Wystawa koła plastycznego (foto)

Kultura

Wystawa koła plastycznego (foto)

26.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Otwarta 23 czerwca wystawa prac uczniów Koła Plastycznego, działającego w WOK „Hutnik”, jest przeglądem twórczości uczniów z minionego roku szkolnego 2016/17. Znalazły się na niej martwe natury, pejzaże, kompozycje geometryczne, kolaże, rysunek.
Licznie przybyli na wystawę uczniowie (z kwiatami), żeby podziękować swoim nauczycielkom – instruktorkom plastyki: Irenie Filipowicz i Joannie Paprockiej. W tym sezonie artystycznym na zajęcia zapisały się 132 osoby, zajęcia ukończyło 113 osób.
Wystawę otworzył dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury  „Hutnik” Mariusz Kowalski. Powitał przybyłych, za przybycie podziękował Anecie Kowalewskiej, zastępcy burmistrza Wyszkowa. Dzieciom życzył bezpiecznych wakacji, zaprosił na wakacyjne zajęcia do „Hutnika” oraz imprezy organizowane przez Gminę Wyszków.
- Bardzo, bardzo wam zazdroszczę tego talentu – zwróciła się do dzieci Aneta Kowalewska. – Ja go nigdy nie miałam. Mieć swoją pasję to mieć ciekawe, atrakcyjne życie. Cieszę się, że macie pasje. 
Wyraziła nadzieję, że wakacyjne podróże zainspirują ich do kolejnych wspaniałych dzieł. Rodzicom pogratulowała wspaniałych dzieci.
Mijający sezon artystyczny krótko podsumowała Irena Filipowicz. Był to czas wielu ciekawych inicjatyw, wyjazdów, m.in. do Galerii „Zachęta” w Warszawie i do Akademii Łucznictwa. Uczniowie brali też udział w konkursach plastycznych, na których otrzymali wiele nagród. Np. w listopadzie w wawerskim centrum kultury odbył się finał ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Pocztówka z wakacji”, w którym dziesięcioro wyszkowian zostało laureatami (wpłynęło 2656 prac). II miejsce zdobyła Jagna Derlicka, III – Nikola Wyszyńska. Wyróżnienia otrzymali: Blanka Dziubłowska, Maja Paprocka, Amelia Andrzejewska, Hanna Książek, Maja Pieniążek, Aleksandra Kwiatkowska, Zuzanna Bućko, Marlena Starostka. W konkursie „Jesienny pejzaż wsi” (wpłynęło 809 prac z Mazowsza) II miejsce zdobyła Zuzanna dziedzic, III – Natalia Sobotka. W kwietniu na uczniów Koła Plastycznego spłynął prawdziwy deszcz nagród. W konkursie „Impresje nadwiślańskie” (temat: Rzeka – Wisłą od gór do morza) I miejsce zajęli: Aurelia Reluga, Maja Zając, Alicja Trociewicz, Lena Radziewicz, Julia Ochmańska, II – Zuzanna Bućko, Sylwia Grzegorczyk, Sandra Łysik, Julia Gudanis, Alicja Rozborska, Jagna Derlicka, Aleksandra Łaska, III – Marlena Starostka. W mazowieckim konkursie plastycznym „Tęczowy świat Krzysia – żaby” Wyszków miał 17 laureatów. I miejsce zdobyła Amelia Andrzejewska, II – Hanna Górska i Nikola Mróz, III – Natalia Wyszyńska. Wyróżniono Olgę Jankowską, Karolinę Pułaską, Filipa Kuleszę, Amelię Pogorzelską, Magdę Zabielską, Maję Paprocką, Nikolę Wyszyńską, Julię Ochmańską, Zuzannę Dziedzic, Jagodę Kurpiewską, Kalinę Siuchno, Antoninę Ogrodowczyk, Aleksandra Kujanka.
Joanna Paprocka, mówiąc o pracach zaprezentowanych na wystawie, zaznaczyła, że są one różnorodne, malowane różnymi technikami: jest pastel sucha, tłusta, rysunek, dużo jest farb akrylowych, plakatowych. Wyraziła nadzieję, że z roku na rok dzieci będą malować coraz piękniej, lepiej.
Na zakończenie dyrektor WOK i zastępczyni burmistrza wręczyli dzieciom dyplomy za udział w zajęciach Koła Plastycznego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością (foto)

Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością (foto)

- to hasło tegorocznej Letniej Sceny Teatralnej. W sobotę i niedzielę na scenie WOK „Hutnik” można było obejrzeć przeróżne formy teatru, aktorów z nieograniczoną wyobraźnią i poczuciem humoru, ale także refleksyjnych. Był teatr, muzyka i taniec. Gościliśmy teatry z różnych stron Polski. Podczas dwudniowego maratonu artystycznego zaprezentowały się oczywiście również wyszkowskie zespoły.
zobacz więcej
Teatr Capitol zaprasza: Dajcie mi tenora!

Teatr Capitol zaprasza: Dajcie mi tenora!

Z kolejną sztuką w doskonałej obsadzie jesienią do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” przyjedzie Teatr Capitol. Tym razem zaprasza na komedię „Dajcie mi tenora”.
zobacz więcej
Wiktor Zborowski w bibliotece (foto)

Wiktor Zborowski w bibliotece (foto)

Gościem miejskiej biblioteki w sobotę 29 października był Wiktor Zborowski - aktor teatralny, filmowy, radiowy i dubbingowy, odtwórca roli Longinusa Podbipięty w filmie Jerzego Hoffmana „Ogniem i mieczem”. W związku z trwającym Rokiem Henryka Sienkiewicza czytał, co oczywiste, fragmenty powieści Sienkiewicza, a także odpowiadał na liczne pytania publiczności.
zobacz więcej
Sowie piosenki Grzegorza Turnaua (foto)

Sowie piosenki Grzegorza Turnaua (foto)

Z przepięknym, półtoragodzinnym koncertem, zatytułowanym „Wieczór sowich piosenek”, wystąpił 8 marca w WOK „Hutnik” kompozytor, piosenkarz, pianista i autor tekstów Grzegorz Turnau, towarzyszył mu z gitarą Jacek Królik. Wytworzyła się wspaniała atmosfera, a publiczność często śpiewała razem z artystą.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche-1