Wyszkowskie metamorfozy przy fontannie (foto)

Kultura

Wyszkowskie metamorfozy przy fontannie (foto)

16.06.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Wyszkowskie metamorfozy – taki tytuł nosi tegoroczna, siódma już wystawa plenerowa, przygotowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, otwarta w sobotę 16 czerwca na placu przy fontannie, przy ul. gen. Józefa Sowińskiego. 
Przybyłych na otwarcie wystawy powitali dyr. biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko i burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
Burmistrz przypomniał, że te wystawy plenerowe przybliżają historię naszego miasta, budują tradycję i związki z naszą małą ojczyzną. Pokazują, jak korzystnie zmienił się w ostatnich latach nasz Wyszków.
- Wielu z naszych mieszkańców, zabieganych codziennie, nie ma czasu, żeby siąść nad książkami czy czasopismami, zapoznawać się z historią naszego miasta, nie ma czasu, by wstępować do zacnego gmachu naszej biblioteki – zauważył burmistrz. - A tu, na ulicy, przy okazji robienia zakupów, załatwiania własnych spraw, w drodze do pracy, albo zwyczajnie na spacerze, można w łatwy, szybki, atrakcyjny sposób zapoznać się z ciekawymi tematami naszych wystaw. 
Dyrektor biblioteki poinformowała, że do przygotowania wystawy wykorzystano fotografie ze zbiorów: Barbary Antoniewicz, Radosława Czapskiego, Wiesława Czapskiego, Norberta Dąbkowskiego, Karoliny Fidury, Wiolety Kuleszy, Jerzego Mąkowskiego, Łukasza Obrębskiego, Marka Pażucha, Mirosława Powierzy, Zofii Przybysz, Katarzyny Ulejczyk, Józefa Wasilewskiego, Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, M-GBP im. C. Norwida w Wyszkowie. Część przedstawionych na wystawie fotografii pochodzi z zorganizowanego przez bibliotekę fotograficznego konkursu.
Podczas otwarcia wręczono dyplomy i nagrody dla uczestników i laureatów konkursu. Nagrody główne (II i III miejsce, I nie przyznano) otrzymał Marek Rosłoniec, wyróżnienia jury przyznało Paulinie Kazimierczyk, Wioletcie Kuleszy i Katarzynie Szurawskiej.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 19 czerwca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan