Wyszkowskie metamorfozy przy fontannie (foto)

Kultura

Wyszkowskie metamorfozy przy fontannie (foto)

16.06.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Wyszkowskie metamorfozy – taki tytuł nosi tegoroczna, siódma już wystawa plenerowa, przygotowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, otwarta w sobotę 16 czerwca na placu przy fontannie, przy ul. gen. Józefa Sowińskiego. 
Przybyłych na otwarcie wystawy powitali dyr. biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko i burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
Burmistrz przypomniał, że te wystawy plenerowe przybliżają historię naszego miasta, budują tradycję i związki z naszą małą ojczyzną. Pokazują, jak korzystnie zmienił się w ostatnich latach nasz Wyszków.
- Wielu z naszych mieszkańców, zabieganych codziennie, nie ma czasu, żeby siąść nad książkami czy czasopismami, zapoznawać się z historią naszego miasta, nie ma czasu, by wstępować do zacnego gmachu naszej biblioteki – zauważył burmistrz. - A tu, na ulicy, przy okazji robienia zakupów, załatwiania własnych spraw, w drodze do pracy, albo zwyczajnie na spacerze, można w łatwy, szybki, atrakcyjny sposób zapoznać się z ciekawymi tematami naszych wystaw. 
Dyrektor biblioteki poinformowała, że do przygotowania wystawy wykorzystano fotografie ze zbiorów: Barbary Antoniewicz, Radosława Czapskiego, Wiesława Czapskiego, Norberta Dąbkowskiego, Karoliny Fidury, Wiolety Kuleszy, Jerzego Mąkowskiego, Łukasza Obrębskiego, Marka Pażucha, Mirosława Powierzy, Zofii Przybysz, Katarzyny Ulejczyk, Józefa Wasilewskiego, Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, M-GBP im. C. Norwida w Wyszkowie. Część przedstawionych na wystawie fotografii pochodzi z zorganizowanego przez bibliotekę fotograficznego konkursu.
Podczas otwarcia wręczono dyplomy i nagrody dla uczestników i laureatów konkursu. Nagrody główne (II i III miejsce, I nie przyznano) otrzymał Marek Rosłoniec, wyróżnienia jury przyznało Paulinie Kazimierczyk, Wioletcie Kuleszy i Katarzynie Szurawskiej.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 19 czerwca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
Bricomarche-1