Wspaniałe ludowe widowisko (foto)

Kultura

Wspaniałe ludowe widowisko (foto)

05.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wspaniałe widowisko wspólnie stworzyły Zespoły Pieśni i Tańca „Wyszków” i „Kurpie”. Spędzone w WOK Hutnik niedzielne, 4 czerwca, popołudnie publiczność z pewnością może uznać za udane.
Koncertowi towarzyszyło hasło „Między Narwią a Bugiem – z nurtem folkloru”. „Jak dwie rzeki łączą się w jedno, by wpaść razem do morza, tak dzieci i młodzież z ZPiT Wyszków i ZPiT Kurpie łączy wspólna pasja: miłość i popularyzacja polskiego folkloru. Koncert inspirowany jest dwoma rzekami, które wspólnie dopływają do swojego celu” – zapraszali organizatorzy.
Rzeczywiście, jak łączą się obie rzeki, tak zespoły doskonale połączyły swoje talenty, radość i repertuar, by - jak podkreślono – opowiedzieć o ziemi swoich przodków. W pięknym wykonaniu młodszych i starszych grup zespołów mogliśmy zobaczyć krakowiaka, polkę, kujawiaka i oberka, stroje i tańce Puszczy Białej, regionu śląskiego, "kurpsioskie" zabawy, suitę lubelską. Publiczność podziękowała młodym artystom owacjami na stojąco.
Zespoły są prawie równolatkami. Zespół „Kurpie” powstał w Ostrołęce w 1966 r. Kierownikiem artystycznym i organizacyjnym jest Jacek Wójcik, muzycznym Witold Krukowski, nad jakością wokalu czuwa Agnieszka Jakubiak.
Początki zespołu „Wyszków”, który działa przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach sięgają 1965 r., twórcą był Wacław Główczyk. Z młodymi artystami przez wiele lat pracowali Czesław Kwiatkowski i Piotr Skawski. Kierownikiem organizacyjnym jest dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, od 2016 r. instruktorem tańca i choreografem - Bartosz Wójcik.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan