Od czytelników

1 / 3

175 przeszkolonych św. Mikołajów, czyli Zlot Wigilijny Hufca ZHP Wyszków (foto)

08.12.2016
autor: phm. Katarzyna Koszyk
Zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków podjęli się nie lada wyzwania - wzięli udział w szkoleniu pt. „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, zorganizowanym przez Krąg Instruktorski „My, Syny Mazowsza”.
Co umie św. Mikołaj? Na pewno prowadzić zaprzęg reniferów przez tor przeszkód 
(a wcześniej napoić je w specjalny sposób), odnaleźć właściwy komin na mapie miasta i się przez niego przecisnąć, czy też zapamiętać niekończącą się listę prezentów szeptanych na ucho. M.in. takim właśnie zadaniom musieli stawić czoła chętni do sprawdzenia, czy nadają się na Mikołaja. Czasem Elfy pomagające Mikołajowi potrafią być gapami i przysporzyć jeszcze więcej pracy - na szczęście nasi harcerze potrafili pomóc i w tej sytuacji, rozpoznając dziecko po samym opisie prezentowanym przez zmartwionego Elfa. 
To wszystko działo się podczas kilkugodzinnej trasy na ulicach miasta (dla najmłodszych - po terenie I Liceum Ogólnokształcącego). Gdy strudzeni uczestnicy dotarli z powrotem do siedziby Elfów, wspólnymi siłami przystroili choinkę, przećwiczyli znane mniej lub bardziej kolędy, a następnie wszyscy razem spotkaliśmy się na wieczornym kominku. Każda drużyna i gromada zaprezentowała wybraną kolędę z własnym, multiinstrumentalnym akompaniamentem (niektórzy grali nawet na durszlaku!) oraz oryginalne życzenia. Kolejnym punktem programu była słodka wieczerza oraz podzielenie się opłatkiem, a sypiący za oknem śnieg sprawił, że zrobiło się naprawdę świątecznie. Do późnych godzin nocnych trwały gry, zabawy oraz dyskusje nad kubkami barszczu z uszkami.
W niedzielę na apelu Hufca każdy otrzymał dyplom potwierdzający odbycie mikołajowego szkolenia, co było jednoznaczne z zakończeniem tegorocznego Zlotu Wigilijnego Hufca.
W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz firmie MX-Art z Wyszkowa za pomoc udzieloną na rzecz Zlotu i Hufca.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom