Od czytelników

1 / 3

175 przeszkolonych św. Mikołajów, czyli Zlot Wigilijny Hufca ZHP Wyszków (foto)

08.12.2016
autor: phm. Katarzyna Koszyk
Zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków podjęli się nie lada wyzwania - wzięli udział w szkoleniu pt. „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, zorganizowanym przez Krąg Instruktorski „My, Syny Mazowsza”.
Co umie św. Mikołaj? Na pewno prowadzić zaprzęg reniferów przez tor przeszkód 
(a wcześniej napoić je w specjalny sposób), odnaleźć właściwy komin na mapie miasta i się przez niego przecisnąć, czy też zapamiętać niekończącą się listę prezentów szeptanych na ucho. M.in. takim właśnie zadaniom musieli stawić czoła chętni do sprawdzenia, czy nadają się na Mikołaja. Czasem Elfy pomagające Mikołajowi potrafią być gapami i przysporzyć jeszcze więcej pracy - na szczęście nasi harcerze potrafili pomóc i w tej sytuacji, rozpoznając dziecko po samym opisie prezentowanym przez zmartwionego Elfa. 
To wszystko działo się podczas kilkugodzinnej trasy na ulicach miasta (dla najmłodszych - po terenie I Liceum Ogólnokształcącego). Gdy strudzeni uczestnicy dotarli z powrotem do siedziby Elfów, wspólnymi siłami przystroili choinkę, przećwiczyli znane mniej lub bardziej kolędy, a następnie wszyscy razem spotkaliśmy się na wieczornym kominku. Każda drużyna i gromada zaprezentowała wybraną kolędę z własnym, multiinstrumentalnym akompaniamentem (niektórzy grali nawet na durszlaku!) oraz oryginalne życzenia. Kolejnym punktem programu była słodka wieczerza oraz podzielenie się opłatkiem, a sypiący za oknem śnieg sprawił, że zrobiło się naprawdę świątecznie. Do późnych godzin nocnych trwały gry, zabawy oraz dyskusje nad kubkami barszczu z uszkami.
W niedzielę na apelu Hufca każdy otrzymał dyplom potwierdzający odbycie mikołajowego szkolenia, co było jednoznaczne z zakończeniem tegorocznego Zlotu Wigilijnego Hufca.
W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz firmie MX-Art z Wyszkowa za pomoc udzieloną na rzecz Zlotu i Hufca.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

Staż uczniów ZS3 w Wielkiej Brytanii

W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie po raz kolejny uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt „Zagraniczny staż w Wielkiej Brytanii kluczem do europejskiej mobilności-2016” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 33 uczniów technikum ekonomicznego i informatycznego realizowała trzytygodniowy staż w Plymouth na przełomie czerwca i lipca.
zobacz więcej
Nawet 20 tysięcy złotych na projekt!

Nawet 20 tysięcy złotych na projekt!

Rozpoczął się nabór wniosków w dobrosąsiedzkim konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie” realizowanym w ponad 70 polskich gminach przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, czy aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. 
 
zobacz więcej
INTERWENCJA: Czyje by nie były, do wycięcia!

INTERWENCJA: Czyje by nie były, do wycięcia!

Rosnące przy samej ulicy krzaki nie tylko psują estetykę otoczenia, ale i stwarzają niebezpieczeństwo. Z taką sytuacją zetknęli się mieszkańcy jednej z ulic na osiedlu Latoszek. – Staraliśmy się dojść, kto powinien je wyciąć: właściciel czy gmina? – interweniują sąsiedzi. 
zobacz więcej
Summit for kids

Summit for kids

Uczniowie klas II Gimnazjum nr 1 Zuzanna Wężyk i Janusz Grodzki zostali zaproszeni na spotkanie w Bonn, w ramach nagrody za udział w projekcie „To jest nasza sieć”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom