Wyjazd na „Wichrowe wzgórza”

Kultura

Wyjazd na „Wichrowe wzgórza”

28.10.2016
autor: Redakcja
Biblioteka miejska organizuje 18 listopada wyjazd do Teatru Studio w Warszawie na spektakl „Wichrowe wzgórza”. Wpłaty przyjmowane będą tylko do 4 listopada, ilość miejsc ograniczona. 
„Wichrowe wzgórza” to melodramat dla dorosłych, na motywach powieści Emily Brontë. „Brontë zawarła w swojej powieści niezliczoną ilość wzorców miłosnych relacji, od tych bratersko-siostrzanych, poprzez miłość rodzicielską i synowską, koncentrując się wreszcie na związkach kochanków. Dokonując wiwisekcji uczuć stawia swoją główną bohaterkę Katarzynę przed fundamentalnym wyborem między tym, co racjonalne, kontrolowane, gwarantujące rozwój, ale i stawiające wzajemne ograniczenia, a tym, co irracjonalne, niebezpieczne, twórcze, ale i autodestrukcyjne. Relacja Katarzyny i Heathcliffa, najistotniejsza zarówno w powieści jak i naszej adaptacji, to utopijna wizja miłosnego związku funkcjonującego poza jakimkolwiek kontekstem kulturowym: uczucie łączące przybrane rodzeństwo wymyka się klasyfikacji, istnieje poza językiem czy konwenansem, jest gwałtowne, nie uznaje kompromisów, jest wreszcie niebezpieczne i destrukcyjne” - zapraszają autorzy.
Wyjazd do teatru o godz. 17 sprzed biblioteki. Szczegóły w sekretariacie biblioteki, tel. 29 742 32 61. Wpłaty przyjmowane będą do 4 listopada. Ilość miejsc ograniczona.
fot. teatrstudio.pl
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZPiT „Wyszków” wypoczywał i szlifował formę

ZPiT „Wyszków” wypoczywał i szlifował formę

ZPiT „Wyszków”, działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach spędza czas niezwykle pracowicie. Nie tylko występuje, ale też uczestniczy w różnych warsztatach. Kilkudziesięciu członków zespołu pod opieką choreografa Bartosza Wójcika i nauczycieli: Iwony Ochmańskiej i Elżbiety Szymańskiej wyjechało do Ośrodka Rehabilitacyjno – Sportowego w  Sypniewie. Tam młodzi artyści szlifowali swoje umiejętności taneczno – wokalne, a w wolnym czasie wypoczywali. Wyjazd zorganizował opiekun zespołu Bartosz Wójcik i dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański.
zobacz więcej
Koncert jako podsumowanie roku

Koncert jako podsumowanie roku

Kolejny rok nauki w Ognisku Muzycznym, prowadzonym przez Stanisława Kadłubowskiego zakończył się koncertem uczniów. Zostały wręczone złote medale Przyjaciela Ogniska Muzycznego oraz Najlepszego Nauczyciela Muzyku.
zobacz więcej
Przy kolędach, świecach, w gronie przyjaciół... (foto)

Przy kolędach, świecach, w gronie przyjaciół... (foto)

Stowarzyszenie Absolwenci i Przyjaciele „Norwida” w piątek 20 stycznia zaprosiło na Spotkanie Noworoczne. Wspólne kolędowanie poprowadzili chór 100-lecia LO pod dyrekcją Jany Dąbkowskiej oraz licealistki Hanna Kwaśny i Honorata Depta. Wiele emocji i zabawy dostarczył turniej Kocham Cię, „Norwidzie”.
zobacz więcej
Fotografie "Nad Bugiem"

Fotografie "Nad Bugiem"

W poniedziałek 17 grudnia o godz. 18 WOK Hutnik zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Lesława Białousza "Nad Bugiem".
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku