławę Warszawin, Barbarę Osińską, Ryszarda Kozłowskiego, Dorotę Kowalską, Halinę Sobiewską, Henrykę Elak, Ewę Wydryszek, Annę Chachulską, Adama Łozińskiego, Wandę Piasecką, Jerzego Kruka, Jerzego Żołyniaka. 
Krótki zarys powstania i działalności Koła PZN przedstawiła Henryka Elak. Koło od lat jest ukierunkowane na niesienie pomocy osobom słabowidzącym i niewidomym. Mimo wielu trudności, udaje mu się podnosić jakość życia osób z wadami wzroku. 
Oprawę artystyczną jubileuszu zapewnił utalentowany Adam Łoziński, członek koła PZN.
 
Zarząd Koła PZN w Wyszkowie serdecznie dziękuje za objęcie obchodów Jubileuszu, Patronatem Honorowym Staroście Powiatu Wyszkowskiego, Prezesowi Polskiego Banku Spółdzielczego i Burmistrzowi Wyszkowa.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczniowie klas mundurowych szkolili się w Zegrzu

Uczniowie klas mundurowych szkolili się w Zegrzu

26 i 27 października w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki szkolili się uczniowie klas mundurowych.
zobacz więcej
Temat: Alimenty po rozwodzie

Temat: Alimenty po rozwodzie

Rozpad pożycia małżeńskiego to dla wszystkich ludzi sprawa bardzo delikatna, a jego skutki często nie należą do najłatwiejszych i bywają dość skomplikowane. W tym smutnym okresie należy pamiętać o sprawach przyziemnych, jak finanse, i zadbać o swój byt po rozwodzie. Istnieją okoliczności, w których po rozwiązaniu małżeństwa, jedno z byłych małżonków może liczyć na alimenty od drugiej strony. 
zobacz więcej
Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie po raz kolejny uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt „Zagraniczny staż w Wielkiej Brytanii kluczem do europejskiej mobilności-2016” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 33 uczniów technikum ekonomicznego i informatycznego realizowała trzytygodniowy staż w Plymouth na przełomie czerwca i lipca.
zobacz więcej
V Sportowa Paraolimpiada w Ostrówku (foto)

V Sportowa Paraolimpiada w Ostrówku (foto)

27 września uczniowie ZSS w Brańszczyku wzięli udział w V Sportowej Paraolimpiadzie Pod Dębami w Ostrówku. Organizatorem był tamtejszy Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom