Z muzyką przez świat (foto)

Kultura

Z muzyką przez świat (foto)

31.01.2017
autor: Elżbieta Szczuka
-Trwaj chwilo! – zaklinała rzeczywistość jedna z uczestniczek noworocznego koncertu „Z muzyką przez świat”, który odbył się w niedzielę 29 stycznia w WOK „Hutnik”. Koncert zorganizował Klub Przyjaciół Wyszkowa.
Licznie przybyłych powitali: Marek Siekierski, prezes KPW i Adam Mróz, współtwórca i założyciel KPW. Klub został wpisany do KRS we wrześniu 2010 roku. Przez ten czas zrealizował wiele imprez i wydarzeń. Te najbardziej znane to: akcja Pola Nadziei, organizacja Wigilii Miejskiej, organizacja rajdów rowerowych, pieszych, kajakowych, wsparcie WOŚP, zbiórek żywności organizowanych przez OPS. Gospodarze wieczoru podziękowali ludziom i instytucjom, dzięki którym klub mógł realizować swoje projekty. 
Takim podziękowaniem dla przyjaciół klubu i przyjaciół Wyszkowa był też koncert zatytułowany „Z muzyką przez świat” w wykonaniu Magdaleny Tunkiewicz (sopran) i Wojciecha Bardowskiego (baryton). Artyści, solo i w duecie, wykonali niezapomniane arie z musicali A.L Webbera („Koty”, „Evita” i „Upiór w operze”) oraz piosenki. Dominowały piosenki francuskie, m.in. z repertuaru Salvadore Adamo, Charlesa Aznavoura, Claude’a Francoisa, Joe Dassina, ale były też przeboje włoskie, serbskie, węgierskie, argentyńskie. Finałową miała być piosenka „Amigos para siempre” (Żegnajcie przyjaciele), ale publiczność domagała się bisu. Wokaliści nie dali się długo prosić. Zaśpiewali „Aux Champs Elysees” i „Sunrise, sunset” z musicalu „Skrzypek na dachu”. 
- Trwaj, chwilo! – westchnęła zauroczona koncertem jedna z jego uczestniczek, opuszczając salę „Hutnika”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom