Wśród laureatów (foto)

Kultura

Wśród laureatów (foto)

03.03.2020
autor: Elżbieta Borzymek, fot. zacisze.waw.pl
W XVII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora, który odbył się 23 lutego w Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie, uczestniczyli przedstawiciele powiatu wyszkowskiego Grupa wokalna ZPiT Oberek oraz zespół folklorystyczny Koła Gospodyń Wiejskich Klub Seniora w Brańszczyku znaleźli się w gronie laureatów. Koncert galowy w sobotę 7 marca o godz. 16.
 
4 chóry, 8 kabaretów, 10 zespołów wokalnych (w tym 1 poza konkursem) i 2 zespoły folklorystyczne – to uczestnicy tegorocznego festiwalu. Ich występy, w 4 kategoriach, oceniało jury w składzie: dyrygent, pedagog, animator kultury prof. Krzysztof Kusiel-Moroz  (przewodniczący), piosenkarka Joanna Rawik oraz instruktorka muzyki, trenerka wokalna Katarzyna Olk.
W kategorii „zespoły wokalne” wyszkowska 6-osobowa grupa wokalna ZPiT „Oberek”, działającego w WOK „Hutnik”, zajęła III miejsce (I miejsce – Cantabile z Suwałk, II – Oleander z DK Śródmieście w Warszawie). Wyszkowianie - Alicja Mieszało, Agnieszka Łuczyńska, Cecylia Lewandowska, Halina Elward, Wojciech Światkowski i Piotr Ternożek – wykonali wiązankę  pieśni ludowych z różnych regionów Polski. Przygotowywali się pod kierunkiem Stanisława Kadłubowskiego, który im też akompaniował (akordeon) wraz z Karoliną Zwolińską (skrzypce) i Marzeną Zwolińską (kontrabas).   
II miejsce w kategorii „zespoły folklorystyczne” jurorzy przyznali zespołowi KGW z Brańszczyka (I miejsce – Łanięckie Słowiki z GOKiS w Łaniętach). Zespół, który debiutowal na festiwalowej scenie, po raz piewrsyz był oceniany przez profesjonalne jury, wykonał trzy utwory: „Ja do miasta nie pojadę”, „Furman, furman”, „A w Brańszczyku są dziewczyny” pod dyrekcją Dariusza Pieńkosa, kapelmistrza orkiestry „Darmanista”. Akompaniował na akordeonie Zbigniew Borkowski (z młodzieżową asystą).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną