Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim (foto)

Kultura

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim (foto)

31.01.2018
autor: Joanna Kozon
Sandra Nowakowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wiersz o Babci i Dziadku”. Jest autorką „Listu do Anioła”, który podczas finału konkursu recytowała Teresa Lipowska, czyli Barbara Mostowiak z serialu „M jak Miłość”. 
Troje uczniów szkoły w grudniu ubiegłego roku wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wiersz o Babci i Dziadku”, zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Bartosz Wyszyński, Szymon Rudzki i Sandra Nowakowska w piękny sposób opisali bliskie im osoby. Przychylność komisji konkursowej zaskarbiła sobie szóstoklasistka, która otrzymała wyróżnienie. Sukces zapewnił jej wiersz „List do Anioła”. Nagrodę uczennica odebrała 22 stycznia podczas gali w Akademickim Centrum Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Laureatce towarzyszyły opiekunka p. Joanna Kozon oraz p. dyrektor Agnieszka Drążewska. Dyplomy i upominki uczennicy oraz polonistce wręczyła aktorka Teresa Lipowska – przewodnicząca jury konkursu (znana z roli Barbary Mostowiak w serialu „M jak Miłość”). 
Tego dnia Sandrę spotkało jeszcze jedno szczególne wyróżnienie. Teresa Lipowska spośród kilkunastu nagrodzonych w różnych kategoriach wierszy wybrała trzy, które szczególnie jej się spodobały. Jednym z nich był „List do Anioła”. Aktorka poprosiła Sandrę na scenę i wyrecytowała jej wiersz. Potem ją uściskała i pogratulowała tak „serdecznego, cudownego wiersza”. Podarowała też coś od siebie – gadżet z serialu „M jak Miłość”. 
Udało się też zrobić pamiątkowe zdjęcia z Teresą Lipowską, która jest nie tylko wybitną artystką, ale też niezwykle otwartą, empatyczną osobą, i poprosić o dedykację dla społeczności szkoły w Leszczydole Starym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło