Zagrali i zaśpiewali uczniowie i absolwenci Norwida (foto)

Kultura

Zagrali i zaśpiewali uczniowie i absolwenci Norwida (foto)

20.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Urozmaicony koncert „Uczniowie i absolwenci LO grają i śpiewają” zainaugurował tegoroczny Dzień Absolwenta. W czwartkowe popołudnie, 19 września, w Norwidzie spotkali się miłośnicy różnych stylów muzycznych i różnych pokoleń.
 
Po raz pierwszy Dzień Absolwenta, z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół „Norwida” oraz I Liceum Ogólnokształcącego, odbył się w ubiegłym roku. - To jeden, jedyny dzień, kiedy szkołę najeżdżają absolwenci - zapowiedział Piotr Płochocki ze stowarzyszenia, zapraszając jednocześnie na liczne spotkania z absolwentami, które odbędą się 15 listopada.
W czwartek uczniów i absolwentów połączyła muzyka. Dla jednych i drugich występy były stresem, więc o ciepłe przyjęcie apelował zastępca dyrektora Wojciech Chaciński.
Koncert rozpoczął się od łagodniejszego, momentami poetyckiego repertuaru. Można było usłyszeć m.in. „Dobranoc panowie” z repertuaru Maryli Rodowicz, „Love in the dark” Adele, „Pogodę ducha” Hanny Banaszak, „Lustra” Natalii Szroeder, „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar, „Nie ma jak Bacharach” Zbigniewa Wodeckiego, „Wieża Babel” z musicalu „Metro”, „God is a woman” Ariany Grande.
Publiczność gromkimi brawami nagrodziła również pianistów, którzy sięgnęli po utwory Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina oraz muzykę filmową z „Requiem dla snu” oraz gitarzystę, który wybrał utwór Andy’ego McKee.
Nie zabrakło też ostrych, gitarowych riffów, a młodzież ochoczo ruszyła przed scenę. 
Wystąpili uczniowie: Wiktoria Kukwa, Natalia Kroczek, Weronika Wojtkowska, Michał Świętoń (pianino), Wiktoria Marszał, Paulina Walkowska, Damian Wujkowski i Kacper Leszczyński, czyli „Duo z przypadku” (pianino), Mikołaj Napiórkowski, Kamil Hartman (gitara), Monika Piórkowska, trio Aleksandra Milczarczyk, Olga Getka i Adrianna Dobosz (wystąpiła również solo, z tatą gitarzystą), zespół w składzie Mikołaj Szulc (absolwent Norwida) oraz Oliwia Szulc i Maciej Chaciński (gitara), duet Basia Rutka i Ania Szpondowska. Fanów doczekał się już zespół „Endless Holiday” w składzie: Zosia Babis, Hubert Kowalczyk, Jan Korczakowski, Patryk Fankidejski i Mikołaj Głosek.
Wystąpiły też absolwentki Norwida: Barbara Świętoń i Rozalia Wota.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość