Zespół Wyszków ogłosił nabór (foto)

Kultura

Zespół Wyszków ogłosił nabór (foto)

10.10.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Trzy piękne koncerty dla uczniów szkół z terenu gminy Wyszków i przedszkolaków dał, w poniedziałek 8 października, w WOK „Hutnik”  Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” ”, działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Zaprezentował się nie tylko w repertuarze ludowym, ale i w tańcu współczesnym. Koncerty były zaproszeniem do wstępowania do zespołu i rozpoczęcia przygody z tańcem. W ten sposób rozpoczął się nabór do zespołu.  
 
„ZPiT „Wyszków” to 50 osobowa grupa młodych zapaleńców i entuzjastów tańca ludowego i nie tylko ludowego. W naszym programie mamy również minispektakle taneczno-teatralne, oparte na technice tańca jazz i contemporary. Zajęcia opierają się na technice tańca klasycznego oraz warsztatów z hip-hopu, tak, aby nasi tancerze byli wszechstronni. W naszym programie mamy również zajęcia wokalne, w których nasza młodzież rozwija swoje zainteresowania.
Jeśli marzysz o karierze tanecznej, chciałbyś występować na scenie, poznać nowych ludzi, z którymi możesz zaprzyjaźnić się na całe życie, poznawać nowe style taneczne, wyrażać się przez śpiew lub taniec, to nasz zespół jest miejscem dla Ciebie” – czytamy w ulotce rozdawanej przed koncertem.
- Jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę z tańcem – serdecznie zapraszamy. Będziemy robić różne obozy, mamy dużo koncertów, będziemy wyjeżdżać za granicę. Myślę, że warto, przemyślcie to – zachęcał dzieci i młodzież Bartosz Wójcik, instruktor tańca i choreograf zespołu. 
Młoda publiczność, początkowo bardzo rozgadana, ucichła, oglądając barwny, dynamiczny występ. Artystów nagradzała głośnymi brawami.
Zajęcia zespołu odbywają się w szkole w Leszczydole-Nowinach (ul. Szkolna 26, tel. 29 679-14-66 lub 661-287-455) we wtorki: grupa najmłodsza – w godz. 15.30-16.30, grupa średnia – w godz. 16.30-18.00 grupa najstarsza w godz. 18.00-19.30. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom