Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim (foto)

Kultura

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim (foto)

31.01.2018
autor: Joanna Kozon
Sandra Nowakowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wiersz o Babci i Dziadku”. Jest autorką „Listu do Anioła”, który podczas finału konkursu recytowała Teresa Lipowska, czyli Barbara Mostowiak z serialu „M jak Miłość”. 
Troje uczniów szkoły w grudniu ubiegłego roku wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wiersz o Babci i Dziadku”, zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Bartosz Wyszyński, Szymon Rudzki i Sandra Nowakowska w piękny sposób opisali bliskie im osoby. Przychylność komisji konkursowej zaskarbiła sobie szóstoklasistka, która otrzymała wyróżnienie. Sukces zapewnił jej wiersz „List do Anioła”. Nagrodę uczennica odebrała 22 stycznia podczas gali w Akademickim Centrum Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Laureatce towarzyszyły opiekunka p. Joanna Kozon oraz p. dyrektor Agnieszka Drążewska. Dyplomy i upominki uczennicy oraz polonistce wręczyła aktorka Teresa Lipowska – przewodnicząca jury konkursu (znana z roli Barbary Mostowiak w serialu „M jak Miłość”). 
Tego dnia Sandrę spotkało jeszcze jedno szczególne wyróżnienie. Teresa Lipowska spośród kilkunastu nagrodzonych w różnych kategoriach wierszy wybrała trzy, które szczególnie jej się spodobały. Jednym z nich był „List do Anioła”. Aktorka poprosiła Sandrę na scenę i wyrecytowała jej wiersz. Potem ją uściskała i pogratulowała tak „serdecznego, cudownego wiersza”. Podarowała też coś od siebie – gadżet z serialu „M jak Miłość”. 
Udało się też zrobić pamiątkowe zdjęcia z Teresą Lipowską, która jest nie tylko wybitną artystką, ale też niezwykle otwartą, empatyczną osobą, i poprosić o dedykację dla społeczności szkoły w Leszczydole Starym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)