Wystawa akwareli

Kultura

Wystawa akwareli

22.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 29 kwietnia w bibliotece miejskiej będzie można oglądać akwarele Marcina Cabaka. Wernisaż o godz. 18.30.
Marcin Cabak pochodzi z Nowego Sącza. „Na ASP przekazano mi parę niegłupich rzeczy, ale najwięcej dowiedziałem się od kilku mądrych malarzy. Był wśród nich prof. Ludwik Maciąg. (…) Ostatnio zrobiłem doktorat, dzięki któremu nie dowiedziałem się więcej o świecie, ale za to mogę uczyć studentów. Od czasu do czasu robię wystawę tu lub tam, choć tego nie lubię, bo strasznie wiele z tym zachodu. Trochę moich prac wisi w kilku miejscach i dobrze. Malarstwo jest dla mnie moim ośmiotysięcznikiem, na który się wspinam i wspinam i od czasu do czasu spadam, ale póki co jeszcze nie zamarzłem” – pisze o sobie malarz.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Koncert Studia Piosenki Ireny Zdunek (foto)

Koncert Studia Piosenki Ireny Zdunek (foto)

27 wokalistów, w tym 5 płci męskiej, śpiewających w Studiu Piosenki Ireny Zdunek wystąpiło 24 maja na scenie WOK „Hutnik”. Był to koncert przeznaczony głównie dla najbliższych wokalistów. - Dla nich to olbrzymie przeżycie, bo najgorzej jest występować dla rodziny, wiem coś o tym – powiedziała prowadząca koncert Irena Zdunek.
zobacz więcej
Festiwal na piekielnie wysokim poziomie (foto)

Festiwal na piekielnie wysokim poziomie (foto)

Znany z telewizyjnych talent show energetyczny duet Sebastian Wojtczak i Daniel Rychter wygrał Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. Festiwal „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” odbył się, jak zwykle w Boże Ciało, już po raz 26.
zobacz więcej
Nie namalowane, a jednak namalowane (foto)

Nie namalowane, a jednak namalowane (foto)

29 kwietnia w bibliotece miejskiej, w Sali im. prof. Ludwika Maciąga odbył się wernisaż wystawy akwarel Marcina Cabaka. – Są to prace wyrafinowane, nietuzinkowe, z niezwykłą kompozycją, szlachetnym kolorem i zarazem bardzo proste – zachwycała się prowadząca wernisaż Katarzyna Słowikowska.
zobacz więcej
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku