Wspaniałe ludowe widowisko (foto)

Kultura

Wspaniałe ludowe widowisko (foto)

05.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wspaniałe widowisko wspólnie stworzyły Zespoły Pieśni i Tańca „Wyszków” i „Kurpie”. Spędzone w WOK Hutnik niedzielne, 4 czerwca, popołudnie publiczność z pewnością może uznać za udane.
Koncertowi towarzyszyło hasło „Między Narwią a Bugiem – z nurtem folkloru”. „Jak dwie rzeki łączą się w jedno, by wpaść razem do morza, tak dzieci i młodzież z ZPiT Wyszków i ZPiT Kurpie łączy wspólna pasja: miłość i popularyzacja polskiego folkloru. Koncert inspirowany jest dwoma rzekami, które wspólnie dopływają do swojego celu” – zapraszali organizatorzy.
Rzeczywiście, jak łączą się obie rzeki, tak zespoły doskonale połączyły swoje talenty, radość i repertuar, by - jak podkreślono – opowiedzieć o ziemi swoich przodków. W pięknym wykonaniu młodszych i starszych grup zespołów mogliśmy zobaczyć krakowiaka, polkę, kujawiaka i oberka, stroje i tańce Puszczy Białej, regionu śląskiego, "kurpsioskie" zabawy, suitę lubelską. Publiczność podziękowała młodym artystom owacjami na stojąco.
Zespoły są prawie równolatkami. Zespół „Kurpie” powstał w Ostrołęce w 1966 r. Kierownikiem artystycznym i organizacyjnym jest Jacek Wójcik, muzycznym Witold Krukowski, nad jakością wokalu czuwa Agnieszka Jakubiak.
Początki zespołu „Wyszków”, który działa przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach sięgają 1965 r., twórcą był Wacław Główczyk. Z młodymi artystami przez wiele lat pracowali Czesław Kwiatkowski i Piotr Skawski. Kierownikiem organizacyjnym jest dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, od 2016 r. instruktorem tańca i choreografem - Bartosz Wójcik.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star