Wyszków w powieści

Kultura

Wyszków w powieści

17.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wyszków, Pniewo, Pułtusk i Warszawa – w tych miejscowościach fabułę swojej powieści „Powrót do starego domu” osadziła Ilona Gołębiewska. Spotkania autorskie z pisarką odbędą się: 25 marca w Pniewie, 6 kwietnia – w Wyszkowie.
30-letnia Ilona Gołębiewska na co dzień pracuje ze studentami, prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, a także szkoli dorosłych i odkrywa nowe smaki życia wraz z seniorami.
Debiutowała w 2012 r. tomem poezji „Traktat życia”, należy do Światowego Stowarzyszenia Poetów (Movimiento Poetas del Mundo). Jest autorką książek i artykułów oraz bajek, baśni, opowiadań dla dzieci i młodzieży. Prowadzi stronę autorską www.ilonagolebiewska.pl
Mieszka w Warszawie, ale gdy pisze, ucieka do starego drewnianego domu na mazowieckiej wsi, w którym czas się zatrzymał.
Bohaterką powieści „Powrót do starego domu” jest 37-letnia Alicja Pniewska. Jej małżeństwo właśnie się rozpadło, straciła lukratywną posadę, została bez dachu nad głową. Uciekając przed swoim zrujnowanym życiem, znajduje schronienie w starym rodzinnym domu w malowniczej miejscowości Pniewo. Zaskakujące zdarzenia, niezwykli ludzie i tajemnica sprzed lat wystawią Alicję na ciężką próbę.
Pewnej upiornej nocy spotyka Dziada – legendarnego uczestnika wydarzeń, które przed kilkudziesięcioma laty wstrząsnęły Pniewem. Otrzymuje od niego pamiętnik swojego dziadka Jana, który opisuje w nim piekło wojny. Nieoczekiwanie w starej szafie na strychu Alicja znajduje dokument odkrywający przed nią kolejne tajemnice przeszłości. Na idealnym dotąd wizerunku jej rodziny powstaje rysa...
Prawdziwa, poruszająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka o sile ludzkich pragnień i marzeń. Daje wiarę i nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by budować swoje życie od nowa. Przenosi do świata dziecięcych wspomnień i miejsca, które w sercu każdego człowieka ma szczególne znaczenie – do rodzinnego domu" – czytamy w notce od wydawnictwa.
Ilona Gołębiewska będzie promowała swoją książkę: 25 marca o godz. 16 w Zespole Szkół w Pniewie, 6 kwietnia o godz. 18 w wyszkowskiej bibliotece miejskiej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom